Додому Світ Крижана вода, яка розтанула в Гренландії за один вихідний, заповнила б понад 7 мільйонів олімпійських басейнів

Крижана вода, яка розтанула в Гренландії за один вихідний, заповнила б понад 7 мільйонів олімпійських басейнів

за Viktoriya
0 коментар
Джерело: Adobe Stock

Кілька днів аномально високих температур на півночі Гренландії призвели до швидкого танення льодового покриву острова; Води, випущеної таким чином лише минулих вихідних, вистачило б, щоб наповнити понад 7 мільйонів олімпійських басейнів, повідомляє станція CNN.

Дослідники повідомили журналістам CNN, що температура коливалася близько 15 градусів за Цельсієм, що на 6 градусів вище, ніж зазвичай для цієї пори року.

Згідно з даними Національного центру даних про сніг і лід, кількості льоду, який розтанув у Гренландії лише з 15 по 17 липня, зі швидкістю 6 мільярдів тонн води на добу, вистачило б, щоб заповнити 7,2 мільйона олімпійських басейнів. або покривають територію американського штату Вірджинія Західна (близько 62 тисяч квадратних кілометрів) шаром глибиною приблизно 30 см.

«Танення на півночі (Гренландії) минулого тижня не є нормальним, якщо дивитися на середні показники за останні 30-40 років», — сказав Тед Скамбос, дослідник з Університету Колорадо. «Танення має тенденцію до збільшення, і ця подія стала його кульмінацією», — додав він.

Щоліта вчені хвилюються, що рекордний сезон танення Гренландії 2019 року повториться, коли 532 мільярди тонн льоду впадуть у море. В результаті глобальний рівень моря остаточно піднявся на 1,5 міліметра. Якби весь лід Гренландії розтанув, рівень моря піднявся б на 7,5 метрів.

У 2020 році вчені з Університету штату Огайо підрахували, що танення крижаного щита Гренландії досягло точки неповернення, і що жодні зусилля, спрямовані на стримування глобального потепління, не можуть зупинити його остаточний крах. Швидкість танення за останні роки перевищує все, що спостерігалося в Гренландії за останні 12 000 років. Інше дослідження показало, що танення може викликати помітні зміни в гравітаційному полі над Гренландією.

Температури, близькі до 0 градусів за Цельсієм, були нечуваними в Гренландії до того, як почали відчути створений людиною клімат, але з 1980-х років регіон нагрівався в чотири рази швидше, ніж у середньому в світі, що збільшує ймовірність того, що температура перевищить 0 градусів за Цельсієм. поріг танення . (PAP)

см / акл /

Джерело: Adobe Stock

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie