Додому Світ Під час найбільшого вимирання пожежі спустошували екосистеми

Під час найбільшого вимирання пожежі спустошували екосистеми

за Viktoriya
0 коментар
Джерело: Adobe Stock

Пермське вимирання було найбільшим із глобальних вимирань. На думку вчених, одним із факторів руйнування екосистем того часу могли бути масштабні пожежі, пишуть вчені в журналі “Palaios”.

Сьогодні масштабні лісові пожежі стають все більш поширеним явищем. Останні дослідження доводять, що руйнівні пожежі могли бути одним із руйнівних факторів під час Великого пермського вимирання, яке відбулося близько 250 мільйонів років тому.

Це було найбільше з земних вимирань. Вчені вважають, що це було близько, і в результаті різних руйнівних факторів, які діяли тоді, все живе на нашій планеті могло зникнути. Знищено всі екосистеми, як водні, так і наземні.

Дослідники з Університетського коледжу Корка (UCC) в Ірландії та Шведського музею природної історії помітили сліди у викопному матеріалі, що свідчить про різке збільшення частоти пожеж. Інтенсивна вулканічна діяльність, зростання рівня парникових газів і значне глобальне потепління призвели до посух і, як наслідок, пожеж на величезних територіях, які раніше були вологими.

До таких висновків вчені прийшли, вивчаючи скам’янілості з Австралії та Антарктиди. Там вони виявили велику кількість скам’янілостей обвуглених рослин пермського періоду.

Дослідники вказують, що навіть сьогодні спостерігається тривожно високий рівень пожеж, які вражають природні території та, як наслідок, масове вимирання тварин. Потепління клімату призвело до посух, у тому числі у раніше типово вологих областях. Це регіони, які досі вловлювали та накопичували вуглекислий газ. Тепер же через пожежі в атмосферу буде викидатися вуглекислий газ, що прискорить потепління клімату.

Детальніше: (PAP)

krx / ekr /

Джерело: Adobe Stock

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie