Додому Світ ВООЗ: У Гані дві людини можуть мати вірус Марбург

ВООЗ: У Гані дві людини можуть мати вірус Марбург

за Viktoriya
0 коментар
джерело: Adobe Stock

ВООЗ повідомляє про два можливі випадки зараження смертельно небезпечним вірусом Марбург в Гані. Це були б перші такі випадки в країні.

Ранні дані показують, що перші дві інфекції Марбурга відбулися в Гані. Це дуже заразний мікроб, який викликає геморагічні лихоманки та належить до того ж сімейства, що й вірус Ебола.

Наявність збудника визначили фахівці національного Меморіального інституту медичних досліджень Ногучі. Однак стандартною процедурою є відправлення зразків до Інституту Пастера в Сенегалі, який співпрацює з Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

Обидва пацієнти з регіону Ашанті і не є родичами. У них з’явилися характерні для захворювання симптоми, в тому числі діарея, висока температура, нудота і блювота. Їх доставили до районної лікарні регіону Ашанті.

До можливої ​​епідемії вже приготувалися.

«Органи охорони здоров’я досліджують ситуацію та готують реакцію на будь-яку епідемію. Ми тісно співпрацюємо з національними експертами, щоб забезпечити адекватне виявлення, відстежувати контакти пацієнтів і готуватися до контролю за поширенням вірусу», — говорить доктор Френсіс Касоло, представник ВООЗ у Гані.

Фахівці ВООЗ, відряджені до Гани, також мають співпрацювати з місцевим населенням та роз’ясняти їм загрози.

Якщо вірус підтвердиться, це буде другий раз, коли він буде виявлений у Західній Африці. 16 серпня 2021 року в Гвінеї підтвердили один випадок зараження – за 5 тижнів до появи спалаху. Попередні спалахи та спорадичні випадки в Африці мали місце в Анголі, Демократичній Республіці Конго, Кенії та Уганді.

Вірус Марбурга передається людині від кажанів-фруктоїдів і від людини до людини через контакт із зараженими рідинами організму, а також поверхнями та матеріалами.

Захворювання починається раптово, з високої температури, сильного головного болю і слабкості. Протягом тижня у багатьох пацієнтів з’являються геморагічні симптоми. Смертність коливається від 24 до 88 відсотків, залежно від штаму вірусу та лікування.

Не існує вакцини проти інфекції чи противірусних препаратів, які могли б допомогти. Догляд за пацієнтом в основному передбачає гідратацію та полегшення певних симптомів. Досліджуються й нові методи – імунологічні, з використанням речовин крові та нових препаратів.

Більше інформації на сторінці:

(PAP)

Марек Матач

мат / екр /

джерело: Adobe Stock

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie