Додому Світ Штучний інтелект відкриває галактики

Штучний інтелект відкриває галактики

за Viktoriya
0 коментар
Adobe Stock

Працюючи з астрономами, система штучного інтелекту виявила 40 тис. незвичайні кільцеві галактики. Програму можна багаторазово навчати справлятися з різними завданнями і шукати інші об’єкти, кажуть її творці.

Як пояснюють вчені з Манчестерського університету, вивчення галактик і того, що в них відбувається, вимагає аналізу мільйонів зображень. Вже 15 років проекту Galaxy Zoo допомагає велика кількість волонтерів, але це завдання навіть не під силу численним командам людей.

Тому доктор Майк Уолмслі та його колеги використали майже 100 мільйонів вимірювань, зроблених за 10 років роботи проекту, щоб створити інтелектуальний алгоритм, який аналізує такі типи фотографій.

Програма називається Zoobot, і вона може замінити людей в аналізі фотографій галактик і навіть передбачити, де астроном-любитель може помилитися.

Дослідники щойно оголосили, що їхня інтелектуальна система виявила аж 40 000. рідкісні кільцеві галактики. Це говорить про те, що у Всесвіті їх у шість разів більше, ніж вважали раніше фахівці.

Для формування таких кілець потрібні мільярди років, і вони руйнуються під час зіткнення галактик. Нещодавно відкрита гігантська колекція таких об’єктів дозволить вивчити еволюцію одиноких галактик (які не стикалися і зберегли своє кільце).

Однак Zoobot може набагато більше – ви можете тренувати його багато разів, щоб він справлявся з різними завданнями, і йому повинно ставати легше. Дослідники порівнюють його з музикантом, який вивчає новий інструмент: якщо він вміє грати на одному інструменті, йому стає легше вивчати наступні.

Наразі програма відповіла дослідникам на 50 різних питань.

«Завдяки Zoobot люди та машини працюють разом, щоб вивести науку на новий рівень. Ми допомагаємо астрономам відповісти на питання, про які ми б навіть не подумали», — каже доктор Волмслі.

«Цього тижня Galaxy Zoo виповнюється 15 років, і ми продовжуємо розвивати цю програму. Робота під керівництвом доктора Малмслі дозволить зробити нові покоління відкриттів у наступних запланованих дослідженнях галактик», — каже керівник проекту Galaxy Zoo доктор Брук Сіммонс з Університету Ланкастера. (PAP)

автор: Марек Матач

мат / екр /

Adobe Stock

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie