Введение военного положения в 2021 году

Інтерфакс-Україна поінформувала своїх читачів про заяву, зроблену спікером Верховної Ради Д.Разумковим в середині квітня поточного року, у відповідь на питання, чи введуть воєнний стан в Україні 2021.

Розцінювати заперечення такої можливості на сьогоднішній день, через майже місяць після цього, можна двояко. Він просто повідомив, що для цього потрібне подвійне схвалення – президента і депутатів Ради, якого поки немає. Але тут же додав, що не виключена така можливість, якщо вони вважатимуть за необхідне вжити заходів безпеки.

Введение военного положения в 2021 году

Чим продиктований інтерес

Ось уже кілька років, як питання про можливість оголошення, турбує мирне населення на підконтрольній Україні території. Логіка ситуації, що склалася передбачає поєднання військових дій і такого ж стану, викликаного надзвичайними обставинами, проте останнє так і залишається в підвислому стані.

Питання, чи введуть воєнний стан в Україні 2021, зовні залежить від відповідного закону, і в цьому можна легко переконатися, звернувшись до ЗУ. Навіть побіжне його вивчення підтвердить, що у ВР і президента є всі підстави оголосити правовий режим, замість нинішньої анархії. На думку влади і проурядових ЗМІ, всі передумови в наявності є:

  • загроза територіальній цілісності та збройного нападу;
  • небезпека для державного суверенітету;
  • навіть неіснуюча агресія збільшеної вдвічі в запаленій уяві російської армії.

Однак передбачити з точністю, чи буде воєнний стан в Україні, не може ніхто. Порошенко, водячи його в обмеженій кількості областей, заявив, що ВП – не завжди оголошення військових дій. Україна і так веде повзучу війну на колишній території і для цього їй зовсім не потрібно оголошення війни. Порошенко, який вносив такий указ на розгляд ВР, в 2018, використовував як привід інцидент неподалік від Керчі, який РНБО класифікував, як агресію і навіть знайшов для цього підстави в резолюції ООН.

Але насправді він використовував його, як превентивний захід в нелояльних до нього регіонах, скоротивши дію до періоду перед президентськими виборами (щоб не вплинуло юридично). Причиною оголошення теж стала гіпотетична російська агресія. Хоча деякі політологи припускали, що закон про воєнний стан в Україні був використаний, як запобіжний захід і навіть, в якійсь мірі, як рекламний піар. Це не врятувало Порошенка від розгрому і приходу на його місце Зеленського.

Фактично воно було використано для обмеження в’їзду на територію України не тільки громадян РФ, але і з Криму та Придністров’я. Вони і донині діють неофіційно-нещодавно надійшло повідомлення, що в країну під надуманими приводами не допускаються і білоруси. Цікаво, що при Порошенку ініціатором виступила РНБО, а результатом такого акту стало різке падіння курсу гривні по відношенню до долара і євро

Уряд Зеленського

ГУ розвідки Міноборони, проаналізувавши ситуацію вздовж кордонів, поінформувало про наростаючу загрозу і навіть склало діаграму можливого нападу Росії з трьох сторін (одна з них – кордон Білорусі). У середині квітня А. Таран виступив зі звітом на засіданні підкомітету Європарламенту, де заявив, що чисельність російських військ уздовж власного кордону Росії досягла астрономічних цифр. Але навіть після цієї інформації не було жодних відомостей на тему, коли воєнний стан в Україні 2021 році буде оголошено.

Особенности военного положения в Украине

Для цього є всі передумови:

  • гіпотетична агресія у вигляді навчань, які Росія проводила недалеко від свого кордону;
  • порушення територіальної цілісності, якій виповнилося сім років;
  • ризик втрати державної незалежності.

Але введення воєнного стану в 2021 році для Зеленського означає передачу влади в руки військових. Друга можливість-перехід її до органів місцевого самоврядування. Це теж не найкращий варіант-вони і так демонструють протистояння з центральною владою, щосили прагнучи повернути становище, що існувало при Порошенку. Позиції нового президента настільки нестійкі, що націоналістичні формування відкрито демонструють протистояння з владою.

Вихід з Мінських угод не став приводом для наступу на Донбас, але тільки після відкритої демонстрації Росією сили і прихованого схвалення її ролі в примусі до миру з боку керівників деяких європейських країн. Ще місяць тому датою наступу України на Донбас називали День Перемоги. Зараз говорять про те, що воєнний стан не буде потрібно Зеленському, якщо він вирішить почати наступ на тлі спільних навчань зі Штатами.

Дати введення

Відповідь на питання, коли введуть воєнний стан в Україні в 2021 році, криється не за початком військових дій, а в становищі нового українського Наполеона. Ситуація в країні стає все гірше:

  • зростають тарифи на комунальні послуги, але вводячи локдауни простим людям не дають можливість заробити навіть на проживання;
  • падіння економіки триває, потрібно платити за рахунками кредиторам, але на це немає коштів у бюджеті;
  • місцева влада приховано чинить непокору, і перед Днем Перемоги доводиться наповнювати Нацгвардією і військами не тільки Одесу, але і Харків, і Дніпро;
  • у Києві відкрито діють націоналісти, з якими влада безуспішно заграє, але іноді і заохочує їх дії.

Відповідь на питання, Що таке воєнний стан в Україні для населення, означає повне безправ’я цивільних перед уявною агресією і повноваженнями військових формувань. При уважному розгляді можна виявити, що воно і так безправно – рідкісні епізодичні протести проти локдаунів і тарифів ЖКГ нещадно придушуються, за заперечення російської агресії покладається тюремне ув’язнення, як і за комуністичну символіку. Люди протягом семи років платять військовий збір, хоча в країні немає офіційно оголошеної війни і навіть надзвичайного стану.

Ймовірною датою може стати наступ на Донбас, військовий переворот з імпічментом Зеленському або прихід до влади нацистських формувань, яких в країні стало навіть більше, ніж після Майдану.

Українська стратегія

Зеленський у березні затвердив нову військову стратегію, з нею працювала і погодилася РНБО, дещо пізніше підпис під нею поставив і глава Міноборони. У ній вказується, що Україна не має наміру ні воювати з Росією, ні встановлювати з нею паритет. Упор буде зроблений на оборону власної території всіма силами, включаючи цивільне населення і місцевий рух опору. Вони будуть оборонятися на суші і на морі, під землею і навіть в повітрі, і це, не рахуючи інформаційного простору.

Партизанська війна не обов’язково вимагає модернізації армії, досить примітивних вибухових пристроїв, стрілецької зброї і широко розвиненої системи доносів. У цих умовах цілком стане в нагоді воєнний стан, що позбавляє громадян елементарних прав-на свободу слова і думок, пересування в певний час і навіть заперечення свідомо перекручених фактів.

Воєнний стан може бути введений Зеленським під тиском військових, незадоволених бездіяльністю президента на південному сході. Оптимісти ще припускають протести проти тотального зубожіння і падіння економіки. І хоча вони малоймовірні, але можуть стати причиною введення воєнного стану. Але коли це трапиться-не знає ніхто.

Добавить комментарий