Додому Світ Більшість видів дрібних ссавців мають у своєму тілі пластикові частинки

Більшість видів дрібних ссавців мають у своєму тілі пластикові частинки

за Viktoriya
0 коментар
Джерело: Adobe Stock

За даними журналу Science of the Total Environment, у фекаліях більше половини вивчених видів дрібних ссавців були знайдені частинки пластику. Щільність їх пластичного виділення порівнянна з тією, що спостерігається в дослідженнях на людях.

Дослідники з трьох британських дослідницьких установ – Університету Сассекса, Товариства ссавців і Університету Ексетера – протестували зразки фекалій, випадково зібрані у представників семи різних видів дрібних ссавців (чотири тварини виявилися «пластик-позитивними», що означає, що у їхніх фекаліях виявлено частинки пластику: це: їжак європейський, миша куща, полівки польові та щур бурий.

«Багато відомо про вплив пластику на водні екосистеми, але дуже мало досліджень зосереджено на наземних системах», — каже проф. Фіона Метьюз, однак, від авторів дослідження. – Аналіз фекалій цих найпоширеніших дрібних ссавців у нашому середовищі дозволив нам спочатку поглянути на потенційний вплив пластику на цей сегмент навколишнього середовища. Вона також визначила найпоширеніші полімери, які проникають у природу».

Починаючи експерименти, вчені очікували, що найбільша концентрація пластику буде у зразках, узятих із міських районів, а найменша — у травоїдних видів. Однак вони виявили, що частинки пластику існують практично у всіх видів однаково, незалежно від того, де вони живуть і як харчуються. Частинки пластику виявили у травоїдних, комахоїдних і всеїдних.

«Дуже тривожно, що сліди пластику були настільки широко поширені в різних місцях і в різних тварин із різними харчовими звичками», — сказала доктор Емілі Трифт, яка брала участь у дослідженні. «Це свідчить про те, що пластик може проникати в усі сфери нашого середовища різними способами».

Загалом дослідники проаналізували 261 зразок калу. Найбільш часто ідентифікованими типами пластмас були: поліестер, поліетилен (широко використовується у виробництві одноразової упаковки) і полінорборнен (в основному використовується в гумовій промисловості). Поліестер становив 27 відсотків. ідентифікував молекули і був знайдений у всіх «пластико-позитивних» видів, крім польової миші. Дослідники вважають, що така висока популярність цього матеріалу в навколишньому середовищі пояснюється тим, що наразі він є найбільш використовуваним матеріалом у текстильній та модній промисловості. Під час побутового прання його мікроволокна потрапляють у каналізацію, а потім у ґрунт та ґрунтові води.

Важливо відзначити, що більше чверті пластику, виявленого в досліджуваних тваринах, теоретично були «біорозкладаними». Автори публікації попереджають, що хоча ці типи матеріалів дійсно розкладаються швидше, ніж «звичайні» полімери, вони все одно споживаються дрібними ссавцями, перш ніж вони розщеплюються. Тому необхідні додаткові дослідження, щоб дослідити їхні справжні біологічні ефекти.

Експерти вважають, що мікропластик, швидше за все, потрапляє в кишечник тварин або через ковтання зараженої жертви, або безпосередньо через ковтання. Часто трапляється, що тварини приймають пластикові предмети (або сміття) за їжу, або жують пластик, який вони використовують для будівництва гнізд, і ковтають його частинки. Іноді вони також ковтають їх, намагаючись звільнитися з пластикової пастки: поліетиленового пакета, нитки тощо.

«Нам потрібно краще зрозуміти наслідки споживання пластику наземними ссавцями, оскільки це потенційно може серйозно вплинути на природоохоронний статус деяких видів», — говорить проф. Метьюз. – Наприклад, у нашому дослідженні екскременти європейських їжаків містили найбільше пластикових полімерів, а це вид, який почав вимирати у Великій Британії останніми роками. Причини цього здебільшого невідомі».

«Однак, оскільки європейські їжаки харчуються дощовими черв’яками, а попередні дослідження показали, що ці безхребетні містять мікропластик, між цими фактами може бути певний зв’язок», – додає вона. – Існує нагальна потреба визначити масштаби та шляхи впливу пластику на ссавців. Тільки це дозволить нам вжити відповідних заходів, щоб спробувати захистити нашу вмираючу природу від пластику».

Автори публікації також наголошують, що подібні дослідження показують громадськості, що проблема забруднення мікропластиком стосується не лише морів, океанів та екзотичних пляжів, як часто пишуть у ЗМІ. «Більшість опублікованих фотографій показують тропічні узбережжя, забруднені пластиком, а також черепах і морських левів, які страждають від нього. Тим часом у Великій Британії проникнення пластику в навколишнє середовище також є великою проблемою. Наше дослідження зміщує фокус на більш локальний масштаб і показує, що деякі з наших улюблених видів ссавців також постраждали», – каже доктор Адам Портер з Університету Ексетера.

«Ми разом маємо змінити наше ставлення до пластику. Відхід від одноразових продуктів, заміна пластику кращими альтернативами та встановлення справді кругової економіки є нашою найважливішою метою”, – підсумовує він. (PAP)

Катажина Чехович

kap / agt /

Джерело: Adobe Stock

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie