Додому Світ Помірне споживання алкоголю також шкодить мозку

Помірне споживання алкоголю також шкодить мозку

за Viktoriya
0 коментар
Фото Фотолія

У людей, які навіть помірно вживають алкогольні напої, вчені виявили підвищений рівень заліза в мозку. Цей стан раніше пов’язували з вищим ризиком розвитку хвороби Альцгеймера або Паркінсона.

Вживання лише семи стандартних одиниць алкоголю на тиждень може негативно вплинути на роботу мозку, показало дослідження, в якому взяли участь понад 20 000 осіб. волонтерів, описані в журналі «PLOS Medicine». Одна одиниця приблизно дорівнює одному маленькому пиву.

Виявляється, таке вживання алкоголю супроводжується підвищеною концентрацією заліза в мозку. Це, у свою чергу, було пов’язано з більшим ризиком, наприклад, хвороби Альцгеймера або Паркінсона, і, згідно з деякими дослідженнями, це опосередковує зниження когнітивних функцій, пов’язане зі споживанням алкоголю.

Команда з Оксфордського університету проаналізувала дані про понад 20 тис учасники проекту UK Biobank, порівнюючи вживання алкоголю та концентрацію заліза в мозку добровольців (перевірено за допомогою магнітно-резонансної томографії). Усі учасники також пройшли тестування на перевірку розумових здібностей.

Їм було в середньому 55 років, і близько половини з них були жінками. Середнє споживання алкоголю становило 18 одиниць на тиждень, що відповідає приблизно 6 великим келихам вина.

Як виявилося, споживання понад 7 одиниць на тиждень було пов’язане з підвищеною концентрацією заліза в базальних гангліях – структурі, яка, зокрема, бере участь у в координації рухів, навчанні, когнітивних процесах, обробці емоцій.

За словами авторів дослідження, це був найбільший проект на сьогоднішній день, який вивчав зв’язок між помірним споживанням алкоголю та рівнем заліза в мозку.

Його слабкою стороною був той факт, що він базувався на опитуваннях, що могло призвести до недооцінки споживання. Рівень заліза оцінювався опосередковано за допомогою МРТ-сканування, яке могло показати інші зміни мозку, як підвищений рівень заліза.

Проте вчені радять обмежити споживання алкоголю.

«У найбільшому дослідженні на сьогодні ми виявили, що вживання більше 7 одиниць алкоголю на тиждень пов’язане з накопиченням заліза в мозку. З іншого боку, вищий рівень заліза пов’язаний із погіршенням когнітивних здібностей. Накопичення заліза може бути посередником інтелектуального зниження, пов’язаного з вживанням алкоголю, – каже доктор Аня Топівала, автор дослідження.

Тим часом, якщо перерахувати напої на вміст алкоголю, статистичний поляк випиває його понад 9 літрів на рік.

Більше інформації:

DOI 10.1371 / журн.пмед.1004039

(PAP)

автор: Марек Матач

мат / екр /

Фото Фотолія

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie