Додому Календар Графік роботи на 2022 рік

Графік роботи на 2022 рік

за Viktoriya
0 коментар
Графік роботи на 2022 рік

З деякою часткою умовності можна вважати робочий календар (перейменований в Україні в рамках декомунізації виробничий), розпорядком, дотримання якого обов’язково для кожної організації.

Скласти універсальний графік роботи на 2022 рік для України, складно, оскільки він регламентується не тільки трудовим законодавством, а й договорами – трудовими і колективними, правилами внутрішнього розпорядку, встановленими в конкретній структурі.

Графік роботи на 2022 рік

Що таке графік

Загальний збірний термін, який нерідко вживають у вузькому значенні, характеризують, як простий за структурою, але дуже важливий для проведення правильного кадрового обліку. Це може бути графік планованої роботи або графік обліку робочого часу. Він може бути складений у вигляді таблиці, інфографічного посібника або набору відомостей, згрупованих за розділами.

Все залежить від цільового призначення, переваг користувача (працівника відділу кадрів, бухгалтера або адміністратора).

Оформлення графіка роботи підприємства в 2022 році не обов’язково, якщо всі співробітники працюють в одному і тому ж режимі – наприклад, по 5-ти денному, 40 годин на тиждень. На практиці, на великому підприємстві може бути необхідна позмінна робота, гнучкий робочий час, завжди є люди, яким необхідно працювати 6 днів на тиждень або за статусом покладається скорочений робочий тиждень.

Сучасні інформаційні технології полегшили нелегку процедуру створення такого документа (для цього застосовується особливий формат комп’ютерного файлу). Графік робочого часу вимагає деталізації: роботодавець повинен погоджувати його з правилами внутрішнього розпорядку або з умовами трудового договору.

Календар роботи на 2022 рік

У деяких країнах працює трудова інспекція, яка не просто стежить за забезпеченням прав конкретного працівника, а й штрафує роботодавця за допущені порушення – переробки, відсутність облікової документації.

Де відшукати зразок

Затверджений графік роботи для України – можна знайти під назвами робочий (Виробничий) календар, табель або робочий графік. Суть документа від цього не змінюється. У ньому просто повинна міститися інформація:

  • про робочі та вихідні дні;
  • загальнодержавних святах і переносах;
  • нормах часу, обов’язкових для трудящих до відпрацювання в місяці, кварталі або році при певній кількості годин на тиждень.

Останнім часом він представлений в зручному форматі, сумісному з сучасними комп’ютерними програмами. Його можна завантажити у вже готовому вигляді і використовувати в роботі кадровиків, бухгалтерів і керівників підприємств або організацій.

Уряд країни не бере участі в його затвердженні, але він неодмінно складається з урахуванням норм трудового законодавства-статей, в яких вказані загальнодержавні свята і норми їх перенесення на будній день, якщо вони збігаються з недільними.

Уточнення

Режим роботи на 2022 рік в Україні в основному стосується державних підприємств і бюджетних організацій, тому в стандартно рекомендованому форматі він наводиться для п’ятиденного робочого тижня, з 40-ка годинами, які необхідно відпрацювати за семиденку. При цьому є деякі застереження, про які потрібно пам’ятати:

  • на приватних підприємствах графік роботи встановлюється за часом, обумовленим у трудовому або колективному договорі;
  • режим окремих підприємств або організацій передбачає необхідність працювати щодня – для цього використовуються гнучкий, позмінний або вахтовий режим роботи;
  • приватний роботодавець повинен узгодити запропонований розклад з представниками профспілкової організації, якщо вона ще вціліла;
  • пошта, ПФУ та банки не підпорядковуються загальному розпорядку: роботу банківських структур регламентує НБУ;
  • дирекція має право скоротити тривалі періоди відпочинку, встановлені по країні, якщо вони заважають роботі, але для цього має бути видано спеціальне розпорядження.

В Україні потрібно особливо уважно вивчати виробничий календар, оскільки існує положення, за яким закон, прийнятий Верховною Радою, починає діяти не відразу. Можна випадково пропустити законодавче нововведення або не дочекатися вже твердо обіцяного.

Так, наприклад, минулого року посилено мусувалося прийняття на державному рівні мусульманського свята Курбан-Байрам. Українцям з цього приводу обіцяли відразу два додаткових вихідних, але обіцяне свято не відбулося.

Робочий графік, під якою синонімічною назвою він не видавався – це Виробничий календар, розроблений за радянських часів. Патріотичні сайти запевняють народонаселення в тому, що це-спеціальна розробка уряду, призначена для поліпшення в країні економічної ситуації.

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie