Дефіцит федерального бюджету Російської Федерації за січень-червень 2026 року становив 5,7 трильйона рублів, або 2,5% ВВП. Це на 2,3 трильйона рублів більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Доходи та витрати федерального бюджету
Доходи сягнули 18,6 трильйона рублів, що на 5,8% перевищує показник минулого року. Не нафтогазові надходження зросли до 15,0 трильйона рублів (+16,3%). Натомість нафтогазові доходи впали до 3,7 трильйона рублів через зниження цін на нафту (-22,7%).
Витрати досягли 24,4 трильйона рублів, збільшившись на 16,1% у річному вимірі. Зростання пов’язане з прискореним фінансуванням та авансуванням контрактів для російської армії. За даними джерела, дефіцит уже в 1,5 раза перевищив річний план, а на початок червня сягнув 6 трильйонів рублів.