Середа, 6 Липня, 2022
Додому ФінансиПенсія Пенсія 1, 2 та 3 групи з інвалідності

Пенсія 1, 2 та 3 групи з інвалідності

за ukrop
0 коментар

Не відіграє ролі постраждала людина в автокатастрофі або з нею сталася подія, що спричинила тілесне ушкодження, їй покладено щомісячну виплату за інвалідністю. Мінімальна виплата у 2022 році становить лише 1769 грн, і вже скоро уряд її перегляне на вищу суму для людей із порушенням здоров’я. Важливо зазначити, що з цього року пенсійні виплати зросли для простих громадян та військових, тож при отриманні сума відрізнятиметься.

Як дізнатися суму пенсії

Варто нагадати, що українцям пенсія 1,2 та 3 групи з інвалідності може бути призначена після медичного ув’язнення. Якщо людина пройшла діагностику, лікування та реабілітацію, то їй видаються спеціальний напрямок. У документації чітко описані захворювання чи конкретні порушення, травми, проблеми зі здоров’ям та вади.

Варто знати! Особи чоловічої статі від 60 років та жіночої від 55 років можуть отримувати довічну пенсію.

Щоб дізнатися, яка сума виплат належить у 2022 році, варто звернутися спочатку до лікарсько-консультативної комісії. Форму перевірки вже заздалегідь затверджено МОЗ. Комісія приймає документи насамперед у тих, хто вже має стійке чи необоротне захворювання. Прискорений процес розгляду документів показаний людям, які вже непрацездатні (не пізніше ніж за 4 місяці з дня настання інвалідності).

Для отримання виплат важливо надати письмову заяву. У такій довідці зазвичай описані дефекти або морфологічні зміни в тілі. Безстрокову інвалідність можуть призначити людям, які мають порушення у роботі органів чи систем життєдіяльності в організмі. Рішення комісія може ухвалити заочно.

За рішенням МОЗ не можна заочно встановити інвалідність за таких можливих ситуацій:

 • коли люди одержують каліцтва на робочих виробництвах. Наприклад, особа зазнала пошкодження здоров’я при діяльності на заводі;
 • людина захворіла, коли несла військову службу;
 • невиліковні захворювання через вплив радіації після Чорнобильської катастрофи;
 • захворювання, отримане під час служби у пожежній охороні, в Держспецзв’язку, державних структурах захисту громадян.

Особливості

В уряді України збільшили пенсійні матеріальні кошти для людей-інвалідів одночасно із підвищенням соціальних виплат – це сталося 1 березня 2022 року. А з початку січня цього року набув чинності закон про підвищення пенсій мешканцям, які постраждали у Чорнобильській зоні.

Які пенсійні виплати належать мешканцям Чорнобиля та постраждалим на АЕС:

 • на 1 групу виплата становить 6 тис. грн;
 • друга група дозволяє отримувати щомісяця по 4800 грн.;
 • підвищений у 2022 році розмір пенсії за 3 групою інвалідності передбачає, що людина отримуватиме щомісяця по 3700 грн.

Категорії інвалідності

Пенсійні матеріальні виплати мають право отримувати громадяни України, які вважаються непрацездатними за станом здоров’я. Не має значення, що втратила людина свою працездатність на виробництві або її здоров’я погіршилося у зв’язку з віком – вона може отримувати пенсійні виплати щомісяця. За першої групи інвалідності людина може отримувати щомісяця по 3500 грн, друга група дозволяє отримувати 3200 грн, для третьої – це виплата 2800 грн.

Відмінності груп:

 • перша – категорія громадян, за якими просто необхідний регулярний догляд. Самі вони забезпечувати що неспроможні і підтримувати правильну життєдіяльність нездатні. Таким людям часто наймають доглядальниць і до них ходять соціальні працівники;
 • До другої групи належать ті, хто здатний підтримувати основи своєї життєдіяльності та забезпечувати побутові потреби. Доглядальниця таким людям не потрібна. Для такої категорії осіб розмір пенсії за інвалідністю 2 групи в Україні у 2022 році в уряді підвищили до 3988 грн. Крім отримання пенсійних виплат, такі люди можуть за бажання працювати на виробництвах, але за скороченими графіками. Також відомо, що розмір пенсії інвалідам дитинства такий самий, як для даної категорії інвалідності;
 • 3 група видається людям із обмеженнями. Коли травмовані або недієздатність, були придбані в момент аварії або після неї. Людина, яка після хвороби знайшла ускладнення та порушення здоров’я може отримувати виплати. Люди з цієї групи найчастіше можуть працювати за звичайного денного повного графіку. Варто пам’ятати, що з отриманні цієї групи грає значної ролі загальний стаж роботи у трудовий книжці.

Пенсія для інвалідів війни у ​​2022

Категорія людей, які брали участь у Другій Світовій війні або є її ветеранами, можуть отримувати кошти за своєю недієздатністю та втратою здоров’я. Чи входить інвалідність до трудового стажу в Україні у 2022 році для військових – так. Законодавство передбачило надбавкові суми для пенсій героям війни 1941-1945 років. Сума матеріальних виплат у розрахунку за відсотками:

 • 60% для третьої;
 • 80% для другої групи;
 • 100% людей, у яких призначено першу групу.

Конкретні цифри, які покладені у вигляді матеріальної компенсації на щомісячній основі героям військових подій з 1941 по 1945 роки 20 століття:

 • для першої групи щомісячна виплата становить 4475 грн.;
 • 3988 грн за шкоду здоров’я людині належить другій групі інвалідів;
 • 3519 грн для постраждалих із третьою групою.

Також військовим ВВВ надає держава спеціальні цільові компенсації у розмірі 70 грн. для людей-інвалідів з першої групи. Потім по 61 грн. виплачується людям другої групи. Мінімальна сума лише у 43 грн виплачується особам із третьою групою.

Виявляється, що розмір пенсії за інвалідністю в Україні у 2022 році для жертв Чорнобильської катастрофи було підвищено. Тепер люди мають право отримувати суми не нижче від зазначених:

 • 14,6 тис. гривень – розмір пенсії за інвалідністю 1 групи в Україні у 2022 році;
 • 9,5 тис. гривень – ІІ група;
 • 7 тис. гривень – ІІІ група.

Пільги

Нещодавно українцям озвучили розмір пільг по інвалідності актуальні на сьогодні. У 2022 році громадянам можна отримувати медичні препарати та товари зі знижками. Інваліди також можуть отримувати ліки безкоштовно за рецептурою. Люди з першою групою можуть купувати лікарські препарати зі знижки, якщо ці засоби потрібні для амбулаторної терапії. Деякі препарати пропонуються на безоплатній основі. Також інвалідам першої групи надано безкоштовне протезне обладнання, спеціальний одяг або взуття, ортопедичні речі. Доступні ще зубні протези, милиці, окуляри та слухові апарати.

Українці з другою групою інвалідності можуть придбати ліки зі знижкою для лікування в амбулаторії. Коли люди з другою групою отримують пенсію, що перевищує розмір мінімальної виплати, то знижки в аптеках анулюються. 3 група інвалідності в Україні допомагає отримати безкоштовне медичне обладнання. Це можуть бути протези, ортопедичне взуття, милиці.

Нюанси для оформлення та отримання пенсії

Для отримання пенсійних виплат спочатку українці, які є інвалідами, мають зібрати повні пакети з документами. До основної заяви прикріплюються такі папери та довідки:

 1. ІПН платника податків. Якщо людина за своїми релігійними переконаннями не отримала реєстраційний номер – папірець із податковим номером не буде потрібний. Важливо повідомити про це відповідні органи заздалегідь. У паспорті стоятиме спеціальна позначка.
 2. Стразове свідчення. Це гарантія обов’язкового державного страхування соціального типу.
 3. Документи, які дають право отримувати пенсійні виплати за станом здоров’я, якщо людина не має трудової книжки.
 4. Офіційне підтвердження суми заробітку на щомісячній основі.

Терміни призначення виплат

Платежі видаються протягом усього терміну захворювання. Якщо людині, яка вже перебуває на пенсії, призначили одну з трьох груп, то виплати надходитимуть щомісяця. Якщо громадянину поміняли групу в лікарсько-консультативній комісії, то колишня сума буде виплачена йому за останній місяць. Нову суму буде нараховано через місяць після зміни групи.

Важливо! Якщо пенсіонера визнали здоровим під час повторного огляду, то пенсійні по інвалідності будуть виплачені до кінця місяця за попередньою групою.

Якщо пенсіонер перестав отримувати гроші за інвалідність, то важливо звернутись до медико-консультативної комісії. Якщо інвалід недієздатний, то за нього може з’ясувати вирішення цієї проблеми соціальний працівник. Відновлення виплат важливо підтвердити проходженням медико-соціальної експертизи наново. Також відновити інвалідність може людина, яка не прийшла на огляд до комісії з поважного приводу чи власної недієздатності.

Пенсія підлягає відновленню саме з дня повторного підтвердження медико-соціальної комісії недієздатності громадянина. Це підтвердження буде активоване одразу ж, якщо з моменту відвідин комісії не минуло 5 років. Пенсія зі втрати дієздатності буде призначена, якщо п’ять років все ж таки пройшли і людина не проходила огляд. Тоді людина отримає пенсійні не цього ж дня, а за загальними підставами, передбаченими комісією.

Висновок

Розмір пенсії по інвалідності, яку можна отримати громадянинові України, відрізнятиметься залежно від групи та того, кому вона нараховується. Наприклад, для простих громадян одна сума, а для військових уже інша. При оформленні документації у 2022 році експерти радять відштовхуватися від особистого випадку кожного інваліда та його групи, зокрема.

Вам також може сподобатися

Залишити коментар