Додому Світ У черепі до 100 тис. Роками спостерігаються зміни, які свідчать про приглухуватість

У черепі до 100 тис. Роками спостерігаються зміни, які свідчать про приглухуватість

за Viktoriya
0 коментар
Мал. Adobe Stock

Міжнародна група дослідників виявила, ймовірно, один із найдавніших випадків глухоти. Дослідники виявили зміни в цій проблемі в черепі людини, яка жила понад 100 000 років тому.

Вчені з Португалії, Франції, Марокко та Німеччини дослідили добре збережений фрагмент черепа, знайдений у 1970-х роках у Марокко. Фрагменти, що становлять орган слуху, були піддані, серед іншого, Рентгенівська мікротомографія, тобто метод, схожий за дією на комп’ютерну томографію, але з кращою роздільною здатністю.

Предметом останнього дослідження став добре збережений орган слуху і рівноваги, в якому розташовані вушна раковина і півколові канали. Вони належали людині, останки якої називають Дар-ес-Солтан II H5.

Вчені відзначили, що його напівкруглі канали були частково окостенілі. Вони припускають, що піддослідний, ймовірно, на ранній стадії страждав осифікуючим лабіринтитом. Це захворювання, як зазначили вони, сприяє окостенінню півколових каналів і вушної раковини. Зміни могли виникнути як ускладнення хронічного отиту.

Власник дослідженого черепа, який жив в епоху мисливців-збирачів з цим типом захворювання, був приречений на серйозні труднощі, щоб залишитися в живих. Його хвороба може вплинути на його здатність полювати та добувати їжу.

Під час дослідження було встановлено, що Дар-ес-Солтан II H5, ймовірно, помер через кілька місяців після початку патології.

Описуючи результати дослідження в «International Journal of Paleopathology» (вони підкреслюють, що фрагмент черепа є однією з двох найдавніших знахідок такого типу, що підтверджує випадок набутої глухоти). особина, чий череп був знайдений в Судані в 1924 році і перевірено в 1998 році.

Вчені нагадують, що лабіринтит призводить до втрати слуху, запаморочення та труднощів утримання рівноваги. Експерти підозрюють, що піддослідний, ймовірно, отримував підтримку від членів своєї групи протягом деякого часу після початку захворювання.

З Лісабона, Марчін Затика (PAP)

zat / zan /

Мал. Adobe Stock

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie