Всім відомо, що сьогодні Україна перебуває в стані невирішеного військового конфлікту на Сході країни. Це негативно впливає на всі сфери життя. Але з приходом нової влади, прийшов час позитивних змін і грандіозних перетворень. Так наприкінці вересня минулого року в уряді прийняли законопроект, створений президентом №1011, згідно з яким в країні працює план оборони. Адже всіх відвідує думка про те, чи введуть воєнний стан в Україні 2020. Війна виснажила країну, людям хочеться миру.

Воєнний стан в Україні
Спеціальний режим, застосовуваний урядом на всій території або на деяких її частинах в результаті навислої загрози війни або агресії, а також небезпеки можливої втрати територіальної цілісності і суверенітету України називається воєнним станом. Його може вводити президент України за повідомленням РНБОУ, воно приймається депутатами ВР України.
Всі українці пам’ятають, як свого часу це зробив екс-президент Порошенко. Сталося це в результаті атаки і взяття під варту моряків українського флоту в Керченській протоці військовими РФ. Два українських катери і буксир увійшли в районі Криму в територіальні води РФ і вирушили у напрямку до Кримського мосту. Судна маневрували, не підкоряючись вимогам прикордонників РФ, в результаті були захоплені в полон. Після чого глава країни оголосив особливе становище.
Чи буде введено в Україні воєнний стан?
Закон» Про оборону ” був необхідний, його представив для ознайомлення сам гарант. Глава країни підкреслив важливість і першочерговість прийняття даного закону. Сенс його полягає в необхідності введення такого поняття, як план оборони країни. Це і підготовка збройного захисту, а також сам процесуальний механізм її здійснення у разі війни, незалежно від того чи буде воєнний стан в Україні.
Даний законопроект був прийнятий більшістю депутатів Верховної Ради України. А конкретніше, за нього проголосували 286 представників різних партій. “Опозиційна платформа – за життя” не голосувала.
Подальше схвалення плану оборони, і створення адміністративних пунктів на території України має здійснюватися саме главою нашої держави за поданням Кабінету Міністрів.

Служба в лавах ЗСУ під час воєнного стану
Тепер, якщо оголосять особливий режим, служити в лавах ЗСУ доведеться по-новому, за потребою, згідно зі зробленими поправками в документі «про службу в ЗСУ в період воєнного стану». Даний Указ № 524/2019 пописав його власноручно16 липня 2019 року.
Ці поправки відносяться до окремих питань, які виникають під час оголошеного особливого правового режиму.
Введення воєнного стану в 2020 році в разі потреби спричинить за собою виникнення спеціальних адміністративних пунктів для військових. Для їх створення туди направлять військових фахівців, вони будуть обороняти нашу країну від агресора і ворога. Армійських фахівців для цих цілей залишать на службі, і в кадровому складі.
Призначення, звільнення і заміна посадових місць у військових пунктах відбувається, згідно з новими правилами, завіреними гарантом країни. Все це відбувається за рекомендацією начальника Генерального штабу ЗС України. Направлення людей на службу відбувається строго регламенту. Головною підставою прийому військовослужбовця на посаду є наказ, що надійшов з Генерального штабу ЗС України.
Наказ, що підтверджує призначення на посаду, відправляється в Генштаб ЗСУ. За домовленістю з Генеральним штабом, направлені у відрядження військовослужбовці звільняються в запас зі своїх посад, і відправляються в розпорядження штабу в разі якщо:
- скасовано або зупинено воєнний стан;
- виконано обсяг завдань з оборони та безпеки країни;
- посадові обов’язки не виконуються або виконуються погано.
За потребою. Головнокомандувач ЗСУ може повернути військовослужбовців із здійсненням належної заміни, попередньо доповівши начальнику Військової адміністрації. Військові, повертаючись з відрядження, потрапляють у розпорядження Генерального штабу ЗСУ, для проходження подальшої служби або звільнення. Таким чином, всі призначення, заміни та звільнення проходять через Генштаб.
Особливості переходу на воєнний стан в Україні
Депутати надали можливість главі країни самому приймати і завіряти план захисту України. Так, для цього гарант схвалює структуру плану захисту за поданням Кабміну оборони. Закон описує точний план оборони України:
- регулювання дій оборонних сил;
- навчання державних структур, що відповідають за перехід на особливий режим;
- заснування системи ГО (цивільної оборони);
- опір військової агресії і вирішення військового конфлікту;
- навчання мирних громадян ГО (цивільній обороні).
План захисту країни представляє точний опис необхідних дій в період військового нападу або агресії в Україні. Для українців, і не тільки для них, тема воєнного стану залишається хвилюючою останні п’ять років. Однак багато гадки не мають, що таке воєнний стан в Україні для населення і що воно спричинить за собою.
Головні вимоги даного режиму прописані в Законі” Про правовий режим воєнного стану”, який був прийнятий 6 червня 2000 р.ще президентом Кучмою. Грубо кажучи, під воєнним станом мають на увазі:
- надзвичайну ситуацію, яку викликали військові дії із загрозою нападу на Україну;
- наділення військових установ і державних структур особливими правами;
- скорочення прав населення і бізнесу, підпорядкування військовому командуванню.
Так, коли воєнний стан в Україні 2020 році може бути введено за законом? У разі якщо має місце бути збройна агресія або загроза нападу, з небезпекою порушення територіальної цілісності та незалежності країни. Хто приймає рішення про оголошення воєнного стану в країні? Рішення про введення особливого правового режиму-приймає глава країни. Його приймають тільки в особливих випадках. Інформацію про те, який механізм прийняття даного рішення надає закон про воєнний стан в Україні.
Всі українці мріють про мир і поліпшення якості життя в країні. Уряд обирає політику миру. Тому всі його дії пов’язані із завершенням військових дій на Сході України та поверненням територіальної цілісності країни. Переживання українців, коли введуть воєнний стан в Україні в 2020 році, цілком зрозумілі, але не обгрунтовані і неаргументовані.
Передумов для оголошення воєнного стану поки немає. Хочеться вірити, що 2020 рік стане початком поліпшення політичної та економічної сфер в Україні.

Враховуючи обраний курс політики українського уряду, хочеться вірити в те, що в найближчі п’ять років необхідності у військовому становищі в Україні не буде. Тому хвилювання на цю тему безпідставні. Ув’язнених українських військових, які перебувають у в’язницях РФ поступово звільняють, а це означає, що президент України і вся його команда вибрали вірний курс і ситуація в нашій країні буде змінюватися в кращу сторону.