Додому Світ На Міжнародну космічну станцію полетить робот-хірург

На Міжнародну космічну станцію полетить робот-хірург

за Viktoriya
0 коментар
Фото Adobe Stock

На борту Міжнародної космічної станції (МКС) NASA хоче випробувати мініатюрного робота-хірурга. Поки що він буде автоматично розрізати гумову діафрагму, але в майбутньому подібні роботи зможуть робити операції астронавтам.

У рамках гранту, який спонсорує NASA, Університет штату Небраска-Лінкольн працює над роботом-хірургом, який буде доставлений на МКС у 2024 році.

«NASA підтримує це дослідження протягом тривалого часу, і в результаті наших зусиль робот матиме шанс полетіти на Міжнародну космічну станцію», – говорить проф. Шейн Фаррітор, конструктор робота на ім’я МІРА. Це абревіатура від «miniaturized in vivo robot assistan», тобто мініатюрний робот-помічник для процедур на живому організмі.

проф. Фаррітор і його колеги будували його протягом останніх 20 років.

Він також є співзасновником компанії Virtual Incision, яка залучила загальний обсяг інвестицій у 100 мільйонів доларів з 2006 року.

Зараз вчені планують створити відповідне програмне забезпечення і адаптувати робота, щоб він помістився в невеликому просторі, де будуть проводитися експерименти. Вони також повинні забезпечити йому достатню міцність, щоб без пошкоджень витримати політ у космос.

Як зазначають її творці, MIRA має дві основні переваги. Перш за все, це дозволяє проводити процедури всередині тіла через невеликі отвори в черевній порожнині. По-друге, апарат дозволяє проводити процедури дистанційно.

Дослідники наводять приклади вирізання відростка у космонавта, який прямував на Марс, або видалення фрагмента з тіла солдата на полі бою.

В одному з експериментів астронавт НАСА у відставці Клейтон Андерсон за допомогою контролерів роботів, перебуваючи в Космічному центрі Джонсона в Х’юстоні, провів моделювання операції в лабораторії, розташованій на відстані понад 1500 км, розташованій у медичному центрі Університету Небраски в Омаха.

Однак на орбіті MIRA працюватиме автоматично.

«Астронавт натисне перемикач, почнеться процес, і робот все зробить сам. Через дві години астронавт знову натискає кнопку, і експеримент закінчується», – пояснює проф. Фаррітор.

У невеликій кімнаті розміром з мікрохвильову піч робот буде розрізати натягнуті гумки і пересувати по дроту металеві кільця. Ці прості маніпуляції вимагають рухів, подібних до тих, що необхідні під час лікування.

«Це моделювання дуже важливо через усі дані, які ми збираємо», — підкреслює Рейчел Вагнер, яка працює над пристроєм.

Хоча, за словами вчених, роботи-хірурги, такі як MIRA, самостійно виконуватимуть операції через 50 або 100 років, метою місії є не вдосконалення автоматизації, а вдосконалення роботи робота в умовах мікрогравітації.

«Люди будуть літати все далі і далі в космос і, можливо, колись їм знадобиться операція. Ми працюємо над тим, щоб це стало можливим», – каже проф. Фаррітор.

Більше інформації на сторінці. (PAP)

Марек Матач

мат / agt /

Фото Adobe Stock

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie