Що чекає золото в 2022 році?

Останні новини про прогноз цін на золото 2022 року суперечливі і залежать від того, хто і як аналізує наявні відомості. Українські аналітики позиціонують дорогоцінний метал, як одвічну цінність, вартість якої ніколи не падатиме. Вони вважають, що саме золото може стати гідною альтернативою нестійкій валюті.

Однак бюджетна Декларація, випущена урядом Зеленського, як попередній план бюджету на наступний рік, показує, що у долара теж є непогані перспективи зростання на тлі знецінення гривні.

Що чекає золото в 2022 році?

2021-старт зльоту або падіння

Ось уже кілька років поспіль золото є найпривабливішим активом для інвестування, але навіть найрішучіші аналітики побоюються називати конкретні цифри, вказуючи, що Точний прогноз перспектив дати неможливо. Для фундаментального аналізу і остаточної перспективи потрібно знати занадто багато складових: факторів, які впливають на вартість золота.

У ролі регуляторів вартості можуть виступати:

 • стан світової економіки, активність фондових бірж (падіння вартості стійких активів незмінно призводить інвесторів до старих, перевірених способів максимально зберегти власні накопичення);
 • за твердженнями українських експертів, на вартість золота впливає зростання або падіння курсу долара;
 • кількість дорогоцінного металу в уряду і на руках у населення;
 • скорочення або зростання темпів видобутку, відкриття нових родовищ або винахід технологій, що полегшують розробку вже відкритих родовищ, де процес добування більш дорогий;
 • розширення області застосування (виключно для виготовлення прикрас або застосування в нових інформаційних або промислових технологіях).

Прогнозується стійко-зростаюча Динаміка золота в 2022 році: його вважають стійким активом для світової економіки, оскільки пандемія коронавірусу все ще триває, а передбачене на початку 2021 року відновлення світової спільноти все ще просувається занадто повільними темпами.

На цьому тлі видається дещо спірним твердження про неодмінне зростання цін на золото, навіть якщо повністю відновиться Китай (якого українські аналітики вважають найбільшим споживачем золота), і економіка країн, що розвиваються, як і раніше накачуватися свіжонадрукованими доларами.

Говорити, що поява нових штамів і хвиль коронавірусу стане стимулом цінового зростання жовтого металу дещо складно, оскільки це спірне твердження. Але воно цілком може реалізуватися на тлі торгових суперечок, падіння цін на паливо або проблем окремо взятої держави. Прогноз цін на золото в Україні – наочне підтвердження останнього постулату.

Що говорить світова аналітика

Економічне співтовариство планети впевнено стверджує, що в 2022 році дорогоцінні метали будуть рости в ціні, і це стосується не тільки золота, але і більш рідкісних хімічних сполук. Передумовою для цієї стійкої тенденції називають неминуче відновлення світової економіки, економічні проекти та конструктивні ініціативи, які почнуть реалізовувати уряди розвинених країн.

Прогноз курсу золота – 2,2 тис.дол. на початок року і 2,3 тис. доларів – до грудня. Середня вартість буде на позначці 2,246 тис.дол. Однак думки аналітиків з різних країн говорять не тільки про зростання, але і можливе падіння ціни на дорогоцінний метал, наводячи в приклад падіння курсу на тлі новин про появу вакцини від коронавірусу після різкого зростання на початку світової пандемії. Коливання прибутковості від 16 до 30% – не оптимістичний заклик до вступу дрібних гравців в гру на біржі або інвестування. Це говорить, що такі ігри доступні тим, хто не боїться вкласти (а іноді і втратити на цьому великі суми).

Характерний приклад-поява інтересу або його втрата до об’єктів нерухомості, біткоіни і деяким іншим альтернативним варіантам:

 • австралійські аналітики впевнені, що ціна менше 2 тисяч збережеться до кінця 2022 року;
 • у Штатах говорять про волатильність і нестабільність ринку золота, ризик фінансових втрат, Вплив ринку облігацій на Золотий ринок;
 • приблизно 50% аналітиків пророкують стійке зростання цього активу, деякі з них говорять навіть про 2,8 тис. доларів за унцію;
 • Д. стіл, з США, впевнений, що ціна може бути набагато менше прогнозованої, через зовнішню політику і геополітичні ризики його країни і пов’язано з відсутністю правильно грошово-кредитної політики;
 • є попередження, що все, що вище двох тисяч – це максимальна вартість, своєрідний сплеск на тлі певних факторів впливу, але зіграти на ньому зможуть тільки досвідчені гравці, добре знають правильно час для покупки і продажу.

Впевнено говорити, яка буде вартість золота можуть тільки “Нострадамуси” від економіки, які знають заздалегідь час майбутніх валютних коливань, знецінення долара (саме тоді починає зростати вартість дорогоцінних металів, попит і пропозиція в їх нестійкій динаміці).

Є твердження про пряму залежність між дохідними американськими облігаціями і ринком золота. Аналітик, який прогнозує вартість дорогоцінного металу повинен знати, час досягнення ними високої прибутковості і чи буде таке взагалі.

Курс золота в 2022 році

Відповісти на питання, що чекає золото в 2022 році, можуть країни, які видобувають цей дорогоцінний природний ресурс: говорячи про попит і пропозицію, аналітики нерідко забувають, що другий важіль – не менш сильний, ніж перший. І якщо країни-золотошукачі. За домовленістю або в моноверсії вони викинуть на ринок значну кількість, вартість впаде на тлі несподіваного достатку.

Говорячи про Україну

Тут немає особливих підстав для оптимізму, хоча на тлі сильної економічної кризи, дорогоцінні метали залишаються найнадійнішим інвестиційним ресурсом. При цьому, аналітики з України говорять про принцип не складати всі яйця в один кошик – частину розміщувати у валюту (у бюджетній декларації на 2022 рік уряд Зеленського відкрито позиціонує зростання долара по відношенню до гривні, тому що у Нацбанку тільки таким чином вийде достатньо наповнити державну казну національним еквівалентом).

Ціна грама золота в Україні на сьогодні Невизначена, оскільки в офіційних зведеннях вона постійно змінюється і вказана в унціях. Однак вона більше півтори тисячі гривень, оскільки за цією вартістю в ломбардах і скупках набувають золото низької проби. На затребувані марки вказується договірна ціна, яка залежить від виду і стану ювелірного виробу, наявності на ньому клейма виробника.

Ціна брухту золота в 2022 році в Україні вказується, як договірна або оптова за кілограм, але поки складно піддається прогнозуванню. Говориться, що не варто поспішати продавати вже наявні вироби, але і особливо вкладати теж не має сенсу.

Українські сайти вказують в можливих факторах зростання або падіння не тільки плачевний стан економіки, а й падіння авторитету України на міжнародній арені через втрату Криму і повернення Росії в ПАРЄ.

Реальні причини нестабільності, відсутності можливості спрогнозувати вартість золота в 2022 році, це:

 • високі темпи інфляції, через які навіть вкладені гроші швидко втрачають цінність;
 • невміле внутрішнє управління, яке провокується в негативну сторону зовнішнім втручанням;
 • заморожена війна, з періодично поновлюваними обстрілами своїх територій;
 • провальні або демонстративно-неефективні реформи;
 • колосальний зовнішній борг;
 • наповнення бюджету виключно за рахунок нових запозичень і збільшення податків з населення.

Можливо, вартість золота дещо підросте для олігархату, який, разом зі своїми зарубіжними партнерами вже побоюється інвестувати в будь-які галузі промисловості і видобуток корисних копалин, оскільки неодноразові спроби вже призводили до втрати великих активів. Широкі мережі ломбардів, що скуповують золото у населення, не зацікавлені в його зростанні, але цілком ймовірно, готують його до вивезення.

Зубожіле населення, для сплати боргів, комуналки і простого прожитку несе в скупки останні золоті вироби, здаючи їх за безцінь. Чи потрібно міркувати про перспективи зростання цін на золото, якщо навіть сайт Мінфін наполягає на розумному розподілі інвестицій. Для того, щоб вкладати заощадження, потрібно їх мати, що вельми важко на тлі зростаючого безробіття, затримок зарплат і пенсій, допомог по вагітності та пологах, скорочень вузів і старших класів в школах.

Добавить комментарий