Середа, 1 Травня, 2024
Головна Новини Чинний ЦПК України станом на 2021 рік

Чинний ЦПК України станом на 2021 рік

Svetlana
0 коментар
ЦПК України

Коли людина стає дорослою, життя іноді може бути дуже складним. Виникають певні проблеми, пов’язані зі складністю розділу майна при розлучені, інші житлові питання, питання усиновлення і таке інше. Усіма справами, які можуть називатися цивільними займається загальний суд України. Усі питання вирішуються згідно з кодексом. Існує декілька видів кодексів: цивільний процесуальний кодекс (ЦПК) України, кримінально-процесуальний кодекс України, кодекс господарсько-процесуальний, а також кодекс адміністративного судочинства в Україні і закон про конституційний суд в Україні. Майже кожен рік з’являються деякі доповнення та уточнення до кожного з цих документів. Поговоримо про чинний ЦПК України станом на 2021 рік.ЦПК України

Загальний суд використовує саме цивільний-процесуальний кодекс при розгляданні усіх справ. Якщо правопорушення стосується неподіленої землі, розподілу майна, інші сімейні конфлікти, які не вийшло вирішити без суду, порушення прав людини роботодавцем або співробітниками,а також будь-які інші цивільні конфлікти. Також за допомогою цивільно-процесуального кодексу України вирішують ті справи, які не підпадають до складу усіх інших кодексів.

Правила подачі позовної заяви до суду

Якщо людині потрібна допомога, вона може подати до суду першої інстанції заяву. Ця заява буде зареєстрована і передана судді, який і повинен буде розібратися у питанні. Розглядатися позовна заява буде суддею у порядку черги. Суддя винесе рішення, спираючись на чинний ЦПК України 2021.суд Феміди

Коли прийде черга тієї чи іншої цивільної справи, суддя загального суду обов’язково повідомить про це людині, яка подавала позовну заяву. Як правило більшість справ розглядаються одним суддею. Але існують особливі справи, які розглядаються суддею та двома народними засідателями. До таких справ відносять:

  • справи, в яких потрібно змусити людину відправитися до психіатричної клініки;
  • справи про усиновлення дітей;
  • справи, в яких виносять рішення про цивільну дієздатність людини (визначають її недієздатною, частково недієздатною або поновляють дієздатність);
  • справи, в яких говориться про негайне відправлення люди у лікарню для лікування туберкульозу;
  • справи, в яких визначається, що людина вважається померлою.

У тих випадках, якщо цивільна справа розглядатиметься не у першій інстанції, а у вищій, тоді рішення приймається на одним суддею, а цілою колегією суддів.

Існують певні строки розглядання цивільних справ судом. Ці строки записані у законі і судді повинні їх дотримуватись. Після того, як була подана заява до суду і зареєстрована, суддя повинен не пізніше трьох днів розглянути цю справу. Після чого почати її розбирати або відмовити в розбиранні. Якщо суддя вирішив відкрити цивільну справу, попереднє слухання повинне бути проведеним не пізніше десятого дня після початка справи. При цьому слухання буде використовуватися чинний ЦПК України 2021. Після попереднього судового засідання повинно відбутися основне засідання суду, на якому і буде винесено остаточне рішення. Це засідання має відбутися не пізніше ніж через два місяці після реєстрування позовної заяви.

Знання кодексу для пересічних громадян

Соціологи полюблять проводити різні опитування громадян. Ось і стосовно знання законів було проведено опитування серед українців. Більшість опитуваних вважає, що повинно знати хоча б основні положення цивільно-процесуального кодексу України. Але існують люди, які не вчилися на юристів. Для них зроблений коментований ЦПК України станом на 2021 рік. У ньому вони зможуть без складнощів розібратися з чинним ЦПК.винен чи ні?

You may also like

Залишити коментар

logo-white-pm01b2b7nunhv7th1h0wv9paqywf0y9jkmr1fsjdd2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy