В’їзд в Україну для росіян в 2020 році

Вперше про нові правила відвідування росіянами України стало відомо в січні 2019 року, коли деякі категорії громадян отримали відмову. Близько 1500 осіб не змогли реалізувати власні плани. Як буде здійснюватися в’їзд в Україну для росіян в 2020 році, за новими або старими правилами, залишається тільки здогадуватися.

В'їзд в Україну для росіян в 2020 році

Зміни, які відбулися з 01.01.2019 року

У цьому році в’їзд в» незалежну ” заборонений 9000 росіянам, в основному особам чоловічої статі. Причина нововведень полягала в загостренні військових дій у східній частині України. Відвідати державу могли особи сильної статі починаючи з шістнадцятирічного віку і закінчуючи 60 роками, якщо на її території є померлі родичі. Іншими словами, привід для відвідування держави-поховання (при наявності документа, що підтверджує зазначений факт).

Станом на 01.08.2019 року чоловіки зазначеного віку, які перетнули українські кордони, автоматично потрапляють в зону ризику. При цьому не варто забувати, що кожне із законодавчих нововведень мають свої винятки. У даній ситуації винятками з правил є:

 • росіяни зі статусом дипломата;
 • росіяни, які мають документ, що підтверджує статус тимчасового або постійного проживання;
 • на в’їзд в Україну з 2020 року мають право водії пасажирського та вантажного транспорту;
 • особи, в’їзд яких пов’язаний з гуманітарними місіями;
 • бізнесмени: рішення про відвідування ними України приймається в індивідуальному порядку.

На посилення правил відвідування росіянами України Уряд пішов у зв’язку із загостренням військового конфлікту. Іншими словами, такі причини можна вважати вимушеними.

В’їзд на Україну з січня 2020-нові правила

На сьогоднішній день особливих змін в правилах не відбулося. Тому, в наступаючому році вони планують залишитися тими ж. Процедура відвідування країни передбачає 3-х етапний контроль, кожен з яких вимагає підтвердження тієї чи іншої інформації. Тільки таким способом можна забезпечити безпеку жителів країни і держкордону.

Военное положение в Украине в 2020 году

Надання електронної анкети

Перед тим як відвідати рідних або поїхати в країну з інших причин, необхідна попередня реєстрація для в’їзду в Україну, заповнити яку можна за допомогою підключення до інтернет-ресурсів. Оригінал електронної анкети розміщений на офіційному сайті МЗС. Повідомлення передбачає внесення наступних даних:

 • П. І. Б.;
 • спеціальність і місце діяльності;
 • мета приїзду;
 • місто, в яке планується в’їзд.

Надання анкети здійснюється за 30 днів до планованої поїздки. У виняткових випадках (траур або хвороба близьких), терміни можуть бути порушені.

У цьому році система попереднього попередження по відвідуванню країни працювала в тестовому режимі. До кінця 2019 року вона буде вдосконалена повністю. Тому неприємних нюансів, які мали місце, більше не виникне.

Надання біометричних даних

Зазначене нововведення викликало справжній ажіотаж у масах. На якій підставі чужа для росіян держава, вимагає надання особистих даних, якими є біометричні. Можна подумати, що в Україну їдуть одні злочинці.

Якщо це єдина підстава, тоді отримати інформацію про злочинців у розшуку можна було й іншими способами. Так чи інакше, правила діють. В’їзд в Україну з 1 січня дозволений оп закордонним паспортам, особам, які не мають громадянства або іноземцям, за звичайними закордонними паспортами, які не мають спеціального вбудованого чіпа. При цьому варто бути готовими до дактилоскопії на спеціальному обладнанні.

Обов’язкова реєстрація

Іноземці або особи, які не мають громадянства, при відвідуванні України зобов’язані пройти реєстрацію в місцевих органах влади. Повну інформацію, як це відбувається, можна отримати в МВС України.

Чи буде віза в 2020 році?

З інформаційних джерел стало відомо, що чинний раніше безвізовий режим між РФ і Україною не передбачає ніяких змін. Тому, для перетину кордонів досить наявність закордонного паспорта.

Дозвільний пакет документів

Як зазначалося раніше, для відвідування країни необхідний закордонний паспорт із зазначенням терміну дії планованої поїздки. Тим не менш, нові правила на українському кордоні передбачають наявність іншого пакету документів:

* гарантійний зобов’язання повернення в РФ;

* наявність ваучера на турпутівку;

* підтвердження нотаріуса – інформація-далі);

* необхідна кількість грошових коштів;

* підтвердження факту платоспроможності на кордоні.

Дотримання останнього пункту необхідно для того, щоб прикордонники були переконані в легальності отриманих доходів. Перевірка фінзабезпечення здійснюється фахівцями Держприкордонслужби. Розрахунок суми, необхідної для відвідування країни здійснюється за спеціальною формулою:
Фінзабезпечення = ((20х прожитковий мінімум 1 чол. / місяць) ÷ 30 )х термін перебування в країні + 5).

Фінперевірку можуть не проходити громадяни, які мають на руках підтверджуючий документ про тимчасове або постійне проживання на території країни. Решта повинні мати:

* достатню суму гривень або валюти;

* банківську карту або виписки розрахункових чеків з банкоматів;

* спеціальний лист із зобов’язанням про сплату власних витрат під час перебування на території іншої країни;

* документ, що підтверджує оплату броні і харчування;

* інші документи, що надаються на період турпутівки;

* квиток у зворотний бік із зазначеними в ньому датами.

Наявність зазначеної документації не спровокує зайвих приводів для затримки росіянина на українському кордоні.

Як довго можна перебувати в Україні?

Згідно з вимогами чинного законодавства, громадяни РФ можуть перебувати на території України не більше 3 місяців. Повторне відвідування країни дозволено через 90 діб. Контроль над діями росіян покладено на Держприкордонслужбу. Ігнорування вимог законодавства тягне за собою адміннаказаніе у вигляді штрафних санкцій і заборона на наступний в’їзд.

Особливості перетину кордону з особами дитячого віку

Відвідати родичів, відправитися разом з дітьми по туристичній путівці можна при наявності у дитини закордонного паспорта (якщо йому чотирнадцятирічного віку і більше років). Якщо дитина занадто маленька, в’їзд на Україну з січня 2020 дозволений за документами батьків (за умови, якщо в закордонному паспорті є відмітка про наявність дитя).

Щоб відвідати країну з матір’ю або батьком, спеціальної згоди не треба (за умови, що немає заборони на в’їзд дитини в іншу країну). Для подорожі дитини в зарубіжні країни з родичами обов’язково нотаріальний дозвіл з боку обох батьків.

Бланк РВП

Чи потрібне запрошення для в’їзду в Україну?

Багато осіб, перший раз відвідують країну цікавляться питанням: чи потрібно запрошення для в’їзду в Україну або воно не обов’язково. Відповідь досить проста:

 • при перетині кордону досить мати заграндокумент і представити докази факту платоспроможності;
 • складнощі можуть виникнути на межі при відвідуванні країни сильній статі у віці від шістнадцятирічного віку до 60 років.

Видачі спецдозволу на сьогоднішній день не передбачено. Підвищити шанс безперешкодного перебування чоловіків на українській території може лист гаранта, до якого росіянин їде в гості. У таких листах обов’язково вказівка інформації про запрошуючу сторону: П.і. б., адреса проживання, вид діяльності, цільове призначення. При оформленні документа втручання нотаріуса обов’язково.

Коли настає кримінальна відповідальність?

Неправомірний перетин кордонів України тягне за собою відповідальність, передбачену Кримінальним кодексом. Він передбачає тюремне ув’язнення від 3 до 5 років. До основних порушень належать: проїзд за чужими документами та надання недостовірних даних. Практика показує, що краще не жартувати з Законом.

Правила в’їзду росіян на окуповані території

З 2014 року території ОРДЛО відносяться до окупованих. Нові правила в’їзду в Україну для росіян з 2020 року для цих республік не діють. Практика показує, що для їх відвідування досить наявність внутрішнього російського паспорта. При цьому українська влада попереджає, що в’їзд на територію України з окупованого боку вважається грубим порушенням вимог законодавства. Тому, такі особи можуть також бути притягнуті до кримінальної відповідальності.

Законне відвідування ОРДЛО з боку України вимагає наявність закордонного паспорта та отримання спецпропуску. Зробити це можна на сайті СБУ, попередньо заповнивши пропоновану форму документа. Підставами для відвідування зазначеної території можуть бути: відвідування родичів, їх смерть, продаж будинку/квартири/офісу та ін.

Пропонована на сайті СБУ заявка, заповнюється на “рідній мові”. Термін розгляду – 10 робочих днів. З цього року пропуск став безстроковим. Якщо заявка розглянута задовільно, громадянин РФ повинен роздрукувати документ і пред’явити його при перетині пропускного пункту.

Важливо! Наявність електронного пропуску не факт, що громадянина РФ пропустять без проблем. Рішення про відвідування ОРДЛО приймається прикордонниками в індивідуальному порядку.

РВП для граждан Украины

Висновок

Нові правила в’їзду в Україну для громадян Росії залишилися такими ж, як і в 2019 році. Посилення вимог можливе, але поки цього не відбулося. Все залежить від подальшого розвитку політичної ситуації в країні.

Добавить комментарий