Понеділок, 29 Квітня, 2024
Головна ФінансиПодатки Податки в 2020 році в Україні

Податки в 2020 році в Україні

Anastasia
0 коментар
пенсии

Від кількості надходження податків до бюджету залежить наповнюваність державної скарбниці і добробут народи. При здійсненні підприємницької діяльності суб’єктам господарювання надано право вибору форми оплати податку. Практика показує, що більша частина ФОП працює на спрощеній системі. Тому питання: в які терміни потрібно оплачувати податки в 2020 році в Україні, які зміни чекають підприємців не втрачають своєї актуальності.

Податки для підприємців

Законодавчі зміни в податковогобкладенні

Щорічно в Податковому кодексі (далі – ПК) законодавці вносять нові зміни. У 2019 році вони пройшли в березні, червні і іоле. Такі нововведення варто очікувати на початку 2020 року. Зміни в податковому кодексі України 2020 відбудуться наступним чином:

  • згідно з угодою з ЄС акцизна ставка зросте на 20%, внаслідок чого країну очікує подорожчання алкогольних напоїв та тютюнових виробів;
  • екологічний збір досягне максимально критичних показників, оскільки підвищиться до 10 грн / т;
  • бізнесменів, що займаються видобутком нафтопродуктів, за право користування надрами доведеться платити на 2% більше;
  • державні збори на видобуток залізної руди зростуть на 0,8%;
  • використання лісових ресурсів збільшиться на 50%.

Зазначені зміни набудуть чинності разом з приходом Нового року. Законодавчі нововведення припускають поетапний характер, тому сильно не позначаться на прибутку підприємців.

Оподаткування в Україні-інші зміни

Крім описаних вище нововведень, ФОП повинні бути готові до наступних сюрпризів. Підприємці, що займаються імпортом електромобілів і виробництвом етилового спирту, отримають пільги за умови випуску харчового оцту і технічної косметики.
Оподаткування в Україні торкнеться не тільки ФОП, а й працівників контролюючих органів. Прийдешні нововведення передбачають зміни в системі адміністрування. У наступаючому році передбачається відображення повного запасу палива, яке зберігається на складах в країні. Система оподаткування не оминула Поштові відділення. Тепер за отримання посилки також передбачається сплата податків.

Податки, що стосуються заробітної плати

У зв’язку з підвищенням рівня мінімальної заробітної плати (з 01.01.2020 вона стане рівною 4961,5 грн.) очікуються законодавчі зміни до ПК. Контроль за розміром окладів найманих працівників, відрахуваннями до державного бюджету покладено на податкові органи.

Податки на зарплату передбачають зростання ЄСВ. Мінімальний страховий внесок складе 1092 грн. (4961,5 * 22%), максимальний – 74422 грн. (15*4961,5).

Все, що буде вищевказаних показників, податком не обкладається. Зовсім недавно стало відомо, що в новій версії ПК планується скасування зазначених кордонів, і податки будуть стягуватися з різних сум.

Штрафні санкції

Останні дані про оподаткування в Україні передбачають штрафні санкції, які можуть бути накладені внаслідок порушення вимог ПК:

  • експлуатація праці найманого працівника без оформлення трудового договору, неправильне оформлення даних про кількість відпрацьованого періоду, ігнорування сплати ЄСВ передбачає штраф у розмірі 145845 грн.;
  • затримка виплати зарплати або нарахування неповної суми, не допуск контролюючих органів до проведення перевірки тягне за собою штрафні санкції в розмірі 14884 грн.;
  • відмова в проведенні перевірки інспектором з праці з питання легалізації найманих працівників передбачає штраф 496150 грн.
НЕоблагаемый минимум в Украине в 2020 году

У наступаючому 2020 році робота податківців буде важкою і насиченою. Нові зміни зажадають особливої пильності і відповідальності. Від якісних характеристик фахівця залежить наповнюваність державної скарбниці.

При спілкуванні з представниками податкової інспекції передбачається зміна термінів оскарження протоколів. При виявленні помилки в грошових нарахуваннях підприємець має право протягом 10 робочих днів звернутися зі скаргою до суду.

Інші штрафи та заходи адміністративного впливу

До часто зустрічаються порушень серед підприємців відноситься недотримання правил роздрібної торгівлі:

  • порушення правил торгівлі спиртними напоями та тютюновими виробами передбачає штраф у розмірі 50-200 неоподатковуваних мінімумів (при першому порушенні) і 200-600 (при другому порушенні з можливістю позбавлення ліцензії);
  • якщо винуватцем порушення став найманий працівник, сума штрафних санкцій становить 100-400 неоподатковуваних мінімумів.
    Як видно, простіше знати вимоги законодавства і дотримуватися їх, ніж потерпіти в бізнесі крах.

Який відсоток податків в Україні платитимуть підприємці 1 і 2 групи?


У новому ПК першими категоріями, які відчують зміни, стануть підприємці 1 і 2 групи:

  • на запитання: Який відсоток податків в Україні заплатять ФОП 1 групи, стало відомо, що він рівний 207, 214, 221 грн, що залежить від зміни розміру мінімального прожиткового мінімуму;
  • податкові зміни в 2020 році в Україні щодо ФОП 2 групи передбачають податкові збори у вигляді 20% від мінімалки, що складе 700-800 грн.:
  • розмір податків 3 групи залежить від специфіки діяльності (якщо ФОП сплачує ПДВ, передбачувана ставка становитиме 3%, якщо ні – 5% від прибутку).

Зазначені зміни не є остаточними. Саме з цих причин варто цікавитися нововведеннями в ПК.

Терміни сплати податків

Для платників 1 та 2 групи оподаткування термін сплати податків у 2020 році – не пізніше 20 числа, наступного за звітним.
Якщо підприємці забувають, рекомендовано внести аванс за весь рік. Таким чином, ФОП уникнуть штрафних санкцій і будуть спокійним по відношенню виконання зобов’язання перед державою.

Висновок

Прихід 2020 року здивує підприємців змінами в законодавстві. Деякі ФОП здивуються приємному сюрпризу, інші відчують тяжкість податкових зобов’язань. Незалежно від цього, країна потребує нових надходжень, оскільки вони є основою добробуту народу та економічного зростання в країні.

You may also like

Залишити коментар

logo-white-pm01b2b7nunhv7th1h0wv9paqywf0y9jkmr1fsjdd2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy