Додому Світ Італія / Вірусолог проф. Бассетті для PAP: раніше коронавірус йшов до легенів, як шосе, тепер він зустрічає перешкоди

Італія / Вірусолог проф. Бассетті для PAP: раніше коронавірус йшов до легенів, як шосе, тепер він зустрічає перешкоди

за Viktoriya
0 коментар
Фото Adobe Stock

Більше двох років тому перед коронавірусом була відкрита ціла магістраль, яка вела просто до легенів інфікованих людей; тепер вірус стикається з перешкодами, тому що населення краще захищається від нього – так яскраво описав нинішню хвилю епідемії в інтерв’ю PAP відомий вірусолог професор Маттео Бассетті, директор відділу інфекційних хвороб клініка в лікарні Сан-Мартіно в Генуї.

«Безумовно, восени поширення вірусу знову буде високим, як ми бачили раніше. Але слід підкреслити, що Омікрон 5 наразі не збільшує кількість смертей. Це викликає більше госпіталізацій, але не важкі форми захворювання Covid-19», – запевнив керівник інфекційної клініки Генуї.

«Восени ми знову матимемо сплески та мінімуми захворюваності, тобто піки захворюваності та спадаючу криву. Те, що зараз необхідно до осені, – це зробити бустерну дозу вакцини, особливо людям із ослабленим станом здоров’я», – підкреслив професор.

В Італії щодня фіксують понад 100 тисяч заражень коронавірусом. Бассетті пояснив причини цього.

«Є багато людей, які звертаються до лікарні і тому повинні попередньо пройти обстеження. Виявляється, у багатьох випадках результат позитивний, але цих пацієнтів госпіталізують через інше захворювання, яке потребує лікування; у них є переломи, їм потрібно робити операції, є люди, які перенесли інфаркт», – сказав він. «І саме через те, що ми спостерігаємо і є обов’язок тестування перед надходженням у лікарню, ми знаходимо багато інфікованих», — додав він.

Водночас професор Бассетті підкреслив, що кількість важких клінічних випадків інфекції, таких як госпіталізація через пневмонію або необхідність введення кисню, становить “дуже малий відсоток від усіх інфекцій”.

«Це пов’язано з тим, що варіант «Омікрон 5» з’явився в той час, коли населення Італії значною мірою вакциноване або вже заразилося вірусною інфекцією. І все це обмежує серйозні наслідки коронавірусу», – зазначив він.

На його думку, справа не в тому, що вірус сам по собі менш небезпечний, а в тому, що він “зустрічає на своєму шляху населення, яке краще захищається, ніж у 2020 році”.

«Тоді ніхто не бачив і не знав цього вірусу, який, скажімо так, мав перед собою цілу широку трасу і мчав прямо в легені. І тепер він стикається з перешкодою: антитіла, що виробляються, з одного боку, вакцинацією, а з іншого — інфекцією та хворобою», — сказав він.

“Я щодня перебуваю в лікарні і бачу, яка реальна ситуація. Повторюю – треба реально оцінювати, а не дивитися без розбору, як це роблять ті, хто судить за цифрами, але не бачив реальної ситуації чи хворих», – сказав він.

Відповідаючи на запитання, чи доцільно було б повернутися до носіння масок на вулиці через велику кількість інфекцій, він сказав, що це має сенс лише для людей похилого віку та менш стійких і лише в місцях, «де немає дистанції».

З Риму Сільвія Висоцька (PAP)

sw / jar /

Фото Adobe Stock

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie