Додому Світ Нерівномірний розподіл домашніх обов’язків у дитинстві впливає на заробіток жінок

Нерівномірний розподіл домашніх обов’язків у дитинстві впливає на заробіток жінок

за Viktoriya
0 коментар
Джерело: Adobe Stock

Британські вчені виявили, що нерівний розподіл домашніх справ у дитинстві впливає на «гендерну різницю в оплаті праці» — різницю в оплаті праці чоловіків і жінок.

За даними ЮНІСЕФ, дівчаток з 8 років набагато частіше, ніж хлопчиків, обтяжують домашніми справами. Вони виконують на 40 відсотків. більше роботи ніж хлопці.

Дослідники з Університету Східної Англії (UEA), Університету Бірмінгема та Університету Брунеля провели поздовжнє когортне дослідження бідності серед дітей у чотирьох країнах: Індії, Ефіопії, Перу та В’єтнамі. Дослідники спостерігали за 12 000 дітей старше 14 років – починаючи з 8 років. Вони виявили, що дівчата, надмірно обтяжені домашніми справами, за які їм ніколи не платили, мали набагато менше часу на освіту, і як наслідок – коли вони досягали 22 років і виходили на оплачувану роботу, їхня оплата була нижчою, ніж у хлопців, які вони були їхніми однолітками.

Результати дослідження опубліковані в журналі Feminist Economics.

За словами доктора Ніколаса Васілакоса з UEA, при розробці політики боротьби з гендерною нерівністю в оплачуваній праці слід враховувати неоплачувану роботу в дитинстві.

«Інвестиції у зайнятість молоді є ключовими для програм розвитку та допоможуть країнам досягти Цілі сталого розвитку ООН щодо гідної праці для всіх до 2030 року». Сказав д-р Ніколас Васілакос з UEA Sustainable Business Economics and Public Policy.

За словами проф. Фіона Кармайкл з Бірмінгемської бізнес-школи, нерівний розподіл домашніх справ між дівчатками та хлопчиками в дитинстві корелює з нижчим становищем жінки на ринку праці, а отже – з нижчим соціальним становищем.

«Довші години неоплачуваної роботи в домашньому господарстві, яка скорочує час навчання дівчаток у школі, може, таким чином, обмежити їхнє майбутнє життя, обмежуючи можливості працевлаштування», – сказав проф. Фіона Кармайкл.

Дослідники помітили, що до 22 років вже були відмінності в доходах чоловіків і жінок. Погодинна оплата для жінок становила 1,46 долара, а для чоловіків – 1,77 долара. Набагато менше жінок загалом працевлаштувалися – 71 відсоток. – Це приблизно 15 відсотків. менше, ніж у чоловіків (86%)

Детальніше в матеріалі джерела: (PAP)

Уршуля Качоровська

uka / agt /

Джерело: Adobe Stock

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie