Додому Світ Вчені отримали острівцеві клітини підшлункової залози

Вчені отримали острівцеві клітини підшлункової залози

за Viktoriya
0 коментар
Джерело: Adobe Stock

Австралійські біотехнологи змогли отримати клітини, що виробляють інсулін, використовуючи стовбурові клітини, взяті у пацієнта з діабетом 1 типу. Вони стверджують, що це прорив, який у майбутньому може призвести до нових методів лікування діабету 1 та 2 типу.

Група дослідників з австралійського Університету Монаш повідомила про потенційно новаторську розробку, яка з часом може прокласти шлях до кращого лікування обох типів діабету. «Наше дослідження базується на новому типі експерименту та є кроком до розробки нових методів лікування», — каже проф. Сем Ель-Оста, автор дослідження (опублікованого в журналі Signal Transduction and Targeted Therapy.

Дослідники взяли стовбурові клітини підшлункової залози у пацієнта з діабетом 1 типу та використали їх для створення клітин, що виробляють інсулін. Вони використовували препарат, який уже схвалений, але не використовується для лікування діабету. Вони сподіваються, що, серед іншого, вони зможуть замінити клітини, пошкоджені під час діабету 1 типу.

Сьогодні людям з таким захворюванням необхідно щодня робити ін’єкції інсуліну.

Загалом у Польщі близько 3 мільйонів людей хворіють на діабет, з них 90 проц. при діабеті 2 типу.

Вчені зазначають, що при виявленні діабету 1 типу більшість клітин, що виробляють інсулін, уже знищені і, згідно з сучасними знаннями, вони більше не відновлюються.

«Пацієнти покладаються на щоденні ін’єкції, щоб замінити те, що потрібно виробляти підшлунковій залозі. В даний час єдиним іншим ефективним методом лікування є трансплантація острівцевих клітин. Хоча така процедура покращує стан хворих, вона потребує донора, тому не має широкого застосування», – нагадав проф. Ель-Оста.

Метод також призначений для допомоги при діабеті 2 типу, проблема якого зростає через старіння населення.

«Але перш ніж почати лікувати пацієнтів новими методами лікування, потрібно вирішити багато проблем», — нагадує доктор Кейт Аль-Хасані, один з авторів дослідження.

На їхню думку, необхідна подальша робота для точного визначення властивостей отриманих клітин і встановлення процедур їх ізоляції. “Я б сказав, що на терапію доведеться чекати довго, але наше досягнення знаменує важливий крок до отримання лікування, яке дає стійкі результати, яке можна використовувати при всіх типах діабету”, – підкреслює експерт. (PAP)

Марек Матач

мат / зан /

Джерело: Adobe Stock

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie