В’їзд в Україну для росіян в 2021 році

Офіційні джерела запевняють, що в’їзд в Україну для росіян в 2021 році залежить виключно від ситуації з коронавірусом і наявності у людини пакету всіх необхідних для цього документів. У соцмережах і коментарях до цих повідомлень можна зустріти згадки незрозумілих подій – наприклад, коли росіянку похилого віку не пустили до хворого батька, який досяг 89-річчя, на підставі того, що у неї інше прізвище, і незрозуміло, до кого вона їде.

В'їзд в Україну для росіян в 2021 році

Правила перетину кордону

Оновлення правил, що регламентують в’їзд в Україну з 2021 року, прийнято Кабміном ще в лютому поточного року і повідомлення про цей наказ озвучено вже відставним міністром охорони здоров’я, Степановим.

На довідкових і юридичних порталах вони все ще наводяться в практично незміненому вигляді, хоча і заявляється, що оновлення проводиться перманентно, нові дані і розпорядження вносяться негайно. Введення адаптивних заходів безпеки датовано кінцем лютого. Дія режиму полегшеного карантину минула разом з останнім днем квітня.

Безперешкодний в’їзд на Україну з січня 2021 дозволений тільки кільком категоріям іноземців, але варто відзначити, що воно носить виборчий характер і російське громадянство саме по собі може бути перешкодою для в’їзду. У квітні почали надходити повідомлення про те, що критерієм для негативної відповіді може бути і білоруське Походження перетинає український кордон.

Росіянам певної статі і віку, в’їзд в Україну з 1 січня дозволений, за умови, що:

 • у них є запрошення від громадянина України;
 • отримано дозвіл на працевлаштування, і воно підтверджено документально;
 • на українській території проживає важко хворий родич, або є небіжчик, похорони якого готуються (потрібна завірена довідка про хворобу або смерть, підтвердження ступеня споріднення);
 • дивний пункт, згідно з яким дозвіл на проживання може бути умовою безперешкодного в’їзду (як же інакше потрапити туди, де є дозвіл жити).

З того часу є відповіді на актуальні питання: чи потрібне запрошення для в’їзду в Україну (якщо немає підстав щодо працевлаштування, проживання, хвороби і похорону родича, туристичної поїздки, вже оплаченої, то воно неодмінно буде потрібно).

Друге питання-наскільки допоможуть всі ці документи, якщо мова йде про чоловіків з Росії або Білорусі призовного віку. Неодноразово спливали випадки, коли на відпочинок пропускали сім’ю, але не давали в’їхати батькові, вписаному в путівку або просто людині, у якого було запрошення від громадянина України, яке було визнано недостатньою підставою для в’їзду.

В офіційних джерелах заперечуються такі інциденти, йдеться про безперешкодний в’їзд кожного, у кого є необхідні документи. Автори запевняють, що прикордонники не роблять ніяких відмінностей тільки за паспортом з громадянством, головна умова безперешкодного в’їзду – наявність необхідних документів і дотримання встановлених правил.

Правила та документи

Нові правила на українському кордоні мають на увазі можливість перетину кордону громадянами України або тими, у кого є дозвіл на проживання. Так само це можуть бути біженці і деякі люди зі списку країн, де все ще відзначена захворюваність коронавірусом. Ці держави діляться за динамікою зростання інфікованих небезпечною вірусною інфекцією на червоний і зелений список.

В'їзд в Україну для росіян під час карантину

З березня для потрапляють в червоно-зелену категорію, встановлені однакові вимоги-при собі необхідно мати медстраховку з покриттям ризику саме цієї хвороби, результат ПЛР – тесту, зроблений не пізніше, ніж за 48 годин до в’їзду, з доданим перекладом на українську мову, який завірений нотаріусом. Прикордонники в Україні мають звичай зображувати тотальне незнання російської мови, яку, до того ж, заборонено використовувати в документації та державних організаціях.

З недавнього часу Україна дозволила перетин держкордону транзитним пасажирам. Для них є окрема умова — вони неодмінно повинні покинути територію країни не пізніше, ніж через 48 годин з моменту потрапляння.

До стандартного пакету документів додалася туристична страховка і результат тестування на коронавірус. Крім цього будуть потрібні:

 1. Закордонний паспорт (Україна стверджує, що між нею і Росією діє безвізовий режим, тому можна обійтися і внутрішнім документом, але, щоб уникнути незрозумілих інцидентів, краще все-таки прихопити загальноприйнятий варіант).
 2. Нові правила в’їзду в Україну для росіян з 2021 року передбачають наявність вже придбаного квитка на зворотну дорогу.
 3. Повинна бути виписка з рахунку, що підтверджує наявність певної суми (вона розрахована в такому варіанті, якого вистачить на весь час перебування на українській території).

Нововведення, на які вказується в недавніх оновленнях на інформаційних сайтах, передбачають, що довідка про відсутність коронавірусу, може бути видана не раніше 3 діб, при цьому вона не обов’язкова для дітей, яким не виповнилося 12 років.

Вимагати результат тестування будуть як у іноземців, так і у своїх громадян, які повертаються з-за кордону. Страховка — не нововведення, її вимагають з початку літа минулого року. Вона повинна покривати лікування коронавірусної інфекції і містити в якості умов ризик інфікування небезпечним патогеном. Вакцинація, навіть недавня, не має ніякого значення при перевірці відповідності наявних документів офіційним вимогам до перетину кордону.

Дітей, які не досягли 14 років, можна провезти за окремо оформленим паспортом. Згадується, що їх можна вписати в документ батьків, але люди досвідчені радять не ризикувати – в деяких пропускних пунктах це можуть вважати порушенням і приводом не пропустити.

Є окремі умови і для поїздки з метою відпочинку – необхідно пред’явити путівку або ваучер, бронь готелю, пансіонату, гостьового відпочинку, місця проживання на цей період.

В'їзд в Україну: чорний список

Додаткова умова

Нові правила в’їзду в Україну для громадян Росії не передбачають необхідність отримання візи, оскільки офіційно між двома країнами все ще працює прийнятий раніше безвізовий режим. Українське законодавство обмежує термін перебування росіян на своїй території 90 днями, із застереженням, що вони можуть бути використані протягом півроку. Ці шість місяців (180 днів) відраховуються строго з дня першого перетину кордону.

Недружня політика української сторони вимагає неодмінного надання:

 • зворотного квитка (за умови, що в’їзд не здійснюється на особистому транспорті);
 • нотаріально завіреного запрошення (якщо людина направляється до родичів);
 • підтвердженням приїзду на відпочинок вважається бронювання житла або підтвердження оплаченого харчування на певний період;
 • поїздка від турфірми або лікувального закладу підтверджується путівкою або ваучером.

До кожного з документів є певні вимоги. Наприклад, запрошення на приїзд має бути в оригіналі, висланому в Росію з України. При цьому треба вказувати не тільки дані іноземця, а й приймаючої сторони, її фінансові зобов’язання і мета, яку переслідує запрошений, здійснюючи поїздку.

Говорячи про фінансове забезпечення приїжджаючого в Україну, офіційна влада висуває варіабельні і трансформуються вимоги. Сума залежить від прожиткового мінімуму, який змінився з першого січня і планувався до трансформації з 1 липня, але, судячи з повідомлень у пресі, ця трансформація пересунута ближче до кінця року. Тому краще навести довідки і розрахувати суму за формулою 20пм: 30 і помножити на кількість запланованих днів, до яких додається цифра 5.

Ще трохи умов

З початку третьої декади травня РНБО рекомендувала посилення контролю на кордоні по відношенню до країн посиленого міграційного ризику. З деяких пір Україна відносить до них і РФ. Єдиним винятком є громадяни Росії, яким видано дозвіл на постійне проживання. Тепер на кордоні України діють не тільки запобіжні заходи, викликані пандемією коронавірусу, а й обов’язкове проходження біометрії. Його ввели після підписання Зеленським Указу №256.

Росіяни і представники інших держав, включених в представляють небезпеку для нації або несуть міграційні ризики, повинні пройти поетапний, триступеневий контроль:

 1. Попередня реєстрація для в’їзду в Україну-заповнення анкети на сайті Міністерства закордонних справ в електронному варіанті. Всі зазначені дані будуть перевірені. Термін заповнення — не пізніше, ніж за місяць. Єдиний виняток — якщо мова йде про хворобу або смерті близького родича.
 2. Біометричний огляд необхідний, якщо відвідування країни відбувається зі звичайним міжнародним паспортом. Фіксація біометричних даних не потрібна, якщо на кордоні пред’являється електронний паспорт, в якому є вбудований чіп. При цьому будуть брати і дактилоскопувати.
 3. Прибувши на місце призначення, необхідно зареєструватися за місцем подальшого знаходження. Ще кілька років тому росіянам було достатньо отримати на кордоні штамп в паспорті. Але простий, а не Міжнародний російський паспорт небажаний, як документ, що засвідчує особу. Вже 4 роки тому з’явилися нововведення про реєстрацію на місцях.

Три роки тому Україна встановила кримінальну відповідальність спеціально для тих росіян, які намірилися перетнути її кордон з порушенням закону. Тільки за недостовірність даних, зазначених у документах, можна отримати до 3-х років позбавлення волі. Якщо це суворе протиправне діяння робилося групою осіб, кожному з них додадуть ще по два роки тюремного ув’язнення.

Добавить комментарий