Додому Світ Дослідження: Омікрон може викликати круп у дітей

Дослідження: Омікрон може викликати круп у дітей

за Viktoriya
0 коментар
Фото Adobe Stock

Згідно з дослідженням, опублікованим у США, варіант коронавірусу Омікрон, який поширюється протягом багатьох місяців, може частіше викликати круп у дітей або підголосовий ларингіт.

Круп – хвороба, характерна для дитячого віку. Дослідження, опубліковане в 2005 році Plos Medicine, виявило, що головною причиною є коронавірус HCoV-NL63. Одним із їх авторів був проф. Кшиштоф Пирч з Малопольського центру біотехнології Ягеллонського університету в Кракові. Попередні дослідження показали, що той самий вірус може бути пов’язаний з бронхіолітом, який також зустрічається переважно у дітей.

Останні спостереження показують, що варіант коронавірусу SARS-CoV-2 під назвою Омікрон, який нещодавно поширився по всьому світу, також може викликати круп у дітей. Про це в JAMA Network повідомляють експерти з Міннеаполіса. Випадки захворювання у дітей вивчали в період з 1 січня 2021 року по 26 березня 2022 року в США.

Американські дослідники стверджують, що підголосовий ларингіт, який потребує стаціонарного лікування, був більш поширеним у період появи Омікрону, ніж у випадку з варіантом Альфа чи іншими варіантами SARS-CoV-2.

Круп також можуть викликати інші віруси, що викликають парагрип, а також ріоновіруси, нтеровіруси та віруси грипу. Однак захворюваність на це захворювання низька. Найчастіше недуга вражає дітей до п’яти років, переважно хлопчиків. Симптоми включають хрипи та поверхневе дихання, набряк і звуження горла, що ускладнює дихання, хрипоту, нежить, лихоманку та збільшення лімфатичних вузлів. (PAP)

Автор: Збігнєв Войтасінський

zbw / agt /

Фото Adobe Stock

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie