Додому Світ NASA відправить величезний телескоп у стратосферу

NASA відправить величезний телескоп у стратосферу

за Viktoriya
0 коментар
Джерело: Fotolia

NASA за допомогою повітряної кулі розміром з поле розмістить телескоп на висоті 40 км над Антарктидою з потужним 2,5-метровим дзеркалом. Інструмент розгляне незвичайні клопоти новонародженої зірки. Місія повинна стартувати в грудні 2023 року.

Крім земної поверхні і космічного простору, телескопи можна розміщувати високо в атмосфері. Завдяки цьому, як і в космічні телескопи, легше спостерігати Всесвіт за хвилями, які поглинає атмосфера.

Однак вартість такої місії набагато нижча, ніж відправка телескопа на орбіту. У той же час це дозволяє тестувати різноманітні технології, деякі з яких потім можуть бути використані в космічних проектах.

У місії Astrophysics Stratospheric Telescope for High Spectral Resolution Observations at Submillimeter-wavelengths (ASTHROS), яка зараз готується, американське космічне агентство NASA хоче відправити потужний телескоп на висоту 40 км над Антарктидою.

Діаметр головного дзеркала приладу становить 2,5 метра (тому воно схоже за розміром на дзеркало телескопа Хаббл).

Незважаючи на великий розмір, він має бути надзвичайно легким, щоб його можна було підняти за допомогою повітряної кулі, і водночас досить жорстким, щоб його параболічна форма не деформувалася під час роботи більше ніж на 2,5 мікрометра.

Він складатиметься з 9 алюмінієвих панелей, розташованих у надлегкій, але міцній стільниковій структурі. Поверхня буде зроблена з нікелю і покрита золотом, яке добре відбиває хвилі, які використовуються в місії.

Інша проблема полягає в конструкції інших елементів, що підтримують дзеркало, які також мають бути міцними та надзвичайно легкими.

Так, у будівництві інструменту брали участь, зокрема, компанії, що виробляють компоненти для гоночних човнів і автомобілів.

«Я думаю, що це, мабуть, найскладніший телескоп, призначений для розміщення на великій висоті на повітряній кулі. Вимоги були подібні до вимог космічних телескопів, але мали менший бюджет, коротший термін виконання та меншу вагу. Нам довелося поєднати технології, що використовуються в наземних телескопах, що працюють у подібному діапазоні хвиль, з передовими технологіями виробництва, які використовуються в професійних гоночних яхтах», – пояснив керівник місії Хосе Сілес з JPL.

Незважаючи на такі технології, повітряна куля буде більшою за футбольне поле.

Місія має розпочатися в грудні 2023 року і триватиме близько 4 тижнів.

Чутливий телескоп далекого інфрачервоного діапазону вивчатиме утворення зірок, а точніше проблеми їх народження.

Вчені пояснюють, що іноді хмари пилу і газу (матерії, з якої утворюються зірки) сильно розсіюються, що іноді призводить до повної зупинки розвитку нової зірки. Дослідники називають це зоряним зворотним зв’язком.

Цьому сприяють вибухи на інших зірках або спалахи наднових.

Завдяки ASTHROS вони мають, серед іншого створити тривимірні карти кількох регіонів цього типу.

Очікується, що телескоп також спостерігатиме за далекими галактиками з мільйонами зірок, щоб побачити, як зв’язок працює в різних середовищах.

«Важко вивчати зв’язок від того, де він утворюється – в масштабі однієї зірки – до масштабу всієї галактики, на яку він впливає. Однак за допомогою великого дзеркала ми можемо з’єднати ці два світи», – сказав Хорхе Пінеда з Лабораторії реактивного руху, яка керує місією.

Більше інформації на сайті: (PAP)

Марек Матач

мат / agt /

Джерело: Fotolia

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie