ЗНО (ЗНО) у 2022 році

Обов’язкові іспити для вступу до вищого навчального закладу-це вже норма, тому немає нічого дивного в тому, що школярі починають заздалегідь готуватися до цього процесу, і вивчати всі дані з приводу того, які зміни відбуваються в цьому питанні. Сьогодні варто обговорити особливості того, якою буде програма ЗНО 2022, бо поговорити тут є про що.

ЗНО (ЗНО) у 2022 році

Особливості питання

ЗНО — це абревіатура української мови, яка розшифровується як» зовнішнє незалежне оцінювання», а російською мовою абревіатура перекладається як зовнішнє незалежне оцінювання , тому в пресі можна зустріти абревіатуру ЗНО (тобто ЗНО 2022 в Україні це теж саме, що і ЗНО).

Освітня реформа, яка діє сьогодні, стартувала в Україні і ще майже 10 років тому. Нововведенням стало саме введення незалежного тестування, яке засноване на тому, щоб школярі здавали іспити з основних дисциплін, оцінюючи рівень знань на основі тестів.

Вважається, що саме тестування дозволяє найбільш якісно підготуватися для вступу до вищого навчального закладу, і даний іспит істотно спрощує процес отримання атестата і вступу до вузу, тому що фактично ці процеси об’єднуються, і одночасно можна закінчити в школу, а також вступити до університету. Перший раз ЗНО відбулася в 2007-му році, тільки на тестовій основі, а ось з 2008 року сертифікати про проходження тестування в школах стали обов’язковим пакетом документів.

Система постійно змінюється, саме тому варто обговорити питання з приводу того, яким буде тест ЗНО 2022 року.

Зміни в новому році

Як і в минулому, зовнішнє незалежне оцінювання проходитиме для абсолютно всіх учнів 11-го класу, які закінчують школу. І паралельно тести починають проводитися для учасників професійних училищ або коледжі, хоча раніше такого не було.

Основною зміною стане те, що тепер воно стало обов’язковим для всіх, хто закінчує другий курс, тому що саме в цей момент повністю завершується середня освіта, тобто освоюється Шкільна програма, яка за рівнем відповідає 11-му класу.

Раніше зовнішнє незалежне тестування не було обов’язковим для них, саме тому багато хто йшов в коледж або в технічні училища, але тепер все це зміниться. Також варто сказати, що в 2022-му році оцінити знання в ході тестування зможуть також всі випускники, які отримали загальну освіту в 2022-му році, але і також в минулому. Це стосується тих школярів, які раніше не мали можливості складати іспит разом зі своїм класом, з різних причин.

До речі кажучи, якщо людина не проходить тестування в якомусь році, то в наступному році йому доведеться проходити його за новими правилами, тому що всім вищим навчальним закладам потрібні свіжі сертифікати, ті які отримані раніше, будуть недійсними.

Як проходить ЗНО?

ЗНО-це тести, які складаються на основі запитань і відповідей. Будь-яка людина, яка здає іспит, зобов’язаний дати правильні відповіді, причому їх має бути необхідна кількість. Іноді необхідно дуже розгорнуто відповідати, а також виконувати завдання. Є споруда графіків, необхідно в деяких випадках підібрати логічні пари і так далі.

ЗНО у 2022 році в Україні

Підготовка до щорічного тестування зазвичай проводиться на основі тестів минулого року. Природно, завдання розрізняються, тобто недостатньо просто завчити всі тести і сподіватися на те, що іспит буде зданий. Все відбувається індивідуально, але суть залишається незмінною. Завдання складається на основі загальної освітньої програми, які повинні знати всі.

Загальні дані про предмети

Щоб докладніше дізнатися про те, як проходить тестування, і що планується змінити в цьому питанні, необхідно розглянути окремо інформацію про всі предмети.

  1. Українська мова. Школяреві пропонується виконати 58 завдань, на них відводиться 3 години. Перевіряються всі знання учня, починаючи від орфографії, закінчуючи фонетикою і побудовою пропозицій, так що потрібно це знати все. Приділяти увагу стилістиці, іноді зустрічаються досить каверзні питання, наявність прямої і не прямої мови і так далі.
  2. Історія України є не менш складним іспитом, і сюди входить теж 60 завдань, які складаються на зупинці перевірки історичних даних. Особлива увага приділяється війнам, датам, розбудові Київської держави, Речі Посполитої тощо. Охоплюється навіть новітній період-події 2014 року, і, що примітно, на здачу іспиту відводиться всього лише 150 хвилин.
  3. Література. Тут доведеться відповісти на питання про те, якою була давня писемність, з чого складається історія літератури, починаючи з 18-го століття і закінчуючи сучасністю. Тестові завдання доповнюються написанням твору українською мовою, і тут теж, до речі кажучи, перевіряють орфографію і пунктуацію.
  4. Математика. Це досить важкий предмет для багатьох. Однак тестування здавати доведеться, але з цієї дисципліни доведеться виконати 33 завдання. В основу тестів лягає геометрія, алгебра, математичний аналіз і статистика. Передбачається не просто вибір правильної відповіді на тестів, а ще й побудова графіків, розгорнуте пояснення деяких відповідей, і на все це відводиться 3 години.

Природно, не доведеться здавати іспити з усіх шкільних предметів. Потрібні тільки деякі, і тестування можуть бути дворівневими-вони складаються зі стандартної і профільної підготовки. Стандартне тестування відбуватиметься в тому випадку, якщо учень навчався за Базовою програмою. Однак профільна освіта передбачає інший тест, який може використовуватися для вступу до вузу.

Обов’язкові предмети ЗНО у 2022-му році

Головним залишається питання з приводу того, які предмети будуть обов’язковими. До переліку всіх доступних дисциплін зазвичай включається Українська мова, література, Історія України, Фізика, математика та біологія, а також іноземні мови. Однак для отримання атестата, який підтвердить закінчення школи та отримання загальної середньої освіти, необхідно здати чотири предмети.

Пробне ЗНО у 2022 році в Україні

Говорячи про обов’язкові предмети у ЗНО у 2022 році, то ними стануть:

  • Українська мова з літературою-будуть не тільки тести, а й завдання;
  • математика
  • Історія України;
  • а також четвертий будь-який предмет на розсуд учня, можна вибрати з того переліку, який представлений вище.

В цілому можна скласти іспити з п’яти предметів. І вважається, що цієї кількості буде достатньо для того, щоб вступити до вузу.

Коли здавати тестування?

Терміни проходження тестування в 2022-му році поки невідомі. Зазвичай дати ЗНО оприлюднюються за місяць до даної події, але готуватися необхідно вже сьогодні. Як правило, розклад ЗНО стартує 21 травня, а закінчується в кінці липня, однак реєструватися на нього необхідно заздалегідь.

Основні зміни 2022 року

Окремо варто засудити нововведення в ЗНО 2022 в Україні, і відразу варто сказати, що обов’язковим стало тестування з математики. У Міносвіти України вирішили, що сьогодні у школярів є проблема недостатності математичних знань і це створює дискомфорт. Але іспит з цієї дисципліни дозволить перевірити рівень знань, а також навчити школярів використовувати отримані дані на практиці. Той факт, що математика стало обов’язковим предметом призведе до того, що збільшиться кількість учнів годин тому предмету в школах.

Також, як вже було сказано вище, тепер сертифікати будуть діяти не так довго, як раніше. Раніше сертифікат про тестування міг використовуватися до трьох років, але тепер цей період скоротиться до одного року. Якщо іспит не зданий або сертифікат не використаний в поточному році, то в наступному іспит доведеться перездавати.

Дворівневе тестування передбачено для іноземної мови та математики. Стандартний іспит буде для тих, хто навчався за звичайною програмою, і поглиблені знання і тести допоможуть тим, хто отримували профільну освіту, або планують вступати до вузу, де потрібні ці предмети.

Цікавим фактом є те, що влада планує адаптувати ЗНО для інвалідів, тобто тих людей, які слабо бачать – підлітки з обмеженими можливостями. Швидше за все в 2022-му році незалежне оцінювання будуть проходити всі школярі, в тому числі і з інвалідністю.

Добавить комментарий