Що чекає Україну в 2021 році?

Вже на початку січня поточного року можна було зустріти найнесприятливіші прогнози на тему, що чекає Україну в 2021 році: думка експертів грунтувалася на повсякденних, звичних для країни реаліях, що набувають характеру наболілих і нерозв’язних проблем. Перераховуючи досить умовні досягнення уряду Зеленського, відзначали численні провали, які складно пояснити тільки пандемією коронавірусу.

Що чекає Україну в 2021 році

Трохи аналітики

Читаючи детально викладену думку політологів про те, що буде з Україною в 2021 році, можна зустріти суперечливі думки – сповнені нестримного і ні на чому не заснованого оптимізму, відверто критичні. Превалюють стримані висловлювання від людей, які відверто побоюються переслідувань за інакомислення, але не висловитися не можуть.

О.Соскін, директор Інституту трансформації суспільства, відзначає 2 досягнення існуючого уряду: будівництво доріг і стабілізацію гривні, однак до першої обставини у нього є питання щодо методів, якими це проводиться. Що ж стосується другого, то в ньому неозброєним оком проглядається характерний для України масштабний і безцеремонний розпил асигнованих коштів, що проходить без особливих спроб його замаскувати.

Говорити про те, що чекає Україну, на думку експертів, немає підстав в оптимістичному тоні. Є тенденції тільки до негативних прогнозів, засновані на фактах, кричущих навіть для цієї країни:

  1. Масштабне переслідування (його називають і цькуванням, і розправою) малого і середнього бізнесу, лобіювання великих торгових мереж, здебільшого іноземного походження.
  2. Порушення елементарних канонів приватної власності, яка при цьому ладі повинна бути священною, але зневажається всіма можливими способами – від знесення куплених магазинів і відбирання 2 га землі, до крадіжки Приватбанку, яка стартувала при Порошенку і закріплена Зеленським. Крадіжка у приватного бізнесу — за допомогою держави-поширений механізм, який тільки зараз відзначений раптово прозрілими політологами.
  3. Знищення економіки, відсутність програми по боротьбі з коронавірусом, перманентні локдауни, практично знищений клімат для іноземних інвестицій, масштабна фінансова криза і подальша мілітаризація – Ось обставини, що не залишають ніяких підстав для оптимізму.

Основна тенденція, яка проглядається у О.Соскіна, т. Загороднього, а. Новака (голови Комітету економістів України) і навіть у А. Куща (економіста, впевненого, що економіка країни самоврегулювалася на нижчій точці розвитку), невтішна. У відповідях на назріле питання, що буде з Україною в 2021 році, думка експертів базується на економічних передумовах і необ’єктивно оцінює політичну ситуацію.

Політичне майбутне України

Економіка і Політика

Влада не те, щоб не вирішує економічні проблеми. Непрофесіонали біля керма самі створюють передумови для економічного краху:

  • позики, які зроблені для погашення зовнішнього боргу, його тільки нарощують, тому що робляться терміново і під великі відсотки;
  • невміле управління заклало бюджет на траншах, за які вже зроблені проплати, але вони ще не отримані і деякі під питанням;
  • потенційні джерела надходжень (ті ж ФОПи і система експорту) – переслідуються, пригнічуються і вбиваються;
  • бюджет побудований на спочатку нереальному прогнозі і це заклало міну уповільненої дії, неодмінно спрацює і обрушить економіку.

Політологи про те, що буде з Україною в 2021 році, налаштовані ще менш оптимістично. Одні впевнені, що країна так і залишатиметься в обстановці усталеної дестабілізації. Інші, як наприклад, Я. Соколовська, говорять про можливість втрати ще кількох регіонів. Треті впевнені, що будуть рости тарифні майдани і обурення підприємців. Однак майже всі з них не враховують однієї тривожної обставини: влада використовує націоналістів для залякування населення.

Наочні ілюстрації-марш дивізії СС в столиці, анонсована в день загальноміської жалоби 2 травня ХОДА націоналістів в Одесі (зрозуміло, за участю гастролерів, невідомо з яких коштів оплачених), показові навчання в Одесі, Дніпрі та Харкові, на які стягнуті величезні сили і навіть спеціально закладені кошти в держбюджеті під обтічним формулюванням.

Протестні настрої від сил нейтрального або протилежного табору будуть придушуватися. Конфлікт на Донбасі, на думку футуролога Бебешко, так і буде в замороженому стані. Росії немає ніякого діла до російськомовних регіонів України і сподіватися на її допомогу не варто – це наочно показали події 2014 року. Україна вже була на межі дефолту і якимось чином встояла. Простих українців чекає тотальна українізація, мовні інспекції і штрафи, марші націоналістів для залякування, урізання соцдопомог і можливе скасування пенсій для порятунку бюджету.

Добавить комментарий