Додому Світ Антикварні підлоги на розкішній віллі з переробленого скла

Антикварні підлоги на розкішній віллі з переробленого скла

за Viktoriya
0 коментар
Джерело: Adobe Stock

Переробка відома з давніх часів. Мозаїка підлоги старовинної розкішної вілли, розташованої на березі Середземного моря, зроблена з переробленого скла, пишуть вчені в “Heritage Science”.

Руїни вілли знаходяться в колишньому Галікарнасі (сьогодні Бодрум, Туреччина). Мозаїчна підлога була гордістю цієї розкішної вілли, розташованої прямо на березі моря. Власником володіння був якийсь Харідем, а саме володіння було побудовано в середині V століття нашої ери.

Останні хімічні аналізи деяких кубиків мозаїки за допомогою мас-спектрометра показують, що скло, яке використовувалося для її виготовлення, було перероблено. Віллу знайшли в середині ХІХ ст., а пізніше, у 1990-х роках, тут вдруге провели археологічні розкопки. Проте, як бачите, пам’ятник досі приховує таємниці.

Дослідження, яке лягло в основу останньої публікації, було проведено групою під керівництвом Кааре Лунда Расмуссена з Університету Південної Данії. Було випробувано 19 кубиків мозаїки.

Мозаїки показують, серед інших міфологічні сцени, зокрема викрадення Європи Зевсом у вигляді білого бика та фігура Афродіти, що виходить із моря.

Вчені вважають, що із занепадом Римської імперії деякі торговельні шляхи зникли, а імпортувати матеріали стало важче, тому намагалися повторно використовувати місцеву сировину.

Докладніше: www.sdu.dk/en/nyheder/forskningsnyheder/genbrugsglas-i-antikken (PAP)

krx / agt /

Джерело: Adobe Stock

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie