Додому Світ Знищення лісів у Бразилії/Амазонії досягло рекордних значень

Знищення лісів у Бразилії/Амазонії досягло рекордних значень

за Viktoriya
0 коментар
Фото Adobe Stock

Вирубка лісів у бразильських тропічних лісах Амазонки досягла рекордного рівня за перші шість місяців 2022 року, повідомляє Reuters із посиланням на урядові дані. Площа вирубаних лісів у п’ять разів перевищує площу Нью-Йорка.

За даними бразильського агентства космічних досліджень Inpe, з січня по червень у регіоні було скорочено 3988 квадратних кілометрів, що на 10,6 відсотка більше, ніж за ті ж місяці минулого року, і є найвищим рівнем зростання з тих пір, як агентство почало збирати дані в середині 2015 року. У червні руйнування зросли на 5,5 відсотка. до 1120 квадратних кілометрів, що також є рекордом для цього місяця.

Амазонка, найбільший у світі тропічний ліс, містить величезну кількість вуглецю, який виділяється під час знищення дерев, нагріваючи атмосферу та сприяючи зміні клімату, нагадує Reuters.

Вирубка лісів прокрадається все глибше і глибше в ліс. За перші шість місяців року штат Амазонас, розташований у самому серці тропічного лісу, вперше зазнав більшої шкоди, ніж будь-який інший штат.

Свідок Reuters минулої п’ятниці бачив кілька нещодавно вирубаних ділянок біля дороги на захід від столиці штату Амазонас, Манауса, де пишні джунглі були перетворені на простори, усіяні поваленими мертвими деревами.

Зростання вирубки лісів у цьому році також сприяє надзвичайно високій кількості пожеж, які, ймовірно, погіршаться в найближчі місяці, повідомила Reuters Маноела Мачадо, дослідник пожеж і вирубки лісів із Центру кліматичних досліджень Вудвелла та Оксфордського університету. «Якщо ми маємо високий рівень вирубки лісів, ми неминуче матимемо високий рівень пожеж», — сказав Мачадо.

За даними Inpe, у червні в Бразилії в Амазонії сталася найбільша кількість лісових пожеж за 15 років, хоча ця цифра є лише невеликою частиною того, що зазвичай спостерігається, коли сила стихії досягає піку в серпні та вересні.

Зазвичай після того, як лісоруби вирубають цінну деревину, фермери розпалюють багаття, щоб розчистити землю для ведення сільського господарства.

Експерти в Бразилії звинувачують правого президента Жаїра Болсонару в нехтуванні захистом навколишнього середовища та підтримці лісорубів, власників ранчо та землекористувачів, які вирубують Амазонку заради прибутку.

Екологи розраховують на перемогу на президентських виборах у жовтні кандидата від лівих сил і колишнього президента Луїса Інасіо Лула да Сілва, який спостерігав за різким скороченням вирубки лісів під час свого перебування на посаді в 2003-2010 роках.

Опитування, опубліковане цього тижня, показало, що Болсонару програє Лулі на 19 відсотків.

Незважаючи на це, цей рік, ймовірно, буде характеризуватися високим рівнем вирубки лісів і лісових пожеж, оскільки лісоруби та землевласники намагаються скористатися поганим дотриманням закону перед можливою зміною уряду, кажуть експерти, цитовані Reuters.(PAP).

мма /

Фото Adobe Stock

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie