Британські вчені виявили, що нерівний розподіл домашніх справ у дитинстві впливає на «гендерну різницю в оплаті праці» — різницю в оплаті праці чоловіків і жінок.
За даними ЮНІСЕФ, дівчаток з 8 років набагато частіше, ніж хлопчиків, обтяжують домашніми справами. Вони виконують на 40 відсотків. більше роботи ніж хлопці.
Дослідники з Університету Східної Англії (UEA), Університету Бірмінгема та Університету Брунеля провели поздовжнє когортне дослідження бідності серед дітей у чотирьох країнах: Індії, Ефіопії, Перу та В’єтнамі. Дослідники спостерігали за 12 000 дітей старше 14 років – починаючи з 8 років. Вони виявили, що дівчата, надмірно обтяжені домашніми справами, за які їм ніколи не платили, мали набагато менше часу на освіту, і як наслідок – коли вони досягали 22 років і виходили на оплачувану роботу, їхня оплата була нижчою, ніж у хлопців, які вони були їхніми однолітками.
Результати дослідження опубліковані в журналі Feminist Economics.
За словами доктора Ніколаса Васілакоса з UEA, при розробці політики боротьби з гендерною нерівністю в оплачуваній праці слід враховувати неоплачувану роботу в дитинстві.
«Інвестиції у зайнятість молоді є ключовими для програм розвитку та допоможуть країнам досягти Цілі сталого розвитку ООН щодо гідної праці для всіх до 2030 року». Сказав д-р Ніколас Васілакос з UEA Sustainable Business Economics and Public Policy.
За словами проф. Фіона Кармайкл з Бірмінгемської бізнес-школи, нерівний розподіл домашніх справ між дівчатками та хлопчиками в дитинстві корелює з нижчим становищем жінки на ринку праці, а отже – з нижчим соціальним становищем.
«Довші години неоплачуваної роботи в домашньому господарстві, яка скорочує час навчання дівчаток у школі, може, таким чином, обмежити їхнє майбутнє життя, обмежуючи можливості працевлаштування», – сказав проф. Фіона Кармайкл.
Дослідники помітили, що до 22 років вже були відмінності в доходах чоловіків і жінок. Погодинна оплата для жінок становила 1,46 долара, а для чоловіків – 1,77 долара. Набагато менше жінок загалом працевлаштувалися – 71 відсоток. – Це приблизно 15 відсотків. менше, ніж у чоловіків (86%)
Детальніше в матеріалі джерела: (PAP)
Уршуля Качоровська
uka / agt /