Додому Світ Вчені оживили деякі клітини свині, які були мертві протягом години

Вчені оживили деякі клітини свині, які були мертві протягом години

за Viktoriya
0 коментар
Фото Adobe Stock

За допомогою спеціальної рідини дослідники з Єльського університету (США) оживили деякі клітини та органи свині, яка була мертва протягом години. Подібна техніка може допомогти, серед іншого при зберіганні органів для трансплантації або порятунку людей після інсультів чи інфарктів.

Фахівці Єльської школи медицини пояснюють, що протягом декількох хвилин після припинення кровообігу в організмі відбувається каскад біохімічних реакцій, які руйнують клітини і тканини.

Виявляється, незворотне пошкодження не повинно статися так швидко. Дослідники розробили спеціальну клітинну захисну рідину, яка затримує незворотні реакції.

«Не всі клітини гинуть однаково швидко, а для деяких це займає більше часу. Це процес, в який можна втрутитися, зупинити і відновити деякі клітинні функції”, – говорить Девід Андрієвич, один з провідних авторів публікації, яка з’явилася в престижному журналі “Nature” (

Останній експеримент є продовженням попередніх досліджень, під час яких у 2019 році вдалося відновити кровообіг і деякі функції мозку раніше мертвих свиней.

Вчені назвали метод BrainEx.

«Після того, як ми змогли відновити деякі клітинні функції в мертвому мозку — органі, який, як відомо, особливо сприйнятливий до пошкодження внаслідок ішемії, — ми припустили, що щось подібне має працювати з іншими органами — тими, які зазвичай трансплантують», — каже Ненад Сестан, хто очолює роботу .

У новому експерименті дослідники застосували модифіковану версію BrainEx під назвою OrganEx до цілої свині.

Використовуючи пристрій, подібний до механічного апарату «серце-легені», вони ввели рідину в кров тварини, яка підтримувала здоров’я клітин і зменшувала запалення.

За годину до цього вони викликали серцевий напад у сплячої свині.

Через шість годин після лікування OrganEx вони виявили, що деякі ключові клітинні функції активні в багатьох місцях тіла тварини, включаючи серце, печінку та нирки.

Також відновлюються деякі функції цілих органів.

Наприклад, серце показало електричну активність і здатність скорочуватися.

«Нам також вдалося відновити кровообіг у всьому тілі. Це нас вразило », – каже проф. Сестан.

«Під мікроскопом було важко відрізнити здоровий орган від органу, обробленого після смерті OrganEx», — підкреслює Звонімір Врселя, один із дослідників.

Як і в 2019 році, цього разу дослідники виявили певну активність у мозку свині, хоча організованої активності, яка б свідчила про свідомість, не було.

Проте дослідників здивували мимовільні, спонтанні рухи м’язів голови та шиї, що вказує на те, що деякі рухові функції були збережені.

Автори експерименту наголошують на необхідності подальших досліджень, перевірки виявлених реакцій і ретельного етичного аналізу.

Експеримент схвалений профільним біоетичним комітетом.

Неможливо переоцінити можливі переваги таких досліджень. Вчені говорять про продовження життя органів, вилучених для трансплантації, або про порятунок людей після інфарктів чи інсультів.

«Є багато потенційних застосувань цієї дивовижної технології. Однак ми повинні підтримувати ретельний нагляд за майбутніми дослідженнями, особливо тими, які стосуватимуться мозку “, – підкреслює Стівен Латам, директор Єльського міждисциплінарного центру біоетики. (PAP)

Марек Матач

мат / agt /

Фото Adobe Stock

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie