Контрольовані операції в Україні

Трансфертне ціноутворення – це оборот товарів чи послуг між декількома пов’язаними особами за цінами, що вважаються внутрішньо фірмовими. З настанням нового року виникає все більше запитів від платників податків. Одне з найпоширеніших питань – як регулюються контрольовані операції в Україні в 2022 році?

У цій статті обговоримо деякі особливості даного поняття, а також розповімо про те, які існують критерії контрольованих операцій в Україні.

Визначення “контрольовані операції”

Згідно з українським законодавством, контрольовані операції (КО) — це такі операції, в яких учасниками виступають нерезиденти:

  • пов’язані особи;
  • підприємства, що належать до категорії “низькоподаткової юрисдикції” (повний список можна знайти в Переліку КМУ);
  • підприємства, що мають організаційно-правову форму (також згідно з Переліком КМУ);
  • комісіонери;
  • пов’язані особи за допомогою номінального посередника.

Також необхідно знати, що платники податків, які протягом звітного періоду здійснювали контрольовані операції, зобов’язані подавати до контролюючого органу (податкової) відповідну документацію. У разі неправильного або несвоєчасного подання на платника податків чекає штраф, встановлений законодавством України.

Коли операція вважається контрольованою?

Щоб операція була контрольованою, потрібно дотримуватися деяких правил.

Перше – мінімальний річний дохід має становити 150 мільйонів гривень.

Друге — обсяг операцій, які проводяться з одним контрагентом, має становити щонайменше 10 мільйонів гривень.

Якщо ж якась із цих умов буде порушена, тоді операція не може вважатися контрольованою.

Послуги у сфері ТЦУ

У випадку, якщо вам потрібні такі послуги, як аудит контрольованих операцій або підготовка документації з ТЦУ, тоді радимо звернутися за допомогою до відповідної компанії.

Однією з таких компаній є Парето. Тут працює команда експертів, які щороку виконують понад 60 проєктів. З їх допомогою ви не тільки отримаєте готовий пакет документів, але й навчитеся деяким нюансам і правилам трансфертного ціноутворення, зокрема у питанні контрольованих операцій.

Професіоналізм, якість, своєчасність та відкритість – головні принципи роботи кожного співробітника консалтингової компанії Парето. Експерти не працюють за шаблонним планом, спеціально для клієнта розробляється індивідуальний проєкт роботи.

Як приємний бонус для постійних клієнтів діють знижки, а оплату за послуги можна розбити на декілька платежів.

Прямо зараз ви можете отримати безкоштовну консультацію від аудитора Парето, який відповість на всі питання, що вас цікавлять, і надасть детальний план необхідних послуг. Для цього залишайте заявку на офіційному сайті компанії.

Добавить комментарий