Додому Світ Очікується, що додаткові 200 мільйонів доларів будуть спрямовані на прискорення будівництва Великого Магелланового телескопа

Очікується, що додаткові 200 мільйонів доларів будуть спрямовані на прискорення будівництва Великого Магелланового телескопа

за Viktoriya
0 коментар
Візуалізація внутрішньої частини Великого Магелланового телескопа (GMT). Джерело: Гігантський Магеллановий телескоп - корпорація GMTO

Гігантський Магеллановий телескоп (GMT) — один із гігантських телескопів майбутнього, який зараз будується на поверхні Землі. У вівторок було оголошено про виділення додаткових коштів на цю інвестицію.

Телескоп GMT будується в Чилі в обсерваторії Лас Кампанас. Він матиме діаметр, відповідний 24,5 метрам, який складатиметься із семи дзеркальних сегментів. Для порівняння, найбільші оптичні телескопи, які зараз діють, мають діаметр близько 10 метрів. Це SALT розміром 11,1 х 9,8 метра, Великий канарський телескоп (GTC) діаметром 10,4 метра і два телескопи Keck по 10 метрів кожен.

Концептуальний проект Великого Магелланового телескопа був створений у 2004 році, а виробництво першого дзеркального сегмента почалося в липні 2005 року. Потім, у лютому 2009 року, був створений міжнародний консорціум наукових установ, які займаються будівництвом телескопа. У липні 2011 року було прийнято рішення щодо місця будівництва (обсерваторія Лас Кампанас у Чилі), а будівельні роботи в обсерваторії почалися в березні 2012 року. Наразі розпочато відливання шести із семи сегментів головного дзеркала, частина з них уже готова (процес виготовлення такого великого дзеркала триває кілька років – один сегмент має діаметр 8,4 метра).

Нове фінансування у розмірі 205 мільйонів доларів буде спрямовано на виготовлення конструкції телескопа в Ingersoll Machine Tools в Іллінойсі (США), продовження роботи над дзеркальними сегментами в дзеркальній лабораторії Річарда Ф. Каріса Університету Арізони (США) та створення передових технологій. спектрографи в Техасі (США).

Міжнародний консорціум телескопів GMT під назвою GMTO Corporation включає низку університетів та інститутів США та партнерів з Австралії, Кореї, Бразилії та Ізраїлю.

Як зазначає консорціум у своєму релізі, Великий Магелланов телескоп матиме поверхню збору світла в 10 разів більшу, ніж космічний телескоп Джеймса Вебба, і просторову роздільну здатність у чотири рази вищу.

Крім Великого Магелланового телескопа, зараз будуються ще два гігантських телескопа. Це Надзвичайно Великий Телескоп (ELT), побудований Європейською Південною Обсерваторією (ESO), до складу якої входить Польща, і Тридцятиметровий Телескоп (TMT), побудований установами зі США, Індії, Китаю, Японії та Канади. Діаметр GMT становить 24,5 метра, TMT – 30 метрів, а ELT – 39,3 метра. Вони мають запрацювати за кілька років (PAP)

cza / agt /

Візуалізація внутрішньої частини Великого Магелланового телескопа (GMT). Джерело: Гігантський Магеллановий телескоп - корпорація GMTO

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie