Додому Світ Доповідь: дорослим опікунам загрожує сучасне рабство

Доповідь: дорослим опікунам загрожує сучасне рабство

за Viktoriya
0 коментар
Фото Adobe Stock

Опікуни дорослих людей, які мають статус мігрантів і постійно проживають зі своїми підопічними, ризикують стати жертвами сучасного рабства, попереджають британські вчені – автори доповіді, підготовленої для фонду Trust for London.

Опікуни, а точніше – опікуни дорослих, які потребують допомоги (бо це частіше жінки), які працюють 24 години на добу (бо живуть зі своїми вихованцями) – це тема, яка викликає занепокоєння з точки зору можливої ​​експлуатації мігрантів у Великобританія.

Ця група була предметом дослідження, включаючи співробітників з Польщі, Угорщини, Південної Африки та Зімбабве. Більшість із цих людей, приїхавши вперше до Великої Британії, працювали на т. зв нуль-годинний контракт (працівник зобов’язується бути повністю доступним у будь-який час, але отримує оплату за фактично відпрацьовані години).

Тільки в Лондоні аж 37 відсотків. всі працівники, які займаються доглядом за дорослими, є мігрантами. У всьому секторі на Британських островах працює 1,6 мільйона людей.

Дослідження проводилося британськими центрами – Лондонською школою гігієни та тропічної медицини (LSHTM) у співпраці з Ноттінгемським університетом, Focus on Labor Exploitation (FLEX), Інститутом громадської опіки Оксфордського університету Брукс, і фінансувалося благодійною організацією Trust. для Лондона.

Автори звіту опитали працівників стаціонарного лікування, давши їм можливість чесно розповісти про свій досвід роботи у Великобританії та – вперше – шанс бути почутими в національній політичній дискусії.

Дослідження тривало 18 місяців. Це свідчить, насамперед, про те, що для зменшення схильності працівників до експлуатації необхідна зміна міграційної політики і, зокрема, міграційного законодавства.

“Екосистема догляду постраждала від багатьох потрясінь, включаючи пандемію та Brexit. У результаті зріс попит на догляд вдома. Догляд удома є сферою, вразливою до ризиків зайнятості, і її важко регулювати”, – зазначає проф. Шерін Хуссейн, експерт з політики охорони здоров’я та соціального забезпечення Лондонської школи гігієни та тропічної медицини (LSHTM).

Вчені вказують на багато т. зв «Чутливі фактори», пов’язані з доглядом за дорослими. Вони включають, серед інших. складність сумлінного розрахунку робочого часу та відгулів. Як наслідок, особа, яка доглядає за літньою людиною, відчуває, що вона працює 24 години на добу.

«Дослідження є важливими для розуміння цих чутливих факторів, щоб ми могли рекомендувати захисні заходи для всіх сторін у міру розвитку цієї форми догляду», — сказав Хусейн.

Дослідники визначили основні фактори ризику експлуатації. Вони перераховують: бізнес-модель агентства з працевлаштування, статус зайнятості, роль посередника та асиметрію в потоці інформації між працівниками та посередниками.

Вони додають, що робота за місцем проживання підопічного є фізично та емоційно напруженою, а межі між професійним та приватним життям часто розмиті. Працівникам також важко реалізувати свої права на роботі.

Опитані вихователі зазначили труднощі, пов’язані з відкриттям банківських рахунків, читанням квитанцій про відпрацьовані години та тарифікацією цих годин. Це вплинуло на суму сплачених податків.

Співробітники скаржилися на недобросовісні агентства, які затримують оплату за проживання або поселяють новоприбулих у будинки найвибагливіших клієнтів, де багато людей раніше не виносили тягаря.

Учасники також говорили про емоційний тиск, пов’язаний із залученням до повсякденного життя клієнтів та їхніх сімей, зокрема – недосипання, пов’язане з необхідністю вставати вночі, щоб допомогти підопічному; неможливість отримати перерви, на які вони мали право, або бути запрошеними подбати про справи підопічного (чи його сім’ї) у вільний час.

Інші повідомили про неприйнятну поведінку, включаючи расизм, ксенофобію та сексуальні домагання, а також про примусовий відхід від догляду, включаючи приготування їжі та прибирання для всієї родини або садівництво.

Дослідники, які брали участь у дослідженні, перерахували у звіті фактори, що вказують на загрозу сучасного рабства. Серед них: ізоляція та відсутність контакту з місцевою громадою; повна залежність від агентства, яке набирає працівників безпосередньо з-за кордону, що позбавляє працівника можливості допомогти в кризових ситуаціях – якщо агентство не реагує на запити про втручання; відсутність поділу на робочий і вільний час; стирання кордонів між роботою на підопічного та роботою на сім’ю підопічного; надмірне навантаження додатковими обов’язками – наприклад, пов’язаними з веденням будинку, прибиранням, приготуванням їжі та роботою в саду; відсутність доступу до соціальних фондів (для певних груп мігрантів) або тиск з метою надсилання грошових переказів додому, що дуже залежить від уже виконаної роботи.

«Надзвичайно важливо, щоб політики прислухалися до досвіду мігрантів, які доглядають за дорослими та живуть з ними. Важливо розуміти та активно пом’якшувати конкретні загрози сучасного рабства, які впливають на них», – сказала Мері Алберг з Focus on Labour Exploitation.

Він додав, що «потреба в догляді, включаючи догляд на дому, зростатиме зі старінням населення Великобританії, і більшість цієї життєво важливої ​​роботи виконуватимуть люди з-за меж Великобританії. Ми зобов’язані допомогти їм у виконанні цих ролей без шкоди для їхніх прав і безпеки».

Повний звіт, що містить цитати польських опікунів у Великій Британії, доступний на веб-сайті.

Автор: Уршуля Качоровська

uka / zan /

Фото Adobe Stock

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

logo-white-pqxp4ozca91cxxdux5475ksefrs6ifc1yhm7zn47l2

MyUkraina – найсвіжіщі новини України і всього світу на кожен день. Хочете бути в курсі всіх подій – підписуйтесь і будьте за нами!!!

©2022 MyUkraina.com.ua, Медіа-компанія – усі права захищено.

Цей веб-сайт використовує файли cookie для покращення вашого досвіду. Ми будемо вважати, що ви з цим узгоджені, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності та файлів cookie