Які будуть ціни на сигарети в Україні 2020 року?

З кожним роком згубні звички обходяться українському споживачеві все дорожче. В Україні знову підняли акцизи на сигарети на 20%. З внесенням до законодавства України певних змін, ціни на сигарети в Україні в 2020 році збільшилися. Дана група товарів не відноситься до категорії «життєво важливих і необхідних», але користується великим попитом серед українців. Таким чином, дане нововведення сильно вдарить по кишені звичайного середньостатистичного українця.

ціни на сигарети в Україні 2020 року

Зміни Податкового кодексу України пов’язані з певними зобов’язаннями нашої країни перед ЄС. Аж до 2024 року підвищення відбуватиметься систематично. До тих пір, поки ціни на сигарети не зрівняються з цінами в ЄС.

Це пояснює збільшення ціни сигарет на 20%. Люди, що палять, змушені платити більше через збільшення акцизної ставки. Але не тільки це стало причиною всього, що відбувається. Ціни в різних країнах різні, але очевидно, що вони набагато більші ніж в Україні. Так Ціна за одну пачку сигарет в різних країнах в Євро:

  • ціна в Фінляндії-7,4;
  • ціна у Франції та Німеччині – 7;
  • ціна в Швейцарії-6;
  • ціна в Австрії-5,5;
  • ціна в Італії-5,5.

Поряд з цими нововведеннями, рівень інфляції за останній час в країні значно виріс, а це теж фактор, що впливає на політику ціноутворення даної групи товару. Тому подорожчання сигарет в Україні в 2020 році цілком зрозуміло. Але прогноз НБУ передбачає поступове зниження рівня інфляції до 5,0% до кінця 2020 року.
Ціни на сигарети в Україні

ціни на сигарети в Україні

Не тільки зміна акцизу на товари з тютюну стала причиною підвищення ціни на 30%. Звичайно прийняття нового закону про зміни в українському податковому кодексі спричинило підвищення вартості сигарет, але не тільки це стало поштовхом. Інфляція теж зіграла свою важливу роль у всьому, що відбувається. Коли і як запуститься механізм фіскальної політики детально написано на офіційному сайті ВР України. Враховуючи певні зобов’язання нашої держави перед ЄС, можна припустити, що до 2024 року програма врегулювання цін до рівня цін європейського ринку буде виконана. А всі нововведення, прописані в законах, підуть тільки на користь і державі і підприємцям.

Закон чітко регулює і роздрібну ціну сигарет, не дозволяючи виробникам хитрувати. Роздрібна ціна повинна бути такою, як прописано в законі. Інакше, продавцям сигарет загрожує штраф. Розмір штрафу може досягати 10 тисяч гривень і вище.

Підвищення ціни на тютюнові вироби

Так Раніше за кожну тисячу пачок сигарет постачальник в Україні повинен був сплатити суму 1011, 35 гривень. У Європі ця сума набагато більша – 2700 гривень. Відповідно ціна на сигарети в ЄС теж вище. Пачка сигарет там коштує не менше ніж 5 євро. Іншими словами в найближчому майбутньому прогнозоване підвищення ціни на 30% теж цілком виправдано.

Всі зміни, що відбуваються, впливають на те, скільки коштують сигарети в Україні. За прогнозами аналітиків в 2024-му палять люди в Україні за кожну пачку повинні будуть віддати приблизно 90 гривень. Не варто забувати про те, що курс євро, найімовірніше, до цього моменту теж виросте, і ціна сигарет буде близько 100 гривень, може бути і вище.

ціни на сигарети

Новини та зміни

Список товарів, що входять в категорію тютюнові вироби незабаром теж може сильно змінитися. Нові правила припускають виключити з цього списку багато товарів, і внести поправки в дозволи або заборони певних товарів. Саме за цією формулою під заборону потрапляє і система IQOS, оскільки в ній не міститься тютюн.

За новими законами вживати тютюнову продукцію заборонено в місцях скупчення людей. Важливо відзначити той факт, що у зв’язку з внесеними змінами до закону, буде заборонена торгівля і використання у виробництві тютюнових товарів ароматичних добавок в будь-якому вигляді. Таких як:

  • ароматабак;
  • аромафильтры;
  • аромакапсулы;
  • аромакапли.

Вся ця інформація опублікована для публічного ознайомлення всіх бажаючих. З усього, сказаного, можна зробити висновок, що подорожчання сигарет в Україні 2020 цілком обгрунтовано. У новому законопроекті йдеться про заборону продажу жувального тютюну. Про те, що тепер в пачки сигарет вкладати листівки з інформацією про акції та знижки або безкоштовне розповсюдження продукції не можна.

Що стосується прогнозів і очікувань, складно говорити заздалегідь, але то прогнозам аналітиків і експертів, ціни на сигарети вже найближчим часом можуть збільшитися ще на 10%. Крім цього, фахівці називають передбачувану цифру інфляції, і це – 13% причому незабаром. Такі нерадісні новини напевно змусять багатьох злісних курців серйозно переглянути свої погляди про шкідливі звички. Можливо, хтось навіть зможе кинути палити.

Добавить комментарий