Додому Світ Дослідження: бджоли та інші комахи можуть відчувати певну форму болю

Дослідження: бджоли та інші комахи можуть відчувати певну форму болю

за Viktoriya
0 коментар
Джерело: Adobe Stock

Бджоли та інші комахи воліють уникати укусів, але чи можуть вони відчувати біль? Останні дослідження британських фахівців показують, що вони можуть мати певну здатність відчувати біль.

Про це пишуть експерти у “Вісниках Національної академії наук”.

Попередні дослідження дослідників Лондонського університету королеви Марії показали, що бджоли та джмелі здатні до розумної поведінки та виявляють певну інноваційність та креативність. Вони розуміють поняття «нуль» і навіть можуть робити прості розрахунки. Вони навіть розпізнають обличчя людей і, швидше за все, розрізняють обличчя інших бджіл.

Провідний автор дослідження Ларс Чіттка стверджує, що бджоли та джмелі впадають у депресію, коли їх ловить павук. Вони демонструють поганий настрій ще кілька днів після того, як їх вдалося звільнити. А потім бояться підійти до квітів. На його думку, це свідчить про те, що вони здатні переживати певні емоційні переживання.

Спеціаліст разом зі своїми колегами з Лондонського університету королеви Марії в подальших експериментах вирішили перевірити, чи можуть комахи відчувати біль. Був обраний варіант, що суб’єкт терпів біль, щоб отримати від неї щось. Наприклад, людина витримає біль, який може відчувати стоматолог, щоб вилікувати стан свого зубного ряду. У свою чергу тварини можуть отримувати за це їжу.

Таким чином було перевірено, що краби та інші ракоподібні, такі як омари, які були вбиті електричним струмом, можуть відчувати біль. Ці тварини вміли розрізняти сильний біль і менший, а також оцінювали, наскільки сильний біль варто витерпіти, щоб щось отримати. Подібне було і з комахами.

Британські фахівці обстежили 41 джмеля. Випробування полягали в тому, що вони повинні були оселитися на добре розігрітій тарілці, що для людини так само боляче, як торкнутися гарячої каструлі, щоб отримати більше цукру. На тарілці, яку не нагрівали, було менше цукру. Однак комахи воліли терпіти болісні незручності, щоб отримати більше цукру. Вони готові були терпіти ще більше болю, аби на тарілці було більше цукру.

Питання лише в тому, чи справді комахи відчувають біль? Цей експеримент не відповідає на це. «Малоймовірно, що можна отримати докази того, що комахи відчувають біль», — каже Грег Нілі, генетик поведінки з Університету Сіднея, в Science. На його думку, комахи не мають розвиненої нервової системи, яка б, як люди, відчувала емоції, пов’язані з болем. Однак не можна сказати, що вони нічого не відчувають. (PAP)

Збігнєв Войтасінський

zbw / agt /

Джерело: Adobe Stock

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie