Додому Світ "Опікун": Експерти попереджають, що забруднене повітря може збільшити ризик деменції

"Опікун": Експерти попереджають, що забруднене повітря може збільшити ризик деменції

за Viktoriya
0 коментар
Фото Фотолія

Забруднення повітря може прискорити розвиток деменції та зниження когнітивних здібностей у людей похилого віку, попереджають урядові експерти Великої Британії, яких цитує The Guardian. Це пов’язано з впливом забруднюючих речовин на серцево-судинну систему та приплив крові до мозку.

Комітет Великобританії з медичного впливу забруднювачів повітря опублікував звіт після перегляду майже 70 досліджень, що вивчають вплив викидів забруднюючих речовин на мозок людини, пише The Guardian у статті про видання.

Звіт показує, що забруднення повітря може прискорити зниження когнітивних функцій і є фактором ризику розвитку деменції у людей похилого віку. Експерти пояснюють це тому, що викиди, які потрапляють у кровоносну систему, негативно впливають на кровопостачання мозку.

“Послідовно проаналізовані епідеміологічні дані показують зв’язок між хронічним впливом забруднювачів повітря та порушенням зорово-просторових здібностей, а також зниженням когнітивних функцій і підвищеним ризиком деменції”, – заявили автори документа.

Вони додають, що результати різних досліджень не вказують чітко, які забруднювачі можуть мати найбільший вплив на такі медичні ефекти. Вони також відзначають, що “результати є змінними для інших когнітивних областей, таких як виконавча функція, концентрація, пам’ять, мова та легкі когнітивні порушення. Дослідження нейровізуалізації продовжують пов’язувати вплив забруднення навколишнього середовища з втратою білої речовини мозку”.

За даними Національної служби охорони здоров’я, близько 850 000 людей у ​​Великобританії страждають на деменцію. Прогнозується, що до 2025 року це число зросте до одного мільйона, а до 2050 року – до двох мільйонів. (PAP)

jmz / adj /

Фото Фотолія

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie