Додому Світ ВООЗ: 63% збільшення зоонозних інфекцій за останнє десятиліття в Африці

ВООЗ: 63% збільшення зоонозних інфекцій за останнє десятиліття в Африці

за Viktoriya
0 коментар
Джерело: Fotolia

В Африці за останнє десятиліття на 63 відсотки. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) попереджає, що зоонози зросли. Необхідні термінові дії, щоб зменшити це явище, стверджує він.

Нещодавно в Африці спалахнуло кілька епідемій серед людей, викликаних такими патогенами, як віруси віспи мавп і Марбург, пов’язані з вірусом Ебола, який викликає геморагічні лихоманки.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) підрахувала, що за останнє десятиліття 2012-2022 рр. порівняно з попереднім десятиліттям 2001-2011 рр. кількість зоонозних інфекцій зросла на 63%. Багато в чому відповідальність за це несе людина. Вірусолог Ягеллонського університету проф. Кшиштоф Пирч вказує на перенаселення, прогресуюче втручання в природу та зміну клімату. Як наслідок, «ми маємо все більше випадків передачі зоонозних вірусів людям в Африці та за її межами», — пише він у Twitter.

За даними ВООЗ, за останнє десятиліття було 1843 т. зв важливі події у сфері охорони здоров’я в Африці, третина з яких була пов’язана із зоонозними інфекціями. Найбільше таких подій було у 2019-2020 роках, коли половина з них стосувалася зоонозних інфекцій. Більшість із них, аж 70%, були пов’язані з інфекціями, спричиненими геморагічною лихоманкою, спричиненою, серед іншого, вірусом Ебола. Інші інфекції включають Лихоманка денге, сибірська виразка, чума та віспа мавп (пов’язані з віспою). Останнім часом спостерігається значне зростання заражень вірусом віспи мавп, який поширився за межі Африки, зокрема до Європи та Польщі.

За оцінкою Всесвітньої організації охорони здоров’я, зростання зоонозних інфекцій має багато причин. В Африці зросли темпи зростання населення, що підвищило попит на продукти харчування, в тому числі тваринного походження. У багатьох регіонах континенту урбанізація та розширення доріг прогресують за рахунок природного середовища.

Доктор Матшідісо Моеті з Африканського регіону ВООЗ вказує, що на розвиток цих інфекцій особливо впливає розвиток транспорту. «Поліпшення транспорту в Африці збільшило ризик переміщення зоонозних патогенів у великі міста», — зазначає він. На його думку, потрібно спрямувати всі сили, щоб не допустити подальшого поширення віспи мавп, геморагічної лихоманки та інших коронавірусів. (PAP)

Автор: Збігнєв Войтасінський

zbw / zan /

Джерело: Fotolia

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie