В’їзд в Україну для росіян у 2021 році

Тяжке становище і величезна кількість інфікованих на території України-результат практично зруйнованої системи охорони здоров’я та витрачання грошей, призначених для вакцинації населення, і на інші цілі. Однак влада все ще впевнена, що тільки постійна зміна правил, як здійснювати перетин кордону з Україною, може змінити безрадісне становище з коронавірусом. Останнє оновлення прийнято 1 травня, але плануючи поїздку, краще вивчити офіційні сайти, щоб плани не зазнали краху.

В'їзд в Україну для росіян у 2021 році

Огляд ситуації

В’їзд на Україну і постійні трансформації правил носять виборчий характер. Не виняток і вступили 2 травня в дію нові правила, викликані необхідністю вживати заходів з приводу ускладнення ситуації в Індії.

Після Першотравня прийнято чергову постанову, згідно з якою в Україну не можуть в’їхати всі, хто перебував в останні два тижні не менше 7 днів на території Індії. Заборона поширюється, як на її громадян, так і на апатридів, і на іноземців, які звідти приїхали.

Як і зазвичай, не обійшлося без винятків:

 • українці можуть повернутися додому після відбуття двотижневого карантину на своїй території;
 • дипломати, акредитовані тут, разом з членами своїх великих сімейств, представники міжнародних організацій не потребують і цього запобіжного заходу;
 • іноземці та апатриди можуть в’їжджати, якщо це погоджено з Міністерством закордонних справ.

Якби свого часу хоча б частина приписів була прийнята по відношенню до маси заробітчан, які поверталися з заробітків в Євросоюзі, можливо, Країну не довелося б ділити на червоні і зелені зони, займати місце в антирейтингу світу за кількістю інфікованих, вводити нескінченні локдауни.

Інші умови

Ось уже кілька років, як перетин українського кордону представляє складності для громадян Росії, а останнім часом українські прикордонники підвищену увагу проявляють і до громадян РБ, причому з інцидентом з приводу псевдомінування літака це ніяк не пов’язано – все почалося набагато раніше. На сьогоднішній день достовірно відомо, що:

 • карантин поки продовжений до кінця першого літнього місяця, інші рішення будуть прийматися по епідеміологічній обстановці;
 • ПЛР-тестування свіжого датування при собі мати обов’язково;
 • правила в’їзду на Україну в 2021 році передбачають можливість іноземцям перетинати кордон без довідки, але з подальшим двотижневим карантином (за умови постійного проживання на українській території);
 • громадяни інших держав повинні мати при собі поліс страхування та документальне підтвердження мети прибуття в Україну.
В'їзд в Україну для росіян на фоні пандемії

Офіційне обґрунтування неабияк ускладнених заходів-протидія пандемії та забезпечення безпеки країни. Це могло б звучати правдоподібно, якби не можливість проїзду без результатів тестування карантину для водіїв, пілотів і екіпажів регулярно курсує транспорту, вантажного і пасажирського, тих, хто возить матеріал для трансплантації і дітей до 12 років. Відомо, що діти рідко хворіють коронавірусом, але можуть бути переносниками інфекції. Поки офіційні дані повідомляють, що 3 червня в країні померло від коронавірусу 102 людини, нових випадків виявлено у більш, ніж 2,5 тис. людина.

Ситуація з РФ

В’їзд в Україну для росіян в 2021 році являє собою проблемний захід, хоча б з тієї простої причини, що вже сім років, як закрито пряме сполучення. Однак потреба у взаємовизитах нікуди не поділася: це легко пояснити родинними зв’язками, вцілілої діловою активністю, поїздками з туристичними цілями і на відпочинок. Тому інформаційні видання періодично публікують список можливостей, де і як проїхати на Україну в 2021 році. Це-напівлегальний проїзд автобусами, оскільки прямого способу немає не тільки в повітряному, але і в наземному варіанті.

На поїзді це дозволено тільки жителям окремих районів територій, підконтрольних Україні, тим, хто їде з поважної причини і може підтвердити її офіційними документами, при наявності дозволу на роботу, відпочинок, лікування або навчання.

Майже до кінця березня поточного року країна ділилася на червоні і зелені зони (по епідеміологічній ситуації), потім цю диференціацію скасували. Кабмін прийняв постанову, згідно з якою для всіх іноземців, що в’їжджають на територію, стали обов’язковими наступні умови:

 • наявність страхового медполісу, заточеного на ризики захворюваності коронавірусом і покриває, в непередбачених випадках, вартість лікування;
 • ПЛР-тестування (дата проходження аналізу, за різними джерелами, від 2 до 3 діб до моменту в’їзду);
 • крім вищенаведених вимог, окремо обумовлено умова для транзитних пасажирів-вони можуть перебувати в країні не більше 2-х діб.

Ще недавно для них не існувало необхідності пред’явлення медичних документів: для цього було потрібно тільки не залишати транспортний вузол, де відбувалася пересадка. Для росіян потрапити на територію країни вже давно стало непростим завданням на тлі агресивної риторики і дивних звинувачень у веденні війни в невизнаних республіках. Всі обмеження, спрямовані конкретно на громадян РФ, викликані не ситуацією з коронавірусом, а з рішеннями РНБО, де одне було дивніше іншого.

Основні та додаткові

Офіційно перетин українського кордону громадянами Росії в 2021 році все ще проходить в безвізовому режимі: в законодавстві України закріплений безвізовий режим з РФ. Але за останні роки змінилися деякі аспекти-наприклад, росіянин не може в’їхати в Україну за внутрішнім паспортом, для цього потрібно тільки закордонний паспорт.

В'їзд в Україну у 2021 році

При плануванні поїздки не варто особливо довіряти даним, розміщеним на офіційних сайтах, навіть якщо вони забезпечені посиланнями на українське законодавство. Краще підстрахуватися і врахувати наступні важливі нюанси:

 1. Володарі новітнього документа-біометричного, можуть не проходити на кордоні спеціальне обстеження, іншим доведеться здати відбитки пальців і виконати інші запобіжні заходи, введені українською владою для оборони від громадян країни-агресора.
 2. Пробувши в Україні 90 днів, не можна в’їжджати протягом півроку (можна перебувати в Україні тільки 90 днів з кожних 180). Ще простіше-90 через 90. Діти до 14 років офіційно мають право в’їзду, якщо вписані в паспорт батьків. На практиці доведено, що краще мати окремий дитячий паспорт, щоб уникнути непорозумінь і незрозумілих претензій. Більш тривале перебування можливо при оформленні посвідки на проживання через міграційне агентство (грошей більше, але часу заощадить дуже багато).
 3. За законом ніякого запрошення не потрібно, але якщо поїздка відбувається не в спеціальних цілях (відпочинок, туризм, лікування, навчання, робота) і не в екстрених (хвороба або смерть близького родича).

Така ж ситуація із запрошеннями на в’їзд в Україну, з 1 січня і ще до цього для чоловіків призовного віку (на думку Кабміну, це вік – з 16 до 60 років). Ця категорія внесена до списку громадян міграційного ризику. Але жінкам теж розслаблятися не варто-нещодавно не пропустили жінку запенсіонного віку, що їхала до старого батька на тій підставі, що у неї інше прізвище.

Отримане запрошення (оригінал, який відправляється візитеру, завірений попередньо у нотаріуса і забезпечений перекладом на українську мову) тільки полегшить процедуру проходження кордону, але будуть потрібні додаткові формальності – наприклад, дактилоскопія і співбесіда з представником наглядових органів. Це обумовлено рішенням Ради національної безпеки, які внесли РФ в країни міграційного ризику.

Основні документи-це закордонний паспорт, медстраховка і результат свіжого ПЛР-тестування. Додаткові-великий список, який залежить від особистості перетинає кордон і цілей його поїздки.

Важливі умови

Незважаючи на голосно проголошене відкриття кордонів у вересні минулого року, універсальної відповіді на питання, як в’їхати в Україну в 2021 році, не існує. Крім нових правил, введених через коронавірус (медстраховка і тест), навіть їх наявність не дає право на в’їзд, оскільки є другий список, спеціально складений для російських громадян. Кожна з категорій, яким дозволено перетнути неприступні українські рубежі, повинна неодмінно підтвердити свої права документально:

 • ті, хто їде на похорон або доглядати за тяжкохворим родичем, пред’являють довідки, нотаріально завірені і складені на державній мові;
 • приїжджаючи на відпочинок, потрібно мати туристичний ваучер або доказ бронювання місця проживання;
 • поїздка на навчання – оздоровлення, роботу-документами, що засвідчують цей факт;
 • наявність статусу закордонного українця, факт приїзду на міжнародний форум або на запрошення держорганізацій теж передбачає спеціальний документ.

Перетин кордону з Україною з 1 січня 2021 року для росіян – це складний процес, неодмінно супроводжується всілякими перевірками, співбесідами, що нагадують допити, ретельним оглядом багажу. Навіть якщо виконано важливу умову – попередня реєстрація, не пізніше, ніж за місяць до передбачуваного в’їзду, це не гарантує, що все вирішиться благополучно.

Більшість офіційних порталів наполягає, що остаточне рішення буде прийматися на кордоні, і ніякі документи не допоможуть, якщо прикордонники вирішать, що це – небажано. У соцмережах можна знайти безліч перерахувань випадків, коли пропускали жінок з дітьми і забороняли в’їзд батькові сімейства. В Одесі неодноразово повідомляли і про громадян інших країн, яких відправляли назад, не особливо піклуючись про правдоподібність висловлених претензій.

Добавить комментарий