Які перспективи в України на 2020 рік?

Період кризи завершився і економічна ситуація в Україні відносно стабілізувалася, принаймні про це повсюдно звітують аналітичні державні відомства.

За звітами Національного банку України в цьому році зниження інфляції зафіксувалося на позначці в 6.4%, а в 2020 році очікується до 5.1%. Зростання економіки в 2020 році і її швидкість за підсумками 2019 року склали 3.1% замість прогнозованих 2.4% за оцінками НБУ. У 2020 році очікується прогресивне зростання до 3.2% замість передбачуваних 2.8% спрогнозованих державним регулятором у другій декаді цього року. Цікаво розібратися, чого українцям чекати в 2020 році?

перспективи в України

На думку державного регулятора, на зростання зниження інфляції зіграли наступні фактори:

1. Підвищені ставки за гривневими ОГВЗ, що викликали інтерес зарубіжних інвесторів і внутрішніх споживачів.

2. Посилення політики в сфері оподаткування теж повинні зіграти істотну роль, податкові ставки залишаться на колишньому рівні, а контроль за їх виконанням буде посилений.

У тому числі прогноз економіки України на 2020-2022 роки очікує поступове зниження зростання заробітної плати у зв’язку з тим, що Україна поступово скорочує розрив в оплаті праці з сусідніми державами, це в свою чергу дозволить стабілізувати міграційні процеси.

Збільшення частки товарів вітчизняного виробництва по відношенню до імпорту і низька вартість енергоресурсів в тому числі зіграють важливу роль в зміцненні економіки.

Прогнози експертів

У свою чергу незалежні експерти озвучують не настільки оптимістичні показники і чітко регламентують, що чекає економіку України? На думку аналітичних компаній, інфляція в 2020 році зафіксується на позначці 6-7% і причин для цього кілька:

  • незважаючи на те, що економіка України в 2020 році ще нестабільна, курс національної валюти залишиться стабільним, а ціни на енергоресурси знижуються, факторами для «розгону» інфляції можуть послужити такі макроекономічні показники як зростання активності великого і середнього бізнесу, розвиток споживчого кредитування;
  • НБУ запевняє що зростання економіки простимулюється за рахунок внутрішнього попиту і загального зростання активності світового ринку, підвищення рівня торгових відносин і врожаю 2019 року. Стан економіки України на сьогоднішній день демонструє скорочення надходження грошових коштів від транзиту природного газу через ГТС України в країни ЄС може викликати зниження темпів зростання макроекономічних показників.

На думку Нікітченка на прискорення зростання економічних показників вплине в першу чергу зростання глобальної економіки і макрофінансової стабільності всередині держави. Однак у порівнянні з найближчими сусідами в Східній Європі стан економіки складно назвати високим, для відчутних поліпшень необхідний щорічний приріст в 7-8% від ВВП.

Влада в свою чергу обіцяє збільшення доходів населення. МРЕТ озвучує прогнози щодо збільшення середньої заробітної плати до 13-13. 5 т. Грн. Для порівняння в нинішньому році цей показник тримається на позначці в 10.3 т.гр., а за підсумками першої декади 2019 року було зафіксовано цифру в 10800 Т.грн.

Офіційно прогнозоване зростання доходу встановлено на позначці 12-15%, проте експерти стверджують, що для виходу з кризи необхідний приріст доходів на рівні 30-35%.

Зниження рівня безробіття теж дасть поліпшення економічних показників, на даний момент цей показник тримається на позначці 9,7%, в 2020 році очікується 8-8. 5%

Провідні фахівці в галузі економіки озвучую наступні фактори ризику для економічного клімату в Україні:

  • Відхід в рецесивний стан світового ринку.
  • Торговельне протистояння між Сполученими штатами і китайською Республікою, при цьому не варто забувати, що конфлікт на сході України залишається в замороженому стані і в будь-який момент може загостритися.
  • Невпевнені кроки влади для нормалізації і виведення капіталів з тіньового обороту, що в свою чергу дозволить більш конструктивно співпрацювати з міжнародними Фондами
Зарплата рабочих бюджетников в Украине

Бюджет 2020

Отже, які будуть перспективи в 2020 році в України? Прогнозовані надходження очікуються на рівні 1.9 трлн. гривня. Прем’єр міністр уточнює що в листопаді очікується внесення коригувань до проекту закону на підставі прогнозу МРТС.

У тому числі економічний прогноз для України демонструє збільшення витрат на забезпечення національної безпеки до 34 млрд.грн. і фактично складуть 246 млрд. грн.

На витрати з пенсійного забезпечення громадян планується витратити 172, 7 млрд.грн. На будівництво та ремонт дорожніх покриттів 74.5 млрд грн. Для забезпечення енергетичної незалежності заплановано 2млрд грн.

Планується зменшення дефіциту до 20,08% ВВП. У тому числі передбачено скасування дотацій великому агробізнесу на користь підтримки малого бізнесу. Основна теза в плануванні бюджету на 2020 рік це відповідь, Які перспективи в України на 2019 рік і макроекономічні показники за підсумками 2019 року з можливим коригуванням.

Добавить комментарий