Стан української армії на 2020 рік

Ні для кого не секрет, що вже як 2 роки Україна взяла курс на стабілізацію економіки і обороноздатності країни. Саме з цих причин чисельність і озброєння армії України на 2020 рік планується збільшити. Які зміни передбачається внести в законодавство, пропонуємо розібратися докладніше.

Военное положение в Украине в 2020 году

Яка сума перепаде армії в 2020 році?

У вересні КМУ було розглянуто і схвалено бюджет держави на наступний рік. З інформаційних джерел стало відомо, що згідно зі стратегічними планами нацбезпеки України, показник грошової допомоги з боку України зобов’язаний бути не менше 5 % від ВВП. В реальності зазначений показник склав 248,8 млрд. грн., що становить на 0,6% менше передбачуваної суми. Гроші будуть розділені наступним чином (млрд. грн.):

 • Міноборони отримає-102,6;
 • управління, що займається розвідувальними операціями-83,8;
 • агентство, пов’язане з космосом і космічними дослідженнями – 0,7;
 • Рада нацбезпеки – 28,2;
 • служба держбезпеки-9,7;
 • Управління держохорони – 1,3;
 • розвідувальне зовнішнє управління-2,0;
 • Адміністрація Держслужби зв’язку-2,9.

На озброєння уряд планує витратити близько 1026 млрд. грн., що на 1,2 млрд. грн. більше в порівнянні з попереднім періодом. У поданій співробітниками Міноборони пояснювальній записці вказані такі витрати:

 • на виплату зарплати і грошової допомоги з додатковими нарахуваннями планована сума складе 127044,3 млн.грн.;
 • купівля лікарських препаратів та перев’язувальних матеріалів – 587,6 млн.грн.;
 • оплата компослуг та енергоносіїв — 4446,4 млн.грн.;
 • надання одноразової матеріальної допомоги у разі летального результату, отримання інвалідності, повної або часткової інвалідності-4336,0 млн. грн.;
 • удосконалення військової техніки, закупівля та ремонт необхідного обладнання – 29817,8 млн.грн.;
 • допомога на будівництво та купівлю житлоплощі – 1822,9 млн.грн.
Особенности повышения пенсий в 2020 году

На сьогоднішній день ще повністю не вирішено питання щодо безперебійного живлення військовослужбовців та укладення договорів на поставку і приготування харчування військовим, який перестає діяти в кінці 2019 року. Згідно з бюджетним проектом стає ясно, що склад Збройних сил України планується зміцнити і наблизити по технічному забезпеченню до країн ЄС.

Стан української армії на 2020 рік-основні пріоритети

Зі слів начальника Генштаму ЗСУ стало відомо, що головним напрямком 2020 року стане розвиток зенітно-ракетних військ. При цьому особливу увагу буде приділено спеціальному складу, який повинен бути добре навченим, вміти приймати правильні рішення в екстремальних ситуаціях.

Основні гроші Міноборони будуть спрямовані на наступні цілі:

 • закупівлю, ремонт і модернізацію літаків;
 • забезпечення захисту держави з морського шляху, за допомогою модернізації кораблів і закупівлі ствольної артилерії;
 • підготовку піхоти, що гарантує забезпечення боєздатності армії;
 • модернізація системи зв’язку, необхідної для оперативного управління військами;
 • забезпечення військовослужбовців необхідним одягом, боєприпасами та обладнанням;
 • виплату грошової винагороди солдатам, що знаходяться на лінії фронти і виконують особливі завдання.

За первинними планами до кінця 2020 року планується закінчити перебудову армії згідно з вимогами НАТО і країнам ЄС.

Зміни в чисельності армії

З моменту початку військових дій на Донбасі, нестабільної політичної та економічної ситуації в країні стало відомо, що армія не готова захистити рубежі держави. Її чисельність виявилася нікчемною, стрілецька зброя України – застарілою і непридатною. У створеній ситуації навіть підготовлені бійці не змогли б захистити кордони. Аналітичні дані показали, що в ситуації, що склалася армія здатна захистити половину України.

Оцінивши стан російських військ, а також відео озброєння і чисельності армії України неважко зробити висновок, що РФ, держава, з якою на сьогоднішній день не варто воювати.

Саме з цих причин було прийнято рішення, в наступаючому 2020 році особливу увагу приділити озброєнню і зміцненню кордонів. Поряд з цим уряд як і раніше не відступає від мети повернути Донбас і територію Криму, відновити повний контроль над кордонами.

У 2019 році Міноборони проведено заходи щодо зміни структурних підрозділів відповідно до вимог НАТО. Підтвердженням тому є реформування Генштабу та органів військового оперуправління.
Зміни в законодавстві, плановані в кінці 2020 року приведуть до того, що повністю зміниться командний склад управління і функції стануть новими. Створення нової вдосконаленої армії зробить її сильною і непереможною.

Пенсии военным пенсионерам

Щодо кількості варто зазначити, що чисельність армія України в 2020 році буде збільшена за рахунок відновлення призову і підписання нових договорів з контрактниками. Причини, за якими чоловіки і жінки будуть зацікавлені в службі в Збройних силах України, стануть:

 • підвищення зарплати та грошової винагороди військовослужбовцям;
 • збільшення кількості соціальних пільг;
 • підвищення пенсійних виплат;
 • модернізація техніки.

Стан української армії на 2020 рік зміниться кардинальним способом за рахунок коштів, закладених у бюджеті. Звичайно, багато хто вважає, що їх недостатньо. Але за відсутності грошей у державній скарбниці уряд зробив все можливе, щоб не відходити від наміченого курсу і не припинити раніше розпочату військову реформу.

Українська армія стане більше в 2,5 рази

Відповідно до Стратегії 2020 до кінця 2020 року українська армія повинна стати потужною військовою державою, яка за чисельністю і забезпеченням не повинна відставати від Росії. Згідно з військовою реформою, кількість військових на 1000 мирних громадян складе 7 осіб. Збільшення військовослужбовців буде збільшено в 2,5 рази. З урахуванням того, що населення України становить 40 млн.чол. чисельність української армії складе 280 тис. чол. вказівний показник вважається відмінним в порівнянні з 2014 роком.

Чутки про скорочення військовослужбовців

Серед діючих військових з’явилися чутки про плановане скорочення в рядах військових. Зі слів керівників Генштабу стало відомо, що в наступаючому році планується збільшення чисельності військовослужбовців, а не скорочення. Планований перехід армії на контрактну основу не відбудеться. Заклик хлопців буде здійснюватися, як і раніше. Стати контрактниками можуть особи не молодше 18 років.

Зміни можуть торкнутися командного складу, серед яких не повинно бути недоучок. У 2020 році особливу увагу буде приділено підвищенню кваліфікації, вмінню поводитися зі зброєю, приймати правильні рішення. Виявлення невідповідності займаній посаді, привід для зниження в званні і скорочення.

Висновок

Прийдешній 2020 рік для Збройних сил України стане кардинальним. Зміни торкнуться чисельності військовослужбовців, матеріального забезпечення та модернізації техніки. Курс, взяті Україною-зміцнення обороноздатності з метою захисту державних кордонів, повернення окупованих територій Донбасу і Криму.

Добавить комментарий