Додому Світ Вчені про вакцину від Covid у вигляді спрею: показує багатообіцяючі результати

Вчені про вакцину від Covid у вигляді спрею: показує багатообіцяючі результати

за Viktoriya
0 коментар
Фото Adobe Stock

За даними американських дослідників, вакцина проти Covid-19 на основі бактеріофага, яка вводиться в ніс, викликала широку імунну відповідь у дослідженнях на мишах і забезпечила повний захист. Водночас він працює на різних варіантах SARS-CoV-2.

Дослідники з Католицького університету Америки відзначають, що наявні зараз вакцини є високоефективними, але не створюють імунітет у слизових оболонок, з якими вірус контактує.

Ці дослідники разом із колегами з Техаського університету розробили вакцину на основі бактеріофага, яка викликає цю реакцію, і має інші переваги – вона вводиться через ніс і не містить ад’ювантів.

В експериментах на мишах його застосування двічі з інтервалом 21 день викликало сильну імунну відповідь слизових оболонок, крім сильного загального імунітету – клітинного та гуморального (на основі антитіл).

Усі реакції організму мишей були сильнішими, ніж після введення стандартної ін’єкційної форми. Миші отримали повний імунітет до інфекції.

Препарат містить антигени, що імунізують проти різних варіантів вірусу, і може зберігатися навіть при кімнатній температурі.

«При інтраназальному введенні вакцина викликає сильний імунітет у слизових оболонках у мишей — на додаток до сильної гуморальної відповіді та відповіді на основі антитіл. Він забезпечує повний захист і стійкість до стерилізації від різних варіантів SARS-CoV-2 », – підкреслюють його творці.

«Ця модульна безголкова платформа для доставки вакцин на основі Т4 є чудовим кандидатом для розробки мукозально-активних вакцин проти респіраторних інфекцій і для екстреного використання при епідемічних і пандемічних патогенах», — додали дослідники.

Більше інформації на сайті (PAP)

Марек Матач

мат / зан /

Фото Adobe Stock

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie