Середа, 6 Липня, 2022
Додому ФінансиЗарплата Підвищення зарплати Нацгвардії в Україні 2022

Підвищення зарплати Нацгвардії в Україні 2022

за ukrop
0 коментар

У світлі останніх сумних подій в Україні мобілізовано весь військовий склад (Поліція, ЗСУ, Національна Гвардія та загони ТРО). До початку літа планують масштабні контрнаступи на ворога, тому не виключено, що почнеться мобілізація військовозобов’язаних запасів. Кожен солдат сьогодні в Україні знає, що він захищає свою Батьківщину, свій будинок, проте цікавляться, останні новини про індексацію зарплати Нацгвардії в Україні в 2022 році.

На сьогоднішній день є інформація, що додаткові підвищення окладів військовослужбовців будуть у середині травня – на початку червня.

Грошове забезпечення Нацгвардії – що це?

Солдати, військові отримують не заробітну плату, їм видається грошове забезпечення, яке попередньо прописане у службовому договорі. Військові особи перебувають на службі (договір не трудовий), і документ має низку «тонкостей», які позначаються на оплаті:

 1. Немає можливості встановлювати гнучкий робочий графік;
 2. Розпоряджатися своїм службовим та неслужбовим часом самостійно не можна;
 3. Робочі зміни у святкові дні не сплачуються додатково.

Сума грошового забезпечення Національної Гвардії та інших військовослужбовців є гарантованою. Точна сума безпосередньо залежить від посади та обов’язків, що виконуються, у воєнний час військовослужбовці будуть отримувати надбавки, виходячи з «лінії оборони» (тил, фронт і т.д.).

У мирний час конкретна сума базуватиметься на таких показниках:

 • Інтенсивність роботи;
 • тривалість служби;
 • Кваліфікація.

Важливо! Якщо військовий співробітник Національної Гвардії має науковий або науковий ступінь та подасть заяву на роботу за профілем, він може отримувати доплати «за ступінь».

З чого складається?

Щоб на посаді отримувати трохи більше стандартного окладу, варто розуміти, з чого складається забезпечення співробітників Нацгвардії:

 • Базове забезпечення;
 • Винагорода, премії;
 • Додаткові надбавки, доплати за перевиконання.

Зарплата Нацгвардії у 2022 році

У зв’язку з останніми подіями в країні, багато хто запитує, коли в Нацгвардії підвищать зарплату в Україні? Адже сьогодні службовці Національної Гвардії України щоденно ризикуючи життям, захищають країну від агресора. Президент України ухвалив рішення підняти дохід українським військовим із березня поточного року. Це рішення було прийнято ще задовго до війни (з 1 лютого на 20% від окладу), і в умовах воєнного стану це рішення було підтверджено. На цю суму буде збільшення військового забезпечення у співробітників Прикордонної служби.

Цікаво, що у Збройних сил України буде підвищення доходу лише на 10%, хоча наразі всі військовослужбовці України виконують одне завдання – перемогти ворога!

Важливо! На 2023 рік урядом раніше було заплановано ще більше зарплати, наприклад, було відомо, що влада хотіла підняти середню зарплату військовим до 15000 гривень. У законопроекті було уточнення, що оклад військових повинен бути не нижчим за 3 МЗП.

Як одержати підвищення зарплати?

Як і в будь-якій сфері життєдіяльності країни, оклади військових Національної Гвардії щорічно індексуються, також можуть бути підвищені за рахунок вислуг років, звання. Уряд розробляє підвищення зарплати Нацгвардії в Україні 2022 року, щоб вирівняти заробітні плати всіх відомств у країні.

На кінець 2021 року та початок 2022 року середня сума заробітної плати у військах Національної Гвардії була приблизно 10-12 тис. гривень. У перерахунку на американську валюту – приблизно 365 доларів, що для України є середнім доходом, але для всього цивілізованого тиру – це «незрозуміла сума» для військовослужбовців.

Якщо виникли спірні ситуації?

Іноді у військовослужбовців можуть виникнути деякі нюанси, пов’язані з нарахуванням заробітної плати. Якщо попередньо було озвучено іншу суму окладу або не прийшли анонсовані бонуси, Міністерство оборони України рекомендує вживати таких заходів:

 1. Звернутися письмово або усно до заступника командира по роботі з особовим складом і пояснити непорозуміння або питання, що склалося.
 2. Якщо військовослужбовець не отримав необхідних відповідей, можна звернутися до економістів, бухгалтерів або фінансистів частини, щоб дізнатись, яка зарплата у Нацгвардії в Україні та надбавки до окладу.
 3. Якщо ж проблему не було вирішено або залишилися питання, варто зателефонувати на гарячу лінію Міністерства оборони України, номер для зв’язку – (044-271-35-59).

В умовах воєнного часу не може бути скорочення в Нацгвардії у 2022 році в Україні, навпаки активно активно набиратимуться добровольці з числа тих, хто має військовий досвід. Також цього року планується кілька хвиль мобілізації, щоб Україна змогла гідно дати відсіч ворогові та перейти у контрнаступ.

Вам також може сподобатися

Залишити коментар