Додому Світ Доісторична риба випливла на берег, а потім передумала

Доісторична риба випливла на берег, а потім передумала

за Viktoriya
0 коментар
Джерело: Fotolia

Доісторичний рибоподібний чотириногий почав свою пригоду на суші, але через деякий час повернувся до життя у воді, – пишуть вчені в тижневику “Nature”.

Нещодавно виявлена ​​скам’янілість представляє вид, що датується сотнями мільйонів років (пізній девон), який має чотири ноги та риси, які адаптуються до водного життя. Дослідники під керівництвом Ніла Х. Шубіна з Чиказького університету (США) припустили, що після виходу з води та епізоду життя в наземних або земноводних умовах ці тварини знову адаптувалися до водного життя.

Найвідомішим прикладом виду, який ілюструє вихід хребетних тварин на сушу, є, ймовірно, Tiktaalik roseae 375 мільйонів років тому. Це була м’язиста плавникова риба, довжина якої становила менше трьох метрів. Швидше за все, це була перехідна форма між рибами і земноводними. Його анатомія відображає характеристики як риб, так і земноводних.

Останнє відкриття палеонтологів, хребетне Qikiqtania wakei, було близько 70 см в довжину. Скам’янілість збереглася не повністю, але збереглися фрагменти скелета, такі як верхня і нижня щелепа, частина шийного відділу хребта, луска і грудний плавець разом із плечовою кісткою.

Аналіз цієї кістки показує, що на ній відсутні м’язові кріплення, які дозволяли б ходити по землі. На думку дослідників, це може означати, що вид знову пристосувався до плавання.

Детальніше: (PAP)

krx / ekr /

Джерело: Fotolia

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie