Середа, 6 Липня, 2022
Додому ФінансиДопомога Розрахунок малозабезпеченої сім’ї в Україні у 2022 році

Розрахунок малозабезпеченої сім’ї в Україні у 2022 році

за ukrop
0 коментар

Малозабезпеченою вважається та сім’я, яка має середньомісячний дохід на кожного члена сім’ї не досягає прожиткового мінімуму. Таке визначення дають офіційні документи, але, природно, є досить багато факторів, які потрібно враховувати при розрахунку соціальної допомоги для представників подібних категорій населення. Саме тому, дуже уважно варто обговорити тему розрахунок малозабезпеченої сім’ї в Україні у 2022 році.

Спочатку про терміни

Прожитковим мінімумом є певна величина, що відноситься до соціально важливих демографічних показників. Якщо говорити простими словами, то прожитковий мінімум включаються як матеріальні, так і нематеріальні блага, що дозволяють людині жити протягом одного місяця. Йдеться про їжу, одяг, ліки і навіть соціальне життя у вигляді відвідувань кінотеатрів, а також оплати комунальних послуг. І обговорюючи малозабезпеченість в Україні. Варто сказати, що не всі сім’ї можуть вважатися такими.

Узагальнений сукупний дохід розраховується з урахуванням доходу всіх представників сім’ї, і він враховує як зарплату, а й інші матеріальні дотації від держави, тобтодопомога малозабезпеченим розраховується з урахуванням великої кількості факторів.

Зростання виплат

2022-го року допомоги зростуть у розмірі. Проект державного бюджету передбачає підвищення ПМ, яке потрібне для життя, відповідно, малозабезпечені громадяни з дітьми також отримуватимуть більше.

Якщо говорити узагальненими даними, то:

  • працездатні діти з 1 січня 2022 року одержують 1116 гривень, а ті люди, які втратили працездатність через інвалідність – 1934 гривні;
  • 2730 гривень виділяються від держави на дитину (до 6 років);
  • 3403 гривні можуть оформити сім’ї, де є діти віком від 6 до 18 років.

Є також допомога, яка надається за піклування чи опікунство над дітьми. Для дітей до 6-ти її рівень становить 5520 гривень, але з 1 липня цей показник може збільшитись до 5520 грн. І за тим, як виросте допомога малозабезпеченим у 2022 році в Україні варто стежити окремо.

Рівень матеріальної підтримки

Допомога з бюджету для малозабезпечених сімей регулюється законом про бюджет, прийнятий на 2022 рік. З урахуванням вимог закону для працездатного населення рівень допомоги не може бути меншим за 45% від ПМ, для дітей – 130% від тієї ж величини, для осіб із групою непрацездатності – це 100% мінімуму життя.

Якщо говорити про більш конкретні цифри, то незаможні сім’ї матимуть змогу отримувати від 1116 гривень до 3403 гривні, але в липні відбудеться перерахунок за рахунок індексації, і виплати зростуть приблизно 200 гривень, а у грудні відбудеться додатковий перерахунок.

Чого очікувати у 2022-му році?

Насправді, розмір матеріальних виплат залежить від того, наскільки наповненим буде бюджет. Фахівці та політики говорять про те, що допомога сім’ям із дітьми зросте. Однак її розмір залишається відкритим, тому необхідно уважно обговорити питання про те, як розраховується допомога малозабезпечена сім’я в Україні.

Сьогодні можна лише припускати, що ті діти, які страждають на тяжкі захворювання, відповідно, мають групи інвалідності, зможуть претендувати на допомогу у розмірі 4200 гривень – і це вже зі збільшенням, подвоєний розмір.

Якщо йдеться про самотніх матерів, які також належать до категорії малозабезпечених громадян, то вони можуть претендувати на такий рівень допомоги лише у тому випадку, якщо ніде офіційно не працевлаштовані.Тобто посібник із малозабезпеченості в Україні призначається лише за дотримання низки факторів.

Незаможними сім’ями також вважаються ті люди, які усиновили дитину, або мають кількох дітей, але при цьому не досягають прожиткового мінімуму. Вони також можуть розраховувати на допомогу від держави, яка буде розрахована у кожному індивідуальному випадку окремо.

Раніше були новини з приводу того, що виплати виділяються кілька разів, але поточна ситуація не сприяє збільшення розміру матеріальної допомоги, тому довго говорити про це не доводиться.

Калькулятор

Існує спеціальна програма розрахунку виплат для незаможних громадян. Є калькулятор – програма, яка не вимагає спеціальних навичок. Необхідно просто внести всі дані про свою сім’ю на тематичному інтернет-ресурсі, зокрема, мається на увазі кількість осіб у сім’ї, які працюють, кількість людей, які проживають разом, кількість неповнолітніх дітей та розмір загального доходу. І тоді програма розрахує рівень виплат самостійно. Варто мати на увазі той факт, що підрахунок буде зразковим, тобто підсумкова сума може відрізнятись від тієї, яка вийде на екран, але загальне уявлення за допомогою цієї програми можна скласти.

Податкова соціальна пільга

Окрему увагу варто приділити такому поняттю, як податкова соціальна пільга. Це привілей, який дозволяє зменшувати щомісячний оподатковуваний дохід людини, і такими пільгами можуть користуватися всі незаможні громадяни.

Розмір податкової пільги становить 50% прожиткового мінімуму, тобто якщо переводити цей відсоток на цифри, то допомога становить 1240 грн. Сума призначена для батьків, які виховують двох та більше дітей віком до 18 років. Пільги нараховуються на кожну дитину окремо.

Більше того, не можна не сказати, що для одиноких матерів чи тих сімей, які виховують дитину інваліда, розмір пільг збільшується до 1860 гривень.

Застосовувати соціальні пільги можна до того доходу, який нараховується для кожного платника податків протягом місяця – маються на увазі нарахування як заробітна плата. Використовувати пільгу можна у тому випадку, якщо вона не перевищує прожиткового мінімуму, який розрахований на працездатну людину. З 1 січня 2022 року дохід, який може оподатковуватись, становить 3480 гривень.

Новий законопроект

Я ще в 2020 році був прийнятий законопроект, який передбачав системне поліпшення матеріального становища сімей з дітьми. Вважається, що цей закон має змінити ситуацію соціально-демографічний розвиток України на краще. Програма спрямовано боротьбу з бідністю рахунок додаткових фінансових можливостей саме малозабезпечених сімей. До речі, ще до війни в Україні таких сімей було понад 230 000, тому допомога малозабезпеченим сім’ям в Україні у 2022 році з маленькими дітьми є дуже важливим питанням.

Крім того, що малозабезпечені сім’ї можуть розраховувати на допомогу з державного бюджету, для них діє безпроцентна допомога, спрямована на організацію власної справи. Для того, щоб отримати фінансову допомогу, необхідно звернутися до державної служби зайнятості та надати план розвитку власної справи. Справа в тому, що лише 15% працездатних членів їхніх сімей, які належать до малозабезпечених, ведуть трудову діяльність. І закон має посилити фінансові гарантії для таких людей.

Як дана програма діятиме в умовах поточного економічного стану України, поки що не зовсім зрозуміло, але влада країни не відмовляється від обіцянок, чудово розуміючи, що соціально незахищені верстви населення потребують підтримки сьогодні, як ніколи раніше. У бюджеті є статті видатків, які мають зменшити наслідки кризи для малозабезпечених громадян, особливо для тих, хто виховує дітей, тому залишається просто стежити за тим, як ситуація розвиватиметься далі.

Вам також може сподобатися

Залишити коментар