Повірка лічильників води без демонтажу

Всі житлові приміщення в Україні у 2021 році повинні бути обладнані засобами обліку води – квартирними лічильниками, які в свою чергу повинні відповідати певним метрологічним вимогам, встановленим державою. Тому всім, у кого в будинку вже встановлені або будуть встановлені прилади обліку води, рано чи пізно «світить» так звана періодична повірка лічильників води – перевірка працездатності приладів і визначення їх метрологічних характеристик. Яким методом контролю користуватися: повірка лічильників води без демонтажу чи з демонтажем залежить від власника приміщення та можливості проведення процедури.

Перевірка лічильників без демонтажу – де проводиться?

В Україні повірка лічильників води можлива в спеціальних центрах, а також на дому без зняття водоміра. Вартість повірки лічильника без демонтажу залежить від міста та інших факторів.

Щоб провести повірку лічильників води в квартирі, необхідно попередньо домовитися з підрядником робіт, обговорити дату, потім за правилами компанії іноді потрібно заповнити робочу угоду. Далі фахівець з метрології приходить додому з професійним обладнанням.

Переваги повірки лічильників без демонтажу

Централізована система повірки лічильників передбачає зняття лічильників холодної води на перевірку — хлопітна справа, потрібно викликати співробітника водоканалу для розпломбування, знайти перехідник, зняти лічильник, відвезти його в сервісний центр. Після 2-3 тижнів очікування забрати водомір, встановити його і викликати фахівця для опломбування.

Переваги повірки лічильника без зняття наступні:

 • служба повірки лічильників не знімає з нього пломбу;
 • процедура займає 20-30 хвилин;
 • повірка виконується приватними підприємствами;
 • заявку на повірку можна оформити через Інтернет;
 • результат повірки буде готовий протягом 7-10 днів і його можна перевірити на сайті meters.com.ua або отримати в роздрукованому вигляді поштою.
 • вартість повірки водомірів на дому залежить від міста та фірми, яка обслуговую квартиру.

Основною перевагою даного методу є простота проведення. Для класичної повірки лічильника використовується контрольний водомір, який відображає дійсне проходження рідини через лічильник. Повірка обладнання на місці відбувається дещо іншим чином. Спеціальним приладом вимірюється кількість пройденої води за одиницю часу. За допомогою такого способу можна здійснити перевірка працездатності і точності водоміра, не демонтуючи його з системи водопроводу.

Як проводиться повірка?

Перед початком роботи фіксуються показники на лічильнику. Здійснюється звірка даних на вимірювальному агрегаті і в паспорті. Обов’язковий візуальний контроль на предмет механічних пошкоджень, відсутності запотівань, справності контрольного друку і рахункового механізму. При наявності порушень випробування не проводиться, видається «Акт про непридатність». Далі співробітник виконує наступні дії.

 1. Шланг від перевірочного приладу підключає до змішувача.
 2. Записує наявні показання лічильників холодної або гарячої води.
 3. На панелі приладу контролю задає показання води, що проганяється.
 4. Відкриває кран гарячої або холодної води.
 5. Вона проходить через перевірочний прилад.
 6. Автоматично обчислюється похибка.

Процедура повірки без зняття агрегату повторюється кілька разів для обчислення середньої похибки вмонтованих водяних агрегатів.

У разі допустимої похибки, фахівець робить запис про це в техпаспорті агрегату, а також видає свідоцтво і акт виконаних робіт. Якщо значення вище допустимого, то співробітник повірочної організації відмовляє контролюючі органи і рекомендує поміняти його на новий.

Що робити, якщо лічильник не пройде перевірку?

У разі, якщо лічильник за підсумками повірки буде визнаний таким, що не підлягає ремонту і непридатним до подальшої експлуатації, його власнику видадуть відповідну довідку і порекомендують придбати новий прилад – причому він повинен буде оплатити його зі своєї кишені. А ось його установку слюсар водоканалу чи   сервісний центр лічильників повинен провести в рахунок отриманої оплати за демонтаж і монтаж старого лічильника.

Якщо ж власник не купить і за свій рахунок новий лічильник і не встановить його (або встановить, але не поставить його протягом 14 днів після установки на абонентський облік), оплату за холодну воду йому будуть нараховуватимуть за затвердженими законом місячним нормам споживання

Резюме

Стежити за «здоров’ям» помічника в справі дбайливого витрачання водних ресурсів – борг його власника. Безперервна повірка лічильника-процедура доступна і необтяжлива, з мінімальними витратами часу і фінансових коштів.

В кінцевому підсумку вимірювальна апаратура продовжить сумлінно нести свою вахту, а громадянин отримає можливість жити спокійно, без розчарувань і непередбачених витрат.

Добавить комментарий