Як вибрати пральну машину

У наші дні пральна машина стала одним з найпотрібніших девайсів у побуті людини. Машина дозволяє суттєво зекономити Ваш час та за годину попрати всю брудну білизну в будинку. Все, що потрібно від Вас – лише завантажити його в машину.

Щоб вибрати найкращу пральну машину автомат, потрібно враховувати не тільки те, як добре вона пере, а й безліч інших характеристик: клас ефективності прання, швидкість віджимання, ціну, кількість програм та інші не менш важливі параметри: довговічність та можливість провести ремонт пральних машин у Львові.

Пральні машини види

При виборі пральних машин варто врахувати шість основних параметрів, які визначають:

 • глибину бака для прання: дуже вузький (менше 35 см); вузький (від З5 до 44 см); стандартний (від 45 до 55 см); глибокий (більше 55 см);
 • клас віджиму, від якого залежить рівень вологості одягу після віджимання: A (менше 45% вологості); B ( від 45 до 54% вологості); C ( від 54 до 6З% вологості); D ( від 6З до 72% вологості); E ( від 72 до 81% вологості); F ( від 81 до 90% вологості); G (більше 90%). Найбільш вологими виходять речі з пральних машин А класу, найменш – з G класу;
 • клас споживання електроенергії залежить від рівня економічності побутової техніки. Чим вище значення, тим більш економічніше працює агрегат: A (1 кВт / г); A + (0,7-0,9 кВт / г); A ++ (0,5-0,6 кВт / г) і т.д.;
 • клас прання впливає на продуктивність самого процесу. У дорогих моделях він, зазвичай, високий, у дешевих, як правило, низький. A і B належать до високоефективного прання, C, D і E до прання середньої ефективності; F і G до низькоефективного прання.
 • швидкість віджиму машинки коливається від 800 обертів / хв до 1600 обертів / хв. Самою оптимальною швидкістю для роботи в домашніх умовах являється 1000 обертів / хв. Техніка з великими параметрами швидкості підходить для великих навантажень та роботи в промислових умовах, наприклад для пралень або великих сімей, де вона використовується більш інтенсивно.

Потужність пральної машини

Потужність пральної машини – це параметри, які вказують на кількість електроенергії, спожитої агрегатом під час роботи. В умовах тотальної економії та постійного подорожчання комунальних послуг цей показник при виборі побутової техніки залишається не на останньому місці. Важливо при купівлі техніки правильно визначити необхідну для пральної машини потужність, що допоможе уникнути зайвих витрат електроенергії при її використанні. Щоб визначити повну потужність девайса, важливо для початку з’ясувати, які елементи приладу споживають найбільше електрики. До таких відносяться:

 • електронагрівач (ТЕН), який призначений для нагріву води в баку. Інтенсивність його роботи залежить від обраної програми та етапів прання. Якщо для режиму кип’ятіння ТЕН працює на повну потужність, то при пранні в холодній воді він може не використовуватись зовсім на протязі всього процесу прання. Нагрівач вбудовується в машинку та має свої показники потужності, що варіюються у межах від 1,7 до 2,9 кВт. Чим вказане число більше, тим нагрівається вода швидше, а електроенергії при роботі витрачається більше;
 • двигун являється основним елементом машинки та забезпечує обертання барабана. У сучасних моделях встановлюються різноманітні види моторів. Найчастіше зустрічаються асинхронні, інверторні чи колекторні варіанти. На потужність двигуна впливає його тип. В середньому, показники варіюються від 0,4 до 0,8 кВт, при цьому найбільше електроенергії витрачається саме на етапі віджиму;
 • блок управління складається зі системи деталей, які дозволяють контролювати всі процеси роботи агрегату. У їх склад входять електронна плата, датчики, програматор, лампочки, пускові конденсатори, інші елементи, що пов’язані з управлінням. Така система споживає від 5 до 10 Ватт;
 • помпа задіюється на різних етапах роботи машинки, насамперед під час відкачування використаної води з баку. При виконанні своїх функцій деталь споживає від 25 до 45 Ватт.

Потужність агрегату найбільше залежить від того, скільки енергії споживають двигун і електронагрівач. Також витрати електроенергії визначаються обраною програмою прання. Кожен з режимів розрахований на певну температуру нагрівання води, тривалість та інтенсивність циклу, кількість обертів барабана під час звичайного прання та на етапі віджиму. Впливає на кількість спожитої електроенергії вага завантаженого одягу, тип тканини, вибрані додаткові функції, а саме: полоскання білизни, сушка та ін.

Найкращі пральні машини

Пральні машини користувачу доводиться міняти досить рідко. Саме тому, починаючи з процесу пошуку, треба уважно ознайомитися з головними змінами на ринку і новими можливостями побутової техніки. Ринкові пропозиції оновлюються щорічно, тому змушують користувача добре подумати перед тим, як пральну машину вибрати. Проте, якщо заглибитись в їх основні характеристики та оглянути найкращі моделі від відомих світових брендів, то рішення можна буде прийняти набагато швидше та простіше.

Для того, щоб легше вирішити, яка пральна машина краща, в першу чергу треба проаналізувати їх основні характеристики. Рекомендуємо звернути увагу на типи пральних машин. Бувають два основні варіанти пралок:

 • напівавтоматичні пральні машини. Як вже можна зрозуміти з назви, для цього типу пральних машин потрібно втручання людини, оскільки не всі процеси відбуваються автоматично. Зазвичай, ці пристрої мають два окремих відсіки: один з них призначений для прання, інший – для полоскання, тому Вам самим доведеться перекладати білизну під час прання з одного місця в інше. При цьому, така пральна машина має свої переваги: для її підключення не потрібно проводити складні сантехнічні роботи, її можна легко переміщати з одного місця в інше, наприклад, підключити в студентському гуртожитку чи садовому будиночку. Крім цього, напівавтоматичні пральні машини коштують дешевше та вимагають значно меншого ресурсу води;
 • автоматичні пральні машини – пристрої цього типу ми звикли бачити, як в своїх помешканнях, так і в будинках рідних чи близьких. Всі процеси прання виконуються в одному барабані, тому вибравши відповідну програму робити більше нічого не треба. Для таких пралок необхідно заздалегідь передбачити постійне місце розташування і одноразово провести сантехнічні роботи по їх підключенню.

Пральні машини також діляться на види в залежності від того, яким чином в них можна завантажити білизну:

 • пристрої з завантаженням зверху підходять тоді, коли пральну машину потрібно розмістити серед інших меблів і побутової техніки в обмеженому просторі. Якщо дверцята необхідно буде відкрити у разі виникнення надзвичайної ситуації, то вода не буде виливатися на підлогу;
 • пристрої із завантаженням білизни спереду забезпечують додатковий простір для зберігання, оскільки верхню частину пральної машини можна використовувати для розміщення різноманітних предметів. У цьому випадку важливо переконатися, що відкриті дверцята не будуть заважати проходу та іншим речам.

Якої фірми вибрати пральну машину

Пралки сьогодні виробляються багатьма світовими брендами, але найкращими, як і раніше, залишаються Indesit, Bosch та LG. Машинки цих брендів мають вигідну ціну і хороші характеристики, у них передбачено десятки режимів прання, сенсорні екрани та багато інших цікавих особливостей. Також є й недорогі бренди, наприклад Candy. Цей виробник випускає прості в обслуговуванні та надійні в експлуатації машини, які можуть прослужити багато років.

Якщо у Вас велика сім’я, то в нагоді стане пральна машина, яка дозволяє завантажити багато одягу. У невеликій квартирі найкраще підійде компактна і зручна машинка. Можна придбати пралки до 40 см в ширину. З таким невеликим розміром їх можна розмістити навіть у маленькій ванній.

Добавить комментарий