Додому Світ Таурин може уповільнити процес старіння

Таурин може уповільнити процес старіння

за Viktoriya
0 коментар
джерело: Adobe Stock

Дослідники з Університету Сан-Паулу в Бразилії стверджують, що прийом таурину може допомогти боротися з вільними радикалами, які викликають окислювальний стрес і прискорюють старіння тканин. Переваги та ризики прийому таурину все ще досліджуються, тому не радимо приймати добавки без консультації з лікарем.

Висновки дослідження опубліковані в журналі Nutrition.

Таурин – це амінокислота, яка природним чином зустрічається в організмі людини. Це важливо, серед інших для правильного функціонування центральної нервової системи, імунної та репродуктивної систем. У продуктах харчування він міститься в основному в м’ясі, рибі та морепродуктах.

Наш організм оснащений арсеналом антиоксидантних ферментів, які допомагають підтримувати баланс шляхом виробництва та нейтралізації активних форм кисню. Однак з віком ці механізми стають менш ефективними.

Вчені вирішили перевірити вплив таурину на маркери окисного стресу у жінок віком від 55 до 70 років. Для дослідження було набрано 24 учасника, половина з яких приймала три таблетки таурину по 500 мг на день протягом 16 тижнів, а половина – плацебо. Перед початком лікування та після його завершення зразки крові жінок перевіряли на маркери окисного стресу.

Виявилося, що у жінок, які приймали таурин, майже на 20% підвищувався рівень субоксиддисмутази (фермент-антиоксидант, який захищає клітини від шкідливого впливу вільних радикалів). У жінок, які приймали плацебо, рівень цього ферменту знизився на 3,5%.

Крім того, у жінок, які приймали таурин, рівень малонового діальдегіду (маркера окислювального стресу) знизився на 4%, тоді як у контрольній групі його рівень підвищився на 23%. Жодних побічних ефектів не спостерігалося ні в одного з учасників.

Автори підкреслюють, що тільки прийом таурину не творить чудес. Щоб спостерігати за дією цієї амінокислоти, важливо дотримуватися збалансованої дієти та займатися спортом. Проте переваги та ризики прийому таурину все ще досліджуються, тому вчені радять не приймати добавки без консультації з лікарем.

Джерело: DOI: 10.1016 / j.nut.2022.111706 (PAP)

ковдра / екр /

джерело: Adobe Stock

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie