Налаштування супутникових каналів 2021 в Україні

У січні минулого року було заплановано проведення кодування супутникових телевізійних каналів. Про цю подію українські групи інформували користувачів заздалегідь, але процедура торкнулася майже чотирьох мільйонів, які віддали перевагу супутникові тарілки, щоб мати можливість дивитися не тільки ті канали, які були визнані владою, що не шкодять національній безпеці країни. Зараз для того, щоб ловити сигнал, потрібні налаштування супутникових каналів 2021 в Україні.

Налаштування супутникових каналів 2021 в Україні

Ситуація з телебаченням

В Україні все ще є кілька видів перегляду телемовлення, але всі, у кого є хоча б мінімальні кошти, вважають за краще супутникове ТБ йдуть з обігу кабельному і ефірному. У кожного з видів є свої плюси і мінуси, але раніше ті, хто обзавівся обладнанням для перегляду супутникового телебачення, не платили за перегляд, досить було просто встановити точні настройки. Українські медіакомпанії, за аналогією з практикою, прийнятою в усьому світі, вирішили монетизувати процес і отримувати з нього певні прибутки.

Раніше не обов’язково було знати параметри супутникових каналів в Україні, достатньо було тюнера, який ловив сигнали з космічного приладу без внесення абонентської плати. З минулого року введена умовна система доступу з хитромудрою назвою, яка унеможливить декодування каналу навіть при наявності тюнера.

Зрозуміло, представники провайдерів повідомляють українським користувачам, що коди на супутникові канали для України вводяться виключно для досягнення позитивних цілей і носять мало не благодійний характер. Недоступність російського телемовлення, іншого зарубіжного телебачення-в основному, музики і спорту, дивним чином дозволять забезпечити в країні:

  • позитивний вплив на весь ринок надання медіа-послуг;
  • нове супутникове телебачення з якісним контентом, набагато більш просунутого, ніж це було раніше;
  • відсутність матеріалів і тематики, які не подобаються мовним інспекторам, РНБО, Нацраді та Інституту пам’яті.

У суворій реальності для пересічного користувача це означає необхідність придбання нового тюнера-декодера, оскільки старий, який би він не був дорогий, не зможе розпізнати частоти супутникових каналів в Україні. У новому тюнері вже спочатку закладена система кодування з мудрованою назвою, тому БІСС ключі вже марні. Натомість за нововведення Користувач супутникового телебачення отримує зображення в новому форматі.

Цікаво, що поширена раніше практика дізнаватися Ключі стане марною, тому що тепер не можна буде використовувати всі матеріали, викладені у відкритий доступ місцевими умільцями в Інтернеті, оскільки неважливо, з якого саме супутника транслюються українські 110 (або більше) каналів в Україні.

Налаштування супутникових каналів

Цікава інформація

Зміна частот в нинішньому році пояснювалося на патріотичних сайтах необхідністю позбавити ефір від шкідливого контенту, що підриває безпеку рідної України. Друга версія пояснює недосвідченому обивателю, що:

  1. Свіжі супутникові частоти вводяться виключно з благими намірами з турботи про телеглядача: змінюється методика, досягається відповідність сучасним стандартам. У світі з’явилися нові програми, і кодування, як і впровадження оновленого контенту – єдина можливість дивитися телепрограми в гідній якості.
  2. У світі відбувається перманентне оновлення обладнання, запускаються нові супутники, від офіційних провайдерів тепер потрібно отримувати спеціальний дозвіл, щоб дивитися платний контент.
  3. Замість самостійного проведення налаштування або навіть запрошення фахівців, простіше довіритися місцевому провайдеру (за умови, що саме він роздає супутникове ТБ, і дотримуватися списку каналів і частот на безкоштовні канали не знадобиться, оскільки вони будуть надходити автоматично).

В якійсь мірі всі ці версії мають право на існування, але є більш глибокі мотиви, які ретельно маскуються і не афішуються для населення – виключення небажаних російських медіа, через які безліч людей і перейшло на супутникові трансляції. Продовження інформаційної блокади, яку зробив уряд, відключивши їх в наказовому порядку на державних частотах і зобов’язавши провайдерів кабельного телебачення тепер поширити заборону і на супутникове ТБ.

Інші причини

Налаштування каналів супутникової антени в Україні 2021 тепер оголошена неможливою в самостійному проведенні, і проурядові сайти тепер розгорнули широку інформаційну кампанію з висвітлення безболісного переходу на платне обслуговування.

Операція має під собою відразу дві підгрунтя-отримання коштів з населення провайдерами і виключення небажаних російських медійних джерел. Це не дивно, оскільки їм потрібні кошти на покупку нового обладнання, оплату каналів з платним контентом і отримання прибутку при цьому – абсолютно не зайва обставина.

Друга причина більш вагома і про неї, майже не ховаючись, говорять інші інформаційні джерела, для яких поняття патріотизму складним чином переплетено з орієнтуванням виключно на західні стандарти. Україна занадто тривалий час була територією, на якій для перегляду супутникового телебачення було достатньо придбати тарілку і ТВ-тюнер.

Тепер зовнішнє управління вирішило, що споживач інформаційного продукту повинен оплачувати і факт одержуваної трансляції. На Заході всі Супутникові канали закодовані і оплачуються, тому в Україні повинна бути впроваджена така система, яка дозволить зрубати чималі гроші не тільки провайдерам, а й власникам телеканалів.

Вже на початку цього року 1 + 1, Медіа Група Україна провела моніторинг затребуваності і впровадила обмеження на музичні, медичні, спортивні та гламурні канали, за які споживач готовий оплачувати грошима.

Додаткові витрати

У деяких джерелах можна знайти частоти для настройки супутників Sirius, Amos, Hot Bird, ABS1 75, але фахівці попереджають, що сама ідея початкової кодування виключає можливість розкодування: колишній формат навіть українського телебачення буде доступний тим, хто дивиться супутникове ТБ через тарілку від офіційного провайдера. Старий тюнер не зможе розкодувати трансляцію, а новий її вже спочатку закриває за допомогою нової системи.

Супутникові канали в Україні

Поки настройка каналів супутникової антени самостійно для України в 2021 році, як і будь – яке нововведення, представляє проблему для недосвідченого користувача, Viasat Україна і Xtra TV-офіційні провайдери супутникового телебачення в країні, розгорнули широку рекламну кампанію, обіцяючи безболісний і швидкий перехід на платні послуги. Користувачам пропонується:

  • звернутися в офіс компанії;
  • повідомити свої дані;
  • визначитися з пакетом послуг, (в наборі є різні, вартістю від 50 до 250 гривень на місяць).

Якщо додати до цього вартість тюнера (більше тисячі гривень), а іноді і нової супутникової тарілки (йдеться, що стара підходить в більшості випадків, але вірити в це дещо важко), то сума виходить пристойна, особливо для складної економічної ситуації, яка все більш посилюється в Україні.

Деякі експерти впевнені, що з цієї ситуації є прекрасний вихід – і це – всесвітній інформаційний простір. Якщо мова йде про українські канали, то ті з них, які ще можна дивитися, є безкоштовно на інтернет-платформах. Вони впевнені, що після того, як сигнал від супутника остаточно буде прихований кодуванням, онлайн-телебачення стане прекрасним способом обійти новий спосіб відбирання грошей у населення.

Проурядові сайти із захопленням повідомляють про зростання платного ринку, міркують про ймовірність появи нових супутників і каналів, поповнення скарбниці податками, взятими з провайдерів та інші речі, які мало цікавлять людину, в скрутному матеріальному становищі зіткнувся з необхідністю нових витрат.

Таблиці, розміщені у вільному доступі, в більшості своїй опубліковані ще в минулому році, і деякі дані в них вже не актуальні. Не відповідають дійсності і заяви про те, що все ще можна самостійно змінювати налаштування (особливо, після придбання нового тюнера від провайдера). Що ж стосується придбання дешевого пакету послуг, то він містить тільки незначний мінімум того, що можна було дивитися, використовуючи БІСС-Ключі.

Добавить комментарий