Подорожчання електроенергії в Україні 2021 для населення

Подорожчання електроенергії в Україні 2021 для населення неминуче і не тільки тому, що уряд Зеленського запланував його неодноразове проведення. Основна причина-збільшення тарифів, про які раніше прості українці не мали ні найменшого уявлення і прийдешня відмова від поставок з-за кордону, викликана політикою уряду, навмисного остаточно відмовитися від взаємин з найближчими сусідами. Повідомлення в українських ЗМІ носять інформаційно-виправдовуючий характер.

Подорожчання електроенергії в Україні 2021 для населення

Інформація до роздумів

Проурядове видання Обозреватель повідомляє про введення з початку літа нової постанови, знову підвищує для населення вартість кожного кіловата. Не встигло населення оговтатися від двох попередніх підйомів розцінок, як в пресі знову з’явилися згадки про те, що цих грошей все одно недостатньо для зростаючих апетитів постачальників і влади. Повідомляється, що тарифи на 2021 рік в Україні для населення набагато більше, ніж зараз оплачують за електроенергію пересічні громадяни.

Замість 1,68, що становлять і без того непомірну суму для тих, хто опалює житло електрикою, воно повинно коштувати близько 4 гривень.

За властивою представникам української влади милій манері, Ю.Бойко, заступник міністра енергетики, повідомив про це на сторінці у Фейсбуці. Журналісти оглядача підтвердили повідомлення, кулуарно поговоривши в Кабміні. Новини в будь-якому випадку невтішні:

  1. До кінця першого місяця літа все ще діятиме тариф в 1,68 грн.
  2. Починаючи з 7 місяця року тарифи на електроенергію в Україні суттєво підростуть, але підвищення буде нерівномірним — найбільш вагомим воно стане для жителів діаметрально протилежних за географічною локацією областей-Луганської та Івано-Франківської. Чому саме для них-не пояснюється.
  3. У Києві найнижча вартість розподільного тарифу, але Бойко запевняє, що для Дніпра і столиці вартість повинна бути близько 3 грн., і це не межа, а тільки недостатня компенсація за витрати постачальників.
  4. Укренерго підняла на 1/5 тариф на передачу, на третину збільшився якийсь середньозважений тариф на розподіл і піднявся ще й тариф на поставку.

Якщо не проводити подорожчання електроенергії в Україні, за твердженням оптимістично налаштованого оглядача, заборгованість за підсумками року, може скласти до 5 з гаком мільярдів у ДП»гарантований покупець». І цей борг перед «Енергоатомом» — виключно з тієї простої причини, що пересічні громадяни недоплачують йому за кожен кіловат і він доповідає з власних коштів по 9 копійок. Подорожчання в два рази слабо пояснює ситуацію, що склалася. Але у Ю. Бойко є пояснення і цьому: у всьому винне ПСО і пільгова ціна, через яку так і не настає балансу у фінансовому стані.

Подорожчання електроенергії в Україні

Перманентне зростання

Нічого хорошого не очікує ні тих, хто використовує електрику для опалення жител в холодну пору року, ні тих, хто змушений застосовувати його силу в побутових приладах. Введені в кінці минулого року спецзобов’язання (та сама незрозуміла абревіатура ПСО) – єдина причина поставок за ціною 1,68 грн., як і раніше пільгові кіловати (100 на місяць по 0,9 грн), будуть незабаром скасовані. Втішають українське населення тим, що введення ПСО на кілька місяців відстрочило підвищену вартість електроенергії в Україні в 2021 році і вже давно потрібно було б платити більше 3 грн.

На думку уряду, зростання тарифів стримується тільки завдяки постанові про ПСО: саме вона встановлює для постачальників фіксовану ціну. У Нацкомісії є свій розроблений варіант, але він не означає якісь послаблення, а просто розтягує тривалість цінового зростання ще на 2 роки.

Поки Кабмін тільки розглядає цю пропозицію, але малоймовірно, що його приймуть, оскільки на пролонгацію у нинішніх народних обранців немає ні часу, ні особливого бажання.

Нижче наведено пропозицію комісії, створеної для врегулювання розцінок у цій сфері:

https://media.slovoidilo.ua/media/infographics/14/134778/dynamika-zrostannya-taryfiv-na-elektroenerhiyu-v-ukrayini-infohrafika_ru_large.png

Населенню запропоновано придбати тризоновий лічильник (покупка, як і установка, з’їдять чималу суму з мізерного бюджету пересічного українця), щоб використовувати варіабельні тарифи на електроенергію в 2021 році в Україні: тризонні і двозонні. У першому випадку-це оплата за піковий, напівпіковий і нічний тариф, у другому дещо простіше – тільки за день і ніч.

Уряд повідомляє, що розроблені якісь рішення (вони не виключають зростання розцінок, а дещо зменшують або відсувають неминуче:

  1. З 1 липня кудись зникне посередник між постачальниками і споживачами-той самий «гарантований покупець», з чистої благодійності, доповідав з власних грошей по 9 копійок за поставку кожного кіловата. Приблизно з того ж часу переглянуть 2 моделі ПСО – одна з розвитку якихось джерел енергії, які відновлюють, а друга-виявляється, і така є – щодо забезпечення доступності електроенергії для українського населення.
  2. Повідомляється про усунення якогось дисбалансу, який – єдина причина виникнення заборгованостей. Законодавцям і в голову не прийшло, що вони можуть виникати через те, що 60% населення живе за межею бідності і не може платити навіть за старим тарифом в 1,68 грн., якого їм недостатньо.
  3. Укргідроенерго має збільшити поставки населенню. На цьому тлі почастішали повідомлення про те, що Україна виробляє стільки електроенергії, що може забезпечити власні потреби, але продає її дорожче, ніж закуповує за кордоном. Куди йде різниця-ніхто не говорить.

Зростання тарифів на послуги ЖКГ та енергоносії не випадково відбувається на тлі майже половинного зменшення комунальних субсидій та соціальних допомог для малозабезпечених верств населення. Зовнішній борг України впевнено зростає, а уряд так і не виплатив нічого, щоб його зменшити.

Нещодавно про це заявили в МВФ, додавши, що замість погашення боргу бачать суцільні перекредитування. За невміле управління і зовнішню залежність знову заплатить зубожіле населення.

Добавить комментарий