Додому Світ США / Хвороба Лайма поширена в сільській місцевості; за 15 років він збільшився на 357 відсотків.

США / Хвороба Лайма поширена в сільській місцевості; за 15 років він збільшився на 357 відсотків.

за Viktoriya
0 коментар
Фото Adobe Stock

Згідно з дослідженням FAIR Health, між 2007 і 2021 роками спостерігалося постійне зростання захворюваності на хворобу Лайма, що зробило хворобу Лайма справжнім соціальним страхом. У сільській місцевості в США кількість діагнозів т.зв хвороба Лайма зросла на 357%; у містах це зростання дещо повільніше і становить 65%.

Проте захворюваність на хворобу Лайма за останні 15 років значно зросла не лише в США, де проводилося дослідження, а й в інших регіонах світу, зокрема в Польщі. За оцінками ГІС, захворюваність на це захворювання в нашій країні підскочила приблизно з 10 випадків на 100 тис. жителів у 2005 році приблизно до 50 випадків на кожні 100 тисяч. осіб у 2018 році

Таким чином хвороба Лайма стала найпоширенішою з усіх зоонозів.

Що стосується США, то на основі звітів приватних медичних страхових компаній встановлено, що з 2007 по 2021 рік кількість діагнозів хвороби Лайма зросла на 357%. у сільській місцевості та 65 відс. в міських районах. Ці та інші відкриття щодо цієї бактеріальної хвороби, що передається кліщами, були відображені в інфографіці, щойно опублікованій FAIR Health, незалежною неурядовою організацією, яка займається проблемами громадського здоров’я.

Її члени використовували бази даних, що містять понад 36 мільярдів приватних заяв про здоров’я, щоб провести багаторічний аналіз захворюваності на хворобу Лайма.

Найбільш вражаючим висновком дослідження є те, що існують ключові відмінності в поширеності хвороби Лайма між сільською та міською місцевістю. З 2016 по 2021 рік кількість заощаджень людей з діагнозом хвороба Лайма зросла на 60%. в селах і на 19 проц. у містах, причому найбільший стрибок діагнозів фіксується в червні та липні кожного року.

Цікаво, що в літні місяці у сільській місцевості відсоток скарг на діагноз Лайма вищий, ніж у містах. Проте з листопада по квітень ситуація змінюється і претензії в містах частішають.

У 2017 році штатами з найвищим відсотком випадків хвороби Лайма були Нью-Джерсі, Коннектикут, Північна Кароліна, Род-Айленд і Вермонт. З огляду на те, що хвороба Лайма історично пов’язана з північним сходом і середнім заходом, поява Північної Кароліни в цьому рейтингу свідчить про помітне розширення в бік нових регіонів. Однак до 2021 року цей штат «випав» з рейтингу, а на його місце «заскочив» Мен.

Експерти вважають, що поява кліщів на нових територіях країни в основному викликана зміною клімату, який стає все більш дружнім до цих тварин. Так само і в Польщі: за останні роки кліщі поширилися з північно-східної Польщі практично по всій країні.

Як робить висновок президент FAIR Health Робін Гелбурд, хвороба Лайма залишається зростаючою проблемою громадського здоров’я. «Наша організація продовжуватиме використовувати свої сховища даних заяв, щоб надавати відповідну інформацію зацікавленим сторонам у сфері охорони здоров’я, які хочуть краще зрозуміти прогресивне поширення цієї хвороби», — сказав він.

Це третє дослідження FAIR Health на тему хвороби Лайма. Перший з’явився у 2017 році, другий – у 2019 році. (PAP)

Катажина Чехович

kap / agt /

Фото Adobe Stock

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie