Середа, 6 Липня, 2022
Додому Новини Перетин українського кордону громадянами Росії у 2022 році

Перетин українського кордону громадянами Росії у 2022 році

за ukrop
0 коментар

З 24 лютого життя українців та України змінилося, і багато поточних, щоденних процесів змінилися, такі як, наприклад, перетин кордону.

 Конституція України гарантує вільний перетин кордону, як на в’їзд, так і на виїзд, ст.33 КУ. Варто зазначити деякі винятки, при запровадженні НС чи військового стану в державі це право змінюється на законодавчому рівні, згідно з чинними нормами, стаття 64 КУ.

З 24.02.2022 року у зв’язку з виходом указу головнокомандувача України та широкомасштабним вторгненням колись «країни-побратима», запроваджено особливий правовий період, воєнний стан (який триватиме доти, доки країна повністю не буде звільнена). У зв’язку з цим обмежуються деякі права та свободи, зокрема право на безперешкодне перетинання державного кордону. Отже, як відбувається перетин кордону з Україною у зв’язку із ситуацією, що склалася в країні?

На сьогоднішній день обмежується виїзд для чоловіків з 18-60 років включно, тому що нормативно-правових документів, що дозволяють це робити, немає. У пояснювальному запиті посилаються на останні нормативні акти, як підстава для заборони виїзду військовозобов’язаних громадян чоловічої статі, але це неправильно.

У законодавстві прописано список категорій громадян, які мають змогу безперешкодно перетинати державний кордон України. Проте, відсутні категорії осіб, яким робити це заборонено, на окремий розгляд заслуговує в’їзд в Україну для росіян у 2022 році.

В’їзд в Україну для росіян у 2022 році

Незважаючи на третій місяць бойових дій між Російською Федерацією та Україною, на сьогоднішній день законодавчої заборони для громадян РФ в’їжджати на територію України немає. За дотримання певного переліку правил громадяни цієї країни можуть безперешкодно перетнути кордон.

Перетин українського кордону громадянами Росії у 2022 році, список вимог:

 • В’їзд на Україну резидентам РФ утруднений через закриття з 24.02.2022 пунктів пропуску між державами. У тому числі неможливо перетнути кордон із республіки Білорусь з тієї ж причини. Для проїзду потрібно використовувати прикордонні країни з Україною. Це обмеження не стосується осіб із українським громадянством. Перетин кордону з Україною з 24 лютого 2022 року для громадян ЄС залишається незмінним, особливо для осіб чоловічої статі, які готові захищати Суверінітет України.
 • Безвізовий режим на законодавчому рівні між Україною та Росією на сьогодні не скасовано, але для перетину кордону буде потрібний закордонний паспорт, оскільки перехід кордону між двома країнами за внутрішніми документами скасували у 2015 році за постановою Ради Національної Безпеки та Оборони (РНБО) України. У тому числі потрібно пройти біометричну перевірку особистості, оскільки Росія перебуває у списку країн із високим міграційним ризиком.
 • В’їзд в Україну з 1 січня 2018 року та виїзду з України передбачає використання закордонного паспорта з чіпом, що містить біометричну інформацію про власника, за відсутності такого та наявності паспорта без цих даних, при проходженні пункту пропуску доведеться пройти процедуру зняття відбитків пальців із занесенням до міграційної бази даних.
 • За рішенням РНБО, іноземці та особи, які не мають громадянства, що прибувають із країн міграційного ризику, зобов’язані пройти реєстрацію за місцем фактичного проживання на території держави в органах міграційної служби України.

Що для цього потрібно?

Головна вимога при перетині кордону з Україною, це закордонний паспорт, що діє, термін дії якого закінчується раніше передбачуваної дати виїзду з України.

Як в’їхати в Україну у 2022 році, і що може знадобитися:

 • Наявність квитка у зворотному напрямку (наприклад, для виїзду до Росії) у тому випадку, якщо країна прибуття потрапляє до переліку країн із високим міграційним ризиком.
 • Наявність на руках туристичної путівки або ваучера.
 • Банківські документи, що підтверджують платоспроможність особи, що прибуває.

Фінансові гарантії

Наявність коштів для проживання на території України є обов’язковою умовою для перетину кордону. Перевірка не є обов’язковою, але може бути здійснена на запит Держприкордонслужби у тому випадку, якщо у прикордонників виникли підозри в наявності коштів для існування в особи, яка перетинає кордон.

Формула розрахунку мінімального грошового забезпечення для перебування в Україні:

 • Фінансова спроможність = (20* Прожитковий мінімум на одну особу на місяць/30) * Кількість запланованих днів + 5дн.

Для розрахунку мінімальної суми фінансового забезпечення особи, що в’їжджає, використовується прожитковий мінімум громадян України, встановлений Міністерством соціального забезпечення на день перетину державного кордону.

За наявності чинного посвідки на проживання фінансову перевірку не потрібно, у тому числі від неї звільнено такі категорії, які планує перетин українського кордону:

 • туристи.
 • Неповнолітні діти у супроводі батьків або опікунів.
 • Дипломати.
 • Біженці.

Які документи потрібні?

Необхідні фінансові документи для підтвердження платоспроможності:

 • Готівка у державній валюті України або конвертованій іноземній у перерахунку на діючий курс.
 • Витяг з банку, фіскальні чеки з банківських терміналів, картки з позитивним балансом.
 • Наявність гарантійної поруки приймаючого громадянина України про готовність сплатити витрати прибулого.
 • Підтвердження броні в готелі або в іншому закладі для проживання із зазначенням оплати на час проживання та включеного харчування.
 • Туристичні документи із зазначенням місця прибуття.
 • Проїзні документи на дорогу до держави місця прибуття з реквізитами, що підтверджують запланований термін виїзду.

За чинним законодавством, максимальний термін безвиїзного перебування в Україні для громадян РФ становить 90 днів. Далі потрібно виїхати терміном від 180 календарних днів, і можливий повторний в’їзд.

Вивчаючи питання, як проїхати в Україну у 2022 році необхідно продумати документи та процедуру для дітей та підлітків. На неповнолітніх громадян Російської Федерації діють ті самі обмеження та правила що й для дорослих з деякими винятками:

 • Наявність закордонного паспорта для осіб старше 14 років. Якщо в’їзд, що перетинає кордон молодший за цей вік, можливий за документами батьків та свідоцтва про народження із зазначенням спорідненості та мати відповідну позначку у закордонному паспорті батька та фото дитини.
 • При перетині прикордонного пункту пропуску у супроводі лише одного з батьків письмова згода другого не потрібна, за винятком письмової заборони на вивезення дитини з території Російської Федерації.
 • При супроводі неповнолітнього третіми особами буде потрібна нотаріально завірена згода батьків дитини.

За наявності подвійного громадянства України та Російської Федерації можна скористатися наступним маршрутом. З Росії перетинається кордон Білорусі, далі необхідно проїхати до Польщі, а вже там пройти через прикордонний пункт пропуску з Україною.

За такою ж схемою можна проїхати через територію Туреччини та прикордонних країн, які також мають свої узаконені правила, щоб провести перетин українського кордону громадянами Росії у 2022 році. З якої країни не було здійснено в’їзд на територію країни, необхідно знати, що громадянин РФ повинен буде пройти перевірки СБУ, його особисті дані будуть зареєстровані в спеціальному реєстрі.

Підсумок

Перед переходом кордону рекомендується підготувати весь пакет документів, який може знадобитися для безперешкодного проїзду, що дозволить значно прискорити процедуру та заощадити собі нерви. Через те, що прикордонники мають право вимагати будь-який з них і провести перевірку на власний розсуд. У разі відмови міграційної служби у перепустці на територію України рішення може бути оскаржене в судовому порядку.

Варто розуміти, що регламентовані правила в’їзду на Україну у 2022 році поширюються для всіх іноземців, індивідуальна процедура поширюється лише на росіян та білорусів.

Вам також може сподобатися

Залишити коментар