Нові публікації аналітика Ростислава Іщенка про Україну 2022 року

Відомого політолога, автора численних публікацій і прогнозів, які збулися в переважній більшості випадків, р.Іщенко знають в країнах Європи і пострадянського простору. Це-людина, передбачення якого засновані не на потойбічних баченнях і сумнівних надприродних здібностях. Він дає прогнози на майбутнє на підставі глибокого аналізу подій і ключових гравців, які беруть в них участь. Ростислав Іщенко про Україну на 2022 рік висловлювався неодноразово, наскільки справедливі його передбачення – покаже тільки час.

Нові публікації аналітика Ростислава Іщенка про Україну 2022 року

Вирішувати проблему

У листопаді 2021 відомий політолог, уродженець Києва, колись аташе українського МЗС, а зараз громадянин Росії, президент Центру системного аналізу та прогнозування, через політичні репресії 7 років тому був змушений залишити Україну. Але колишня батьківщина, напівзруйнована майданами, ніколи не переставала бути предметом його невсипущої уваги.

Тісна співпраця у Ростислава Володимировича з кримськими виданнями — в них працюють люди, ще недавно перебували в складному становищі через українську агресію, наміри придушити силовими методами опір насильницької українізації і впровадженню нацистської ідеології. Нещодавно з’ясувалися обставини, за яких президент Росії був позбавлений мандата на введення військ на українську територію. Причиною цього виявилося оприлюднення позиції РФ слідувати тільки власним інтересам, навіть якщо для цього доведеться ігнорувати дані раніше гучні обіцянки.

Найостанніше з численних виступів Іщенка про Україну 2022 рік прозвучало в ефірі інтернет-каналу » СМЕРШ. Кримський фронт«, до цього він давав інтерв’ю журналістам»Політнавігатора». Основним постулатом в обох випадках була необхідність Росії приймати рішення і втілювати з в реальність, щоб не допустити подальшого розвитку протистояння, переростання з ідеологічного конфлікту у військовий.

 1. Як би не хотілося цього, але проблему України, в її нинішньому стані доведеться вирішувати будь-яким способом.
 2. Поки РФ робить вигляд, що обдумує варіанти, процес просувається дуже повільно, але Росії нікуди поспішати, тому що вона отримує від цього і політичну, і економічну вигоду (досить згадати паливо російського походження, яке заливається в баки ВСУ, бомбящих мирні міста і селища або тепличні огірки, колись імпортувалися з України, а тепер надходять у зворотному напрямку з РФ.
 3. Є дві протилежні точки зору-одні впевнені, що силові методи потрібно було приймати з моменту здійснення державного перевороту, інші пропонують плюнути, побудувати стіну на кордоні і забути про існування проблемних сусідів. Обидві неприйнятні, а генеральне розуміння необхідності щось робити, розпливчасто і не має ні точних термінів. Ні конкретного плану дій.

Ростислав Іщенко про Україну сьогодні висловлюється абсолютно виразно. Україна — не предмет стратегічних інтересів, і її збереження і розвал найменше займають російських політиків. Це-стратегічний майданчик, на якому відбувається протистояння РФ і США. Вона знаходиться поблизу державного кордону, тому добре видно російській спільноті. Але вона навіть не найважливіша з усіх місць, де йде не завжди помітна війна – політична чи економічна, а подекуди й справжня.

Невизначеність і точність

Останні висловлювання Іщенка Ростислава про Україну не вносять ясності ні в терміни, коли повинні відбутися позитивні зміни, ні в остаточне форматування наявної території. Коротко добре сформульовані розлогі заяви можна викласти в коротких тезах:

 • Росію провокували і намагалися втягнути в український конфлікт;
 • вона не вступила в нього, оскільки перед очима було введення військ в Афганістан Радянським Союзом і США — у В’єтнам (і там, і там – програли);
 • невиконання Мінських угод-стратегія, виграш за часом, одностороннє продовження-очікування нападу, як приводу дати відсіч;
 • головне-знищення нацистської держави, і воно відбудеться, але коли і яким чином – невідомо;
 • в якому форматі залишиться Україна, чи будуть в ній регіони з особливим статусом або суб’єкти Федерації – невідомо.
Ростислав Іщенка про Україну 2022 року

Останні новини Ростислава Іщенка пророкують сумну долю Одесі та Одеській області – припинення транзиту, можлива зупинка ОПЗ та інших, дивом уцілілих підприємств. Кримські журналісти, обізнані про деякі ретельно приховувані аспекти російської весни, в яких РФ показала себе не кращим чином по відношенню до одвічного сусіда, однодумця і сусіда Криму, поцікавилися у політолога, наскільки реальні в перспективі військові дії в боротьбі за Одеські порти, після того як там буде відкрита американська військова база.

Він оптимістично висловив упевненість, що бази не буде, оскільки американці самі знаходяться в складному становищі і не стануть витрачатися на її створення.

Перспектива

Нові публікації аналітика Ростислава Іщенка про Україну 2022, як і інтерв’ю кримським виданням, оптимістичні. Він упевнений, що всі нині живуть, навіть глибоко похилого віку, побачать повалення нацистської хунти.

Правда, подібну думку він висловлював і кілька років тому, але зараз воно доповнено міркуваннями на тему про невідомість формату (дві або три України, Федерація, децентралізація), перерахуваннями труднощів з якими після цього доведеться зіткнутися:

 • на руках десятки тисяч одиниць зброї, приблизно стільки ж припасено в схронах, повністю розвалена економіка;
 • тисячі людей з окопним синдромом, для яких всі проблеми вирішуються тільки з автоматом в руках;
 • відновлення економіки з нуля.

Складається цілком певне враження, що пан Іщенко не в курсі планів Кремля, або, можливо, таких і не існує. Величезне спасибі кримським журналістам за їх наполегливі питання про місто, колись колишньому південною столицею Російської імперії. Але всі останні публікації Іщенка нагадують м’яко висловлену думку про будь-яку область нинішньої України, як про джерело проблем і необхідності вкладень.

А Росія ось уже сьомий рік живе за порадою Примакова і піклується виключно про свої інтереси. Чим це обернеться для неї і для України, покаже час, жоден політолог сказати цього не може.

Добавить комментарий